Споделена история от Тинейджърски

Телефона ми е развален
Здравейте! Телефона ми падна в тоалетната, докато ходих по голяма нужда. Винаги си играя на телефона, докато седя на тоалетната. Знам, че звучи измислено, но не е. Телефона ми е мокър и не се включва. Има ли шанс да го оправят? Купиха ми телефона за Коледа. Той е S
Samsung Galaxy S5. Моля, помогнете ми, наистина е важно! Как да кажа на родителите ми?

Коментари

1.   Чувала съм, че се слага в ориз, за да може да попие влагата. Опитай, а ако не стане... Ще се научиш, че телефон не се носи в тоалетната.

2.   Като не внимаваш, ще си сърбаш попарата, драги. Вашите ще се ядосат, ще се сдърпате, но после най-вероятно ще се проявят като добри родители и ще ти купят нов телефон (или ще пратите този на сервиз, ако може да се оправи), та те съветвам вече да внимаваш ;)

4.   Глупаво е да си мислиш, че ще го оправят и ще е като нов. На колко години си... като започнеш да заработваш сам/а пари тогава си купувай нови телефони. Сега се научи как и къде се използва това чудо на техниката :)

5.   Просто им кажи. Според мен се е напълнил с вода, може да се оправи, ако не се е ударил никъде лошо :)) Успех.

6.   С5 е воден аз моя си го къпя в мифката и нищо му няма

7.   Сложи телефона в ориз за 72 часа, той ще извлече водата.

8.   Гледах една реклама на Теленор, че подменят телефони, които са намокряни, ама не знам твоя от къде е. Кажи, че си мила чиниите и е паднал и ги питай за подмяна и ако се съгласят, тогава кажи на вашите. Ако не е от там или не се съгласят, не знам. Ако е в гаранция питай там от където са ти го взели, кажи че не е изпускан и мокрен, а една сутрин си станала и не се е пуснал, пробвала си да го заредиш и не е станало и те ще го пратят на ремонт или ще ти го сменят, но първо говори там от където си го взела и после кажи на родителите си.

9.   След като е паднал трябва веднага да го подсушиш и разглобиш. Махаш капака и батерията и подсушаваш и там. След това може да го сложиш както е разглобен в една купа с ориз за 1 ден за да може ориза да поеме влагата. По принцип ако телефона е бил затворен добре (отзад и на порта отдолу) би трябвало да му няма нищо, но явно някъде не е бил прилепнал капака. В сервиз може да могат да го оправят но шанса е 50/50 зависи какви поражения е нанесла водата. Колкото до родителите - обясни им какво се е случило и най-добре си плати сама сервиза (с твои пари) за да видят че си поела отговорност.

10.   Здравей.... по чудо и моят преди 2 дни падна там, а нее водоустойчив.... отидох там и беше в задния ми джоб и падна извадих го, уж изсъхна но като го включвах се показваше емблемката за включванеи пак се изключваше.... татко каза че е така защото не е изсъхнал добре и го оставихме цял ден на слънце на терасата и вчера като го включих и пак си работи! Приятелки казаха че трябва да го сложа в ориз и на слънце, пробвай и ти, но трябва да е разглобен, всичко да е извадено, батерия, сим... успех!

12.   Здравей имам същия телефон. Колкото и странно да звучи и аз го изпуснах в тоалетната на училище, просто падна от джоба ми. Приятелите ме посаветваха да го сложа в ориз, но трябва да поседи там седмица а аз нямах това време, защото родителите ми нямаше как да не разберат. И за това се наложи да им кажа, те го приеха сравнително добре даже се разсмяха. В момента телефона ми е на сервиз. И съм с друг телефон. Такаче им кажи ако още е в гаранция могат да ти го оправят безплатно. :)

13.   Здравей имам същия телефон. Колкото и странно да звучи и аз го изпуснах в тоалетната на училище, просто падна от джоба ми. Приятелите ме посаветваха да го сложа в ориз, но трябва да поседи там седмица а аз нямах това време, защото родителите ми нямаше как да не разберат. И за това се наложи да им кажа, те го приеха сравнително добре даже се разсмяха. В момента телефона ми е на сервиз. И съм с друг телефон. Такаче им кажи ако още е в гаранция могат да ти го оправят безплатно. :)

15.   Надявам се, че поне си разглобил и изсушил телефона, защото ако не си, трябва да го занесеш за поправка.

16.   Измислена история. С5 е водуустойчив. Къпал съм се с него 2 часа. Освен ако не е бил с отворен капак но тогава ти си си виновен/на.

17.   Не е измислено, моя телефон скоро го намокрих и се развали, сложих го в купа ориз и се оправи. Моя телефон е С3.

18.   От Автора: Написал съм грешно, телефона ми е Samsung Galaxy S3.

19.   Номер 8 развил/а си някакви страхотни теории за гаранция при телефоните. На твоя принцип с подмяната всеки ден ще сме наредени да си сменяме с нови.