Споделена история от Тинейджърски

Не струвам
Здравейте, аз съм момиче на 14 години. В момента съм в 8 клас.
По-принцип аз не съм, отличничка не съм идеална в училище.
И това винаги ме дразни, изобщо не ми харесва факта че не съм идеална!
Започнах да полагам много усилия в уроците, и се стараех да бъда по-добра. Да имаше някакъв ефект, но не е проблема в това...
По разказвателните предмети бях наистина много добра, и това ми беше силната страна. Но винаги от както се помня никога не ми е вървяла математиката. Факта, че не съм добра по математика много ме дразни и ми става изключително неприятно.
Започнах да обръщам по-голямо внимание на този предмет но... нищо... Просто не мога да разбера много неща....
Старая се, сама да се опитвам но не мога сама.... Трябва някой да ми обясни поне малко...
Но ме е страх да се запиша на уроци, защото ще изглеждам като една глупачка която само се заблуждава че ще успее, и живее в измислен свят от грим, мода, купони, момчета и нищо повече....
Предложете ми, идеи как мога да стана по-добра в математиката??
Благодаря ви! :)

Коментари

1.   Всеки си има своите таланти. Оценките в училище нищо не значат, освен че имаш талант да заучаваш еди какво си, написано от еди кой си..
В 80% от професиите изобщо не ти трябва теория... каквато и да е била. Огледай се навън - дори статистиката ще ти каже, че само 25% от българите имат висше. Това значи, че 75% си работят други професии и изобщо оценката в училище не им е трябвала.... и освен това пак казвам - нищо не значат. Дори Айнщайн е повтарял няколко пъти класа, повечето милиардери са били изхвърляни от университет, дори от училище (в момента чета за Ричард Бростън, собственикът на Virgin Airline и милиардер - ами той няма и 12 клас.... )
важно е човек да не се мрази, да не унива, а да търси своите си таланти и да ВЯРВА в себе си.
навренето сестра ми не тръгна с едно момче, защото било прост фризьор. Е, „простият“ си направи курсове при Капанов, във Виена го викаха на курсове, защото се оказал талант някакъв, отвори си салон в малкото ни градче и взима 10 лв. за постригване и винаги е пълен - вече има работници, притежава цялата сграда на салона и горе е дал под наем кафето (наемчета)... доходът му е към 3 до 5 бона месечоно, но разбира се инвестира непрекъснато.
Сестра ми се ожени за висшист-лингвист и от тогава го издържа, защото все не може да си намери работа. Живее в една стая в панелката на родителите му и храни и тях.

Така че, висше- мисше нищо не значат.
Аз знам за какво говориш. Същата бях, но само по математика - колкото и да учих, нищо, но изобщо не ми попречи дори да уча специалност с много математика, защото поне с много труд някаква логика развих, докато другите подценяваха предметите, не учиха и не си взимаха изпитите ...а оценките - ами те трябват само, за да влезнеш в някакво училище или университет. След като завърших беше важно да имам диплома и смях, но дори не ми е трябвала, защото веднага си направих фирма и така се случи, че 5 години гимназия и 5 г. университет с дипломи големи ...стоят накрая в чекмеджето, но не съжалявам, защото с наученото си изкарвам все пак хляба. Оценки - дипломки -...не са от значение., ако човек има хъс, идея, желание за работа и вярва в себе си.

2.   И аз съм на 14 год. и съм 8 клас. И на мен не ми върви особено в училище най-вече по математика. Майка ми ме записа на уроци миналата година и така изкарвах 5-ци и 6-ци, а като се има предвид, че преди това изкарвах макс 3-ки.... Дори сега продължавам да ходя на уроци. Аз ти предлагам да се запишеш на уроци. Не мисля че няма нито един ученик от твоето училище дето ходи на уроци по каквото и да е.

3.   Мила, ако знаеш аз колко бях зле по тоя предмет! По всичко останало 5 и 6, по математика 3 и то с толямаааа мъка! Ама не ми пукаше. Гледах само да изкарам нещо положително по математика, че да не остана на поправка, пък останалите оценки ми компенсираха и дипломата ми пак си беше над 5, че понякога и над 5, 5. Така, че спокойно, всеки човек е различен. Един му върви едно, друг друго. Точно както не можем всички да сме певци, професионални спортисти или художници, така не може и всички да сме математически гении. А и на тия, които им върви математиката обикновено им куцат разказвателните предмети... така, че не си го слагай на сърцето! Учи си по математика, не казвам да не учиш, че ако се оставиш наистина ще стане лошо, но не се тревожи чак толкова. Като завършиш училище никой няма да го е грижа каква оценка си имала по математика. Аз и до сега съм скарана с тази наука и дори за най-простите сметки вадя калкулатора, ей така, за всеки случай, че работя с клиенти и да не стане някой гаф с парите, че лошо. Така, че по-добро да смятам с калкулатора отколкото да объркам нещо. Спокойно! После в университета и още по-късно на работа никой няма да се интересува от оценката ти по математика.

4.   Глупости не е вярно, че не струваш. Просто математиката не е твоята сила приеми го така. И аз бях като теб завършвах по всичко 5 и 6 само математиката 4. Като записваш висше по - нататък просто запиши нещо, което ти харесва, но няма математика в него. Ако пък толкова те притеснява просто помоли някой от класа ти да ти обясни задачите или пък отиди на консултация при госпожата ви тя няма да ти откаже ще ти обясни каквото не разбираш. На уроци също не е срамно да отидеш. Няма от какво да се притесняваш заради едната математика, просто не на всеки му върви тази наука да не кажа на повечето!

5.   Спокойно, аз не струвам нито по красота, нито по знание, нито по опити, нито по нищо. Радвай се ако нямаш проблеми в общуването. Радвай се ако си красива, ако имаш някакъв талант. И на мене не ми вървеше математиката. Важното е, че в повечето предмети имаш успех и ти върви.

6.   Номер 1 - Професиите (80%... по скоро 10-15%), в които не ти е нужна теория, са това, което работят 95% от населението, чиито общи доходи, не са и наполовина от тези, на първите 5%.
А и нека намествай Айнщайн, защото той е бил много добър ученик, и единствената му тройка е била по... френски.
"Но ме е страх да се запиша на уроци, защото ще изглеждам като една глупачка която само се заблуждава че ще успее, и живее в измислен свят от грим, мода, купони, момчета и нищо повече.... "
Мила, най-големия ми успех в живота, пристигна тогава, когато приех себе си за глупав и незнаещ. Така знаех точно къде съм и накъде отивам. И помни, че всеки постига хубавите неща с труд и усилие. Математиката ти е трудна? На теб и на целия свят. Затова имам толкова много часове по нея. Защото математика е трудно, до момента, в който не ти хареса да се занимаваш с нея. А и какво лошо видя в купоните и момчетата? За всичко си има време и място.

7.   Номер 1 - Професиите (80%... по скоро 10-15%), в които не ти е нужна теория, са това, което работят 95% от населението, чиито общи доходи, не са и наполовина от тези, на първите 5%.
А и нека намествай Айнщайн, защото той е бил много добър ученик, и единствената му тройка е била по... френски.
"Но ме е страх да се запиша на уроци, защото ще изглеждам като една глупачка която само се заблуждава че ще успее, и живее в измислен свят от грим, мода, купони, момчета и нищо повече.... "
Мила, най-големия ми успех в живота, пристигна тогава, когато приех себе си за глупав и незнаещ. Така знаех точно къде съм и накъде отивам. И помни, че всеки постига хубавите неща с труд и усилие. Математиката ти е трудна? На теб и на целия свят. Затова имам толкова много часове по нея. Защото математика е трудно, до момента, в който не ти хареса да се занимаваш с нея. А и какво лошо видя в купоните и момчетата? За всичко си има време и място.

8.   Номер 1 - Професиите (80%... по скоро 10-15%), в които не ти е нужна теория, са това, което работят 95% от населението, чиито общи доходи, не са и наполовина от тези, на първите 5%.
А и нека намествай Айнщайн, защото той е бил много добър ученик, и единствената му тройка е била по... френски.
"Но ме е страх да се запиша на уроци, защото ще изглеждам като една глупачка която само се заблуждава че ще успее, и живее в измислен свят от грим, мода, купони, момчета и нищо повече.... "
Мила, най-големия ми успех в живота, пристигна тогава, когато приех себе си за глупав и незнаещ. Така знаех точно къде съм и накъде отивам. И помни, че всеки постига хубавите неща с труд и усилие. Математиката ти е трудна? На теб и на целия свят. Затова имам толкова много часове по нея. Защото математика е трудно, до момента, в който не ти хареса да се занимаваш с нея. А и какво лошо видя в купоните и момчетата? За всичко си има време и място.

10.   Аз и без да уча много си изкарвам 5-ци ;д
Но решавай.. само с решаване става и ХОДИ НА УРОЦИ! Това, че ходиш на уроци не теб прави тъп или нещо.. на мен уроците ми помагаха :)
Помоли учител или приятел/ка да ти обясни и го научи!
Така става.

11.   Става само с решаване на МНОГО задачи. Аз напук на всички бях заебал математиката на твоите години, от горе до долу самж шестици по всичко накрая на годината, само по математика тройка имах :D Сега ми дойде ума в главата, седнах си на гъза и се счупих от решаване на задачи (започнах от материала за 8 клас, на ден съм решавал по над 30 задачи в продължиние на година) ужасно много наблягам на нея, имайки предвид специалността, която искам да уча в университета. Преди ми трябваха уроци и те ми дадоха основа. В момента се интересувам сам и изцяло със собствени усилия се справям, но пак повтарям, че без уроци и скъсване на гъза от задачи няма да ти потръгне от самосебе си. Важно е обаче и да не занемариш всичко останало :) Успех!