Споделена история от Тинейджърски

Унищожи този дневник - книга на Кери Смит
Здравейте приятели!
Предполагам голяма част от вас са чували за книгата, , Унищожи този дневник" на Кери Смит.
Вече я продават и в моя град, но за 12 лв. Не мога да си позволя да си я взема, а тази книга е модерна и доста деца от моя клас я имат и ми се подиграват, че я нямам. Въобще не ми е приятно да ми се подиграват, но и аз самата искам тази книга, а както разбрахте не мога да си я позволя. Въпросът ми е, ако някой от вас има тази книга би ли написал в коментарите какво трябва да се прави, за да си направя такъв дневник от тетрадка. Ако ви е по-удобно може и да качите снимки. (отивате в прикачи. ком избирате снимка, копирате кода и я слагате в коментарите. ) Моля ви помогнете ми!
Благодаря ви предварително!
-Авторката Лори-

Коментари

1.   Ъъъ, не че искам да звуча груб, но ти сериозно ли няма как да отделиш 12 лева.
Така че подобре си спести пари, вместо да се опитваш да направиш твой вариант.

2.   Ще си направиш такава книга от тетрадка и после ще я показваш на съучениците ти така ли? :D Най-много да се сцепят от смях. Като ти се подиграват заради тая книга не можеш ли да кажеш просто че не ти допадат такъв жанр книги, след като не можеш да си я позволиш, пък 12 лева са нищо пари, не разбирам какви са тези брътвежи и още по-невероятното е кой е одобрил и публикувал тази "история"? !

3.   Това трябваше да го търся в гугъл, за да видя какво е и пак не му разбрах особено замисъла. Защо реши, че е модерно? Защото един човек от класа ти си я е купил и всички други като стадо овце да не останат случайно по-назад са си я накупили и те? Много е инфантилно да се подиграваш на някого за такова нещо и не виждам защо им се връзваш.

4.   Всеки разполага с различни финанси, но щом имаш пари за интернет, не смятам, че 12 лв. са такъв голям проблем.
Тази книга не е четиво. На всяка страница има предизвикателство за унищожаването й – примерно "Залепи стикер тук.", "Скъсай със зъби тази страница.", „Затисни тук листа от растения и други намерени неща“, „Заший тази
страница“, „Тук накапи нещо (мастило, боя, чай). Затвори книгата, за да се
получи някакво изображение“. Помоли родителите си за пари (кажи им, че е за книга) или спестявай от закуски. 12 лв. не са чак толкова голяма книга.
Друг въпрос е, че на съучениците им не им прави чест да ти се подиграват!
пп: От този сайт може да си я поръчаш с отстъпка: http://www.erabooks.net/?action=show_book&bid=546 /Моля Модераторите да добавят линка/.

6.   Към коментиралите преди мен - не всеки има възможност да отдели сумата, която ви се струва нищожна.
Към авторката - книгата (ако може да бъде наречена така) наистина не е нищо особено. Ако поназнайваш английски, можеш да напишеш в гугъл "wreck this journal pages", за да видиш за какви предизвикателства става въпрос в нея. Според мен не си струва, но ти сигурно си още в прогимназия/гимназия и за това ти се струва увлекателна. Така де, тийнейджърите се интересуват от това съучениците им какво имат, което е глупаво и недорасло, но все едно. Не им се връзвай и не ги оставяй да те вземат на подбив. Тази книга е мания, която ще отмине, но покажеш ли им веднъж, че се засягаш от нападките им, съвсем скоро ще си намерят друга тема, с която да те дразнят.

7.   чувала съм за тази книга и веднъж докато бях в книжарницата я разтворих да я разгледам. Едва не избухнах в смях. Това беше едно от най глупавите "четива" на които съм попадала. Просто според мен няма няма смисъл да я купуваш. Спестявала съм от закуски заради книга казвах на нашите че нямам пари за училище а имах и тайно си правех сандвич сутрин (звучи глупаво като го напиша така но нашите разбиха почти всички стени в апартамента от дивана в хола можеш да видиш хладилника в кухнята без да мръднеш) Аз събирах за книга за която съм брояла дните докато излезе. Та както казах копуването е просто загуба на пари, направянето ? може би ще ти се стори много по-забавно но ако го правиш само заради съучениците си няма смисъл

8.   Не съществува достатъчно богат език, чийто думи могат да изразят литературната стойност на това произведение на висшето изкуство. Това не е книга, а наръчник как да се изразиш своята индивидуалност, като следваш всяка една от неговите команда. В своята същност, творбата разкрива правото на свободата, на всяко едно човешко същество (може да поспорим дали тинейджърите са такива), да прави точно това, което му се казва.
Истината е, че тази книга не си струва парите, та ако ще и да бяха 12 стотинки...
Колкото до тези, които нямат проблем с похарчването на X сума пари, честито! Но моля ви, не се подигравайте с чуждото нещастие.

9.   Ако нямаш възможност да отделиш 12 лева, то тогава книгата е най-малкият ти проблем. Съжалявам! Просто не си купувай храна в училище 1-2 седмици и си я купи. Да не е 112 лева, еГаси..

10.   Ако сама си я направиш, ще е и по-оригинално и можеш да включиш и свои идеи. Просто бъди креативна!