Споделена история от Тинейджърски

Влияете ли се от мнението на другите :) ?
Здравейте. Момче съм на 15 години. От голямо село.
Имам един проблем за вас не мисля че е точно проблем но на мен това ми тежи от много години.
Като малък бях много пълен и различен от другите и ми се подиграваха но с годините се промених и сега съм друг човек. В селото ми хората те обсъждат винаги и на мен това не ми е приятно. Преди 1 година имах възможност да бъда с едно много добро и умно момиче но я изпуснах заради това "какво ли ще си помислят ако съм с нея" защото до сега винаги са се присмивали ако имам приятелка(гадже). Осъзнавам че не мога да живея за мнението на другите но само за минута и после пак живея заради тях. Някое друго момче има ли като мен или съм само аз?
Моля ви дайте съвети на психолог ли трябва да ходя?

Коментари

1.   Нормално е на твоите години да нямаш още житейски опит, а и самочувствие, за да не ти дреме. Аз за себе си съм открила, че мнението на другите не ми помага в живота - обратното!
Никога не съм живяла според това, което другите искат или не искат. Всеки да си живее живота. Например винаги съм харесвала по-възрастни мъже и не ми дреме, че съпругът ми е 25 г. по-голям от мен. Преди години си дадох равносметка къде щях да съм, ако слушах другите (дори родителите си) - в селското си градче щях да съм продавачка или шивачка, омъжена за съседското момче вече с две дечица... Вместо това аз забягах без пари в София още на 18 г., завърших, работих, омъжих се по любов за чудесен човек и още нямам деца, но съм обиколила света - видяла съм повече от всичките си роднини взети заедно... и те ли ще ми кажат как да живея?
Съвет - не слушай другите, защото ТИ И САМО ти ще си носиш последствията.
Примерът ти е показателен - сега ТИ страдаш, че не си с момичето и какво им е на другите, че си самотен? Те ще си се приберат в домовете си, ще си имат своите семейства, любовници, съпрузи, а ти ще си изпуснал чудесното момиче и ще си кукуваш сам. Е, не е трагедия на твоите години -учиш се още, но трагичното е, че има хора, които цял живот живеят за мнението на другите и никога не постигат щастие

2.   Другите няма да ти дадат"хляб" когато ти потрябва.

3.   Най-големия проблем е да мислиш за чуждото мнение, което е ненужно.
Аз лично се стабилизирах и не ми пука за чуждото мнение, като трябва бой!
Предполагам, че преди да излезеш някъде си мислиш "Ах, сега ще кажа това", нали?
Преди да отидеш на психолог тренирай малко (не физически):
-Всеки ден 3 пъти на ден по няколко пъти си повтаряй (ако искаш на ум) "Аз съм силен", "Аз мога" - полезно е
-Спри да мислиш за провал, аз имах много умение, но не вярвах, а това не ми помагаше особено.
-Бъди смел
-След като се оправиш психически започни да тренираш нещо (бягане, скачане)
Преди няколко дена анализирах на какво се дължи поведението да мислиш какво ще кажеш пред хората -
Просто искаш да те харесат, чувстваш се на по ниско ниво.
Обиждали са ме, опитвали са да ме набият - накрая плачеха на сестрите си, братята си.
Винаги съм бил физически по-здрав.
Една случка:
Момче (слабо) започна да ме провокира, ядоса ме, започнахме да се бием - набих го хубавичко в лицето, та чак посиня
По късно беше извикал сестра си, която ми мърмореше глупости ха-ха-ха.
Не се гордея, че съм набил някой, само да е далеч.
Каквото и да ти говорят малоумниците, не им обръщай внимание, не върши глупости (псуване).
Спри да слушаш този и онзи:
Като не ти харесва нещо си го кажи в прав текст.
15г, момче