Споделена история от Тинейджърски

Родители-алкохолици
Здравейте, искам да ви споделя историята си! Аз съм едно 16 годишно момиче, живея в малък град. Истинския ми баща много е тормозил майка ми и за това когато съм била на 3 месеца са се разделили. От тогава никога не сме контактували. Живеехме при баба и дядо на село. Когато бях на три години майка ми се запозна с един човек и скоро след това се преместихме да живеем при него. Той беше много добър към мен, и аз го приех като собствен баща, той родителите му също ме приеха. Скоро се роди и брат ми. Бяхме много щастливо семейство. За жалост майката на баща ми почина когато бяхна 7. Когато бях в 3 клас проблемите започнаха, властта в общината се смени уволниха доста служители в това число и майка ми. С баща ми започнаха да се напиват всеки ден. Малко преди десетия ми рожден ден бяха пияни и се скараха жестоко и то почти безпричина аз и брат едвам ги успокоихме, а на другия ден сякаш нищо не беше станало. Междувременно майка ми си намери добре платена работа по специалността си, в по-голям град (пътува да там всеки ден) но пиянството продължи. Всяка вечер бяха пияни, а на сутринта отиваха на работа, на лошо беше през почивните дни тогава пиеха и ден и нощ. Грижеха се за нас не сме били гладни или голи но да ги гледами пияни беше ужасно. Скоро стана още по-зле все по-често се караха докато са пияни и понякога дори се стигаше и до бой аз и брат ми трябваше да ги разтърваваме. Опитвахме се да ги спрем да пият те обещаваха, че ще спрат но след това всичко се повтаряше. През ваканциите ходехме на село при баба и дядо родителите на майка ми. Преди три години през една кратка ваканция докато бяхме на село те са се напили, скарали се и баща ми счупи 2 ребра на майка ми, тя се оправи но всичко продължи. С брат ми опитвахме да крием всичко от родителите на майка ми и бащата на баща ми който живее в къщата до нас, но те разбраха за проблемите. Те също им казват да спрат да пият да мислят за нас но няма никаква промяна. Понякога спират да пият за малко, но след това пак започват. Баба ми ослепя и се оперира, дядо ми има проблеми с белите дробове, другия пилучи инфаркт, но напияниците не им пука.. Положението става по-зле баща ми започна да пие и денем, майка ми все по-често не ходи на работа за да пие, шефката й я заплаши с уволнение, но тя все я моли за още един шанс. Една седмица ходи на работа редовно пие по-малко, но след това идва петък и пак всичко започва на ново. Преди поне като се напиеше с брат ми я убеждавахме да спи в нашата стая, но сега и това не иска трябва ил брат ми да спи при тях или аз. Не мога да оставя баща ми да я пребие защото все пак я обичам, а него вече го мразя ужасно много защото той я подтиква да пие. Понякога имаме и финансови проблеми в края на месеца, понякога нямаме пари задруго но за цигари, бира, вино и ракия винаги има. Почти всеки ден има скандал. Не отричам, че имаме и хубави моменти, но те са много малко в сравниние с лошите. Нямам почти никакъв личен живот, приятелите ме викат да излизаме, но аз не мога трябва да пазя родителите си за пред приятелите си някакви причини, защото не искам да им казвам за ада в който живея. В последно време си развалих и успеха в училище. Не ми се иска брат ми който е на 12год. да расте така но нямам избор, той е станал много раздразнителен получава слаби оценки, аз и родителите ме когато са трезвени се опитваме да го накара да учи но без успех. Толкова пъти с брат ми сме говорили с майка ми и баща ми за това как се чувстваме те обещават че ще се променят, но веднага започват да пият отнтово. В моментите когато не са пияни е толкова хубаво.. Имам още много да разказвам, но и без това стана прекалено дълго.. Моля ви дайте ми съвет как да ги накарам да срат да пият!!!
p. s. Моля модераторите да побликуват историята ми!

Коментари

1.   Моите са абсолютно същите. Направо е все едно аз съм го писала. Според мен няма да се оправят, ако нямят желание, все пак от толкова време са пристрастени. Просто трябва да осъзнаят какво правят. :/

2.   Мило дете, чета историята ти и искрено ти съчувствам. Аз съм алкохолик, не пиещ повече от 2 години. Знай че алкохолизма е болест, и ако твоите родители имат желанието да опитат да се справят има изход. Трудно е но не и невъзможно. На мен лично ми помогнаха в Анонимни алкохолици за което съм им благодарен. Нещата ще стават все по зле, казвам ти от опит като човек работещ с алкохолици. И работа ще загубят, ще се почне едно пиене от сутринта, безпаричие, здравословни проблеми, лъжа след лъжа, продаване на всякакви предмети за да има пари за алкохол и т. н. И знай че ако те не пожелаят, изход няма. Няма кой да ги спре ги, да пият ако те самите не решат. Поздрави и успех.

3.   Не се чувствай отговорна за глупостите на родителите си. С това те трябва да се справят, но уви вие с брат ти сте станали родители с крехки тела, а онези големите се държат като безотговорни не пораснали тинейджъри. Единственото, което можете да направите е да се пазите от тях, един ден с поредното си пиянство може и вие да пострадате и не на последно място, не се чувствайте отговорни за тяхното състояние. Те са достатъчно големи, за да могат да се оправят, само че ги мързи. Да не говорим, че имат отговорност към вас, с която не се справят. Попитайте ги какъв им проблема. Имат работа, за какво пият? За да я загубят ли?