Споделена история от Тинейджърски

Най-добрият ми приятел ме опипва и на мен ми е неприятно
Здравейте, мили хора. Много се радвам, че намерих сайт, в който да споделя срамната си случка (случки), защото в последно време наистина странни неща се случват. От 5 години си имам двама най-добри приятели от моя клас, с които сме неразделни. Единият от тях си хвана приятелка преди няколко месеца и повечето време е с нея (тя е от нашия клас също), което сближи мен и другия. Ако не съм споменавал, момче съм, на 17 години.
Та с въпросния приятел си бяхме измислили гей шегички и постоянно си говорехме сякаш се обиждаме или се правехме на двойка, но това е понеже винаги се бъзикаме и сме си лудички. В началото беше адски забавно, но после нещата станаха не само дразнещи, но и неудобни. Споменавал съм, че не ми е приятно, но той не спира. Ето - ще ви разкажа какви неща прави например, които ме изкарват извън нерви...
Ние седим заедно на един чин. Аз имах презентация и станах да я прочета, бях много притеснен и изнервен. Като свърших, все още ме държеше притеснението и желаех само да си седна. Той взел, че подложил ръката си, по-точно средния пръст, над стола ми и като тръгнах да сядам, буквално се нанизах на пръста му. Целият клас избухна в смях, той също, а аз бях направо бесен. Това беше унизително, неловко и най-вече - неприятно за мен. Тогава пред учителката и класа му вдигнах скандал и се скарахме, защото това не е първата му такава постъпка. Постоянно, уж на шега, ме удря по задника или ме хваща за чатала. Преструвал се е, че ме изнасилва и такива работи, и най-вече това става пред хора, което е обидно за мен, защото все пак съм мъж, имам си достойнство, а тези шеги минаха границата. Определено не го прави за внимание, а го прави за кеф, но в последно време започнах да си мисля, че или е гей, или бисексуален, или хиперсексуален и налита на всичко. Той е правил много неща за мен, един от малкото хора, които са били до мен в трудните моменти и са ми помагали, но не мога да търпя това негово поведение. Право в лицето го попитах дали е гей, той ми каза, че нямало такова нещо, но аз мисля, че има. И аз, и другият ми приятел сме си имали гаджета и един друг си ги познаваме даже лично, а на него все са от далечни градове, никога не ги виждаме, не сме виждали общи снимки и не сме ги чували да си говорят по телефона и т. н. Досега винаги сме му вярвали, но сега вече започнах да навързвам нещата и да се съмнявам все повече. След онази случка със сядането, аз се преместих до едно друго момче. Като се местех, той все пак ме попита защо го правя и аз му казах всичко. Той просто отвърна, че проблемът не бил в него, а в мен, защото аз съм се бил променил, станал съм бил сухар без чувство за хумор. Аз ли? Ами да, може би ми е писнало съучениците да ме мислят за гей заради него, да се чувствам срамно пред момичетата и да ме унижава като мъж??? Не знам какво да правя, моля ви, публикувайте историята ми и дайте съвети. Не искам да го оставям като приятел, защото той не ме остави никога, но тези шеги са ми повече от непоносими! Вие имали ли сте подобни случаи и какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   А случайно да имаш нещо под носа, наречено уста, което служи за казване на някои неща, които мислиш?

2.   Aми кaкто си го описaл и aз си мисля, че може би е гей. Зaтовa мaлко по- тaктично действaй с него. Кaжи му, че не ти е никaкъв проблем, aко е хомосексуaлен, но, че ти си хетеро и този тип " мaйтaпчетa " не ти допaдaт. Кaжи му също, че ти е вaжно приятелство му, но другото трябвa дa спре. Тоест, бъди твърд относно бъзиците, ( може дa сa тaйни негови желaния) но тaктичен зa другото. Виж из други теми колко им е трудно, сaмотно и стрaшно дa споделят с близки и приятели. Все мислят, че ще бъдaт отхвърлени или нерaзбрaни.

3.   Здравей и на теб :)
Имаш пълното право да се преместиш на друг чин. Аз лично смятам че неговите шеги са минали границите на нормалното. Това че е бил до теб в трудните моменти е страхотно, няма много такива хора. Също така мисля, че той е прекалил и то много. Наистина това е гадна ситуация но за всичко си има причина. Аз мисля че той наистина може да е гей, замисли се малко...
Кое момче ще прави такива неща? Или е бил напушен или си е гей...
И просто се страхува да си го признае.... Всичко в кръга на шегата се възприема нормално, но подобни неща просто са си тотално ясни...
Но след като прочетох всичко това съм напълно сигурна в 2 неща:

-Той е гей, и е възприел шегите като намеци че изпитваш нещо към него. И използва шегите за да, ти отвърне по някакъв начин. На кратко прави ти намеци....

-Приятелските ви шеги са минали границите на нормалното и дори не се е осъзнал какво изобщо прави. Прекалено много се лигави което го прави несериозен... А щом е несериозен мислиш ли, че искаш такъв човек да бъде до теб??? ....

Това което трябва да направиш според мен е :
Бъди сериозен с него, спри за кратко време тези шеги. И внимавай, наблюдавай какво прави. Той трябва да осъзна сам, че това което прави не е правилно и определено трябва да се замисли как се чувстваш ти. Просто го накарай да се осъзнае сам, и да ти се извини..
Пожелавам ти успех :)
ф 14

4.   Ама ти сериозно ли?
Най-вероятно не е гей, просто чувството му за хумор е плоско, а ти се впрягаш твърде много. Ти сливи ли имаш в устата или какво? Казваш му, че не ти е приятно и толкова.

"Не искам да го оставям като приятел, защото той не ме остави никога, но тези шеги са ми повече от непоносими! "
Заради едни шеги се замисляш дали да го зарежеш? Пф...

5.   Автор: Ама вие не разбрахте ли, че аз много пъти съм се опитвал да говоря с него, дори нещата са стигали почти до бой, но той не схваща! Винаги оправданието му е, че аз съм изгубил предишното си чувство за хумор. За него мнението на другите не е важно, но за мен е, защото все пак искам да си запазя достойнството си поне пред момичетата! Все пак ви благодаря... А за това, че е гей - винаги отрича, подхождал съм много толерантно, но той винаги отрича. Не знам вече.