Споделена история от Тинейджърски

Проблем с котка
Здравейте, момиче на 12 години съм и много искам котка. Живея с баба си и дядо си и те се съгласиха ако завърша с отличен успех. Това не е трудно, защото съм отличничка. Проблемът обаче е, че имам по-голям брат на 34, който има дете на 1 година и каза, че няма да го води при баба и дядо ако вземем котка. Разбирам опасенията му. Питах дядо ми и той напомни, че преди 3 години той си взе куче и за цялата лятна ваканция(аз бях в Бургас), те го гледаха и им изръба всичките мебели. Те са гледали котка преди аз да се родя и сега са твърдо за. Та, не знам да отстъпя ли на батко си или да си продължа с това, че искам котка. Надявам се редакторите на сайта да публикуват историята ми.

Коментари

1.   Мило момиче, разбирам те напълно, предполагам ти обичаш котките
Наистина си заслужава да гледаш котка
когато бях колкото теб - сега съм на 22 години ( в четвъртък ги навършвам ) като бях на 12 имах котка която гледах 3 години поред и накрая тя се самоуби, като падна от 6 етаж.

Каква порода котка искаш да си вземеш моята беше сребриста британска като рекламата на Уискас

Успех мило момиче

Мъж на 22 :)

2.   Вземи си котка. Той как си е взел куче? !?

3.   Котките също съсипват мебели - точат си ноктите.
Иначе, сигурно брат ти не обича животни, или детето е алергично. Но това не е причина да не си вземеш котка - вие живеете в този дом и вие си решавате.

4.   Обясни им, че искаш коте приятелче
И вземи малко по подробно описвай, че уж първо са казали, че ще ти се отвори парашута ако завършиш с 6 а посл казали твърдо не... не го разбрах
~ Кати ~

6.   Имам предвид, че са твърдо "за" да вземем котка. (баба ми и дядо ми) Иначе аз като съм била в Бургас за четири поредни ваканции съм се грижила за възрастна котка.

7.   Преди да си вземете домашен любимец, трябва да сте наясно, че то ще бъде с Вас в следващите 15-17 години. Първата година и половина ще е палаво, като малко дете, ще прави бели, ще се катери и рови из саксиите. Следващите години ще е осъзнато същество с харакер, за което ще са необходими периодични ваксини и прегледи. После ще трябва да сте до котето, когато остарее и има нужда от специални грижи. Помислете дали ще може да дадете тази отдаденост и любов на това коте в бъдеще, в противен случай само, ще ощетите животинчето.

8.   Котка Бебе = приятелство, а не болести.
Кажи го на брат ти, нека прочете някоя и друга статия за ползите на съжителството на котка с бебе.

9.   Няма нищо лошо в това да имаш котка. Брат ти също е прав, но котката не може да навреди на детето му, ако са заедно само няколко дни. Старай се в училище и нека получиш коте. Късмет, мила!

10.   Обожавам котките, но, за съжаление, не са толкова безопасни за децата ни, а и за нас, колкото си мислим и ни се иска. За токсоплазмоза чували ли сте? Можеш да си лепнеш инфекцийката, ако консумираш недобре обработено или суров месо, немити зеленчуци, но най-често хората се заразяват, когато имат контакт с изпражненията на котка (смяна на талетната, работа по двор, където се изхождат котки). Ако на финала вземете котка, обезателно трябва да я обезпаразитите и в началото, детето на брат ти не трябва да има никакъв контакт с нея, а още по-малко с тоалетната ?. Както всъщност и вие самите. Но вие сте големи хора, а за малките деца, както знаем, най-интересно е забраненото.

11.   До 7. - баба ми и дядо ми са гледали котка до последните ? дни и същата грижа ще се даде и за моето коте.

Авторката

12.   Ако за котето се полагат адекватни грижи, водите го на ветеринар и следите да няма паразити, не може да навреди на бебето по никакъв начин! Напротив, ще са много сладки заедно. Така, че разбирам го брат ти, ама тревогата му е напълно неоснователна. Пък и никой не е казал, че котето ще стои до бебето през цялото време, нали? Така, че ако си готова да полагаш за котето си всички необходими грижи, да го водиш на ветеринар, да го храниш и да му сменяш водата редовно и да си играеш с него (за да изразходва енергията си в играта, а не после да съсипва мебелите) няма никакъв проблем да си вземеш коте. Само имай предвид, че гледането на домашно животинче си е доста отговорно и като го вземеш приемаш, че ще се грижиш за него през целия му живот, а не като ти омръзне да го изоставиш.