Споделена история от Тинейджърски

Влюбена в циганин
Здравейте,
аз съм момиче на 17 години.
Искам да споделя, че се влюбих в циганин - ето как се случи.
По 24-ти май ходих на гости в селото на баба ми - не ходя много често там, но винаги ми е харесвало - тя ме прати да купя нещо от магазина. Пред магазина имаше маси и до едната от тях седеше циганина с още едно момче и едно момиче. Бях с тъмни очила, така че можах да ги огледам, без да ме забележат. Направи ми впечатление, че циганина и другия са бели, със светли очи, а момичето си беше типична черна циганка. Забелязах, че и той също ме огледа хубаво и се усмихваше. Като си тръгвах от магазина, другия дето седеше до масата го чух да казва - "Тя е на баба Е. внучка" - това се отнасяше за мен, явно познаваха баба и са ме видели с нея из селото. После с една приятелка отидохме в старото училище, където се събираха децата от селото и циганина беше там, пак с тия двамата. Запознаха ни - важно е да отбележа, че към този момент, аз не знаех, че е циганин, тъй като е бял, мислех че само момичето е циганка, за това не се притеснявах и започнах да си говоря и да се закачам с него. Много ми хареса, защото е умен и духовит, прави ми комплименти и се държи много мило - не само с мен, а с всички момичета. После стана тъмно и той предложи да ме изпрати до къщата на баба, като стигнахме до вратата ме целуна - целува се много яко, направо имах усещането, че ще отлетя. Дори започна да ме опипва леко и ми предложи ако искам да се усамотим някъде. Аз обаче му отказах и се прибрах. На другата сутрин се събудих с усмивка и само си мислех, как ще изляза и ще се видя с него. Сутринта на закуска, реших да разкажа на баба, че съм се запознала с децата от селото и като и казах, с кого съм се запознала, тя се намръщи и кресна - "Да не съм те видяла да се занимаваш с тия цигани - не стига, че са крадливи, опоскаха селото, ами и дърти мъже - тръгнали с децата да се занимават...". Аз помислих, че нещо се е объркала и пак и обясних, а тя ми каза, че много добре ги познава, че са цигани - братовчеди, че не са на по 19 години, както казват, а на по 25-26 и даже имали жени и деца, някъде далеко, а на село дошли с някаква дърварска бригада. Останах като тресната - не можех да повярвам - а вечерта той ми говореше, че можем да станем гаджета, да дойде и да си намери работа в града ми, да заживеем заедно... И въпреки лъжата съм ужасно влюбена в него. Тръгнах си от село, без да го видя повече. И сега чакам с нетърпение да завърша училище, за да отида пак. Знам, че не е редно, че е просто лъжлив циганин, но... май го обичам. И искам да го видя отново...

Коментари

1.   Ха-ха, спаси ми вечерта, честно! Определено описваш село във Врачанско, защото 1 към 1 това може да е моето село с хоремага и масата отпред и задължително „циганите“ от съседното село и ИНТРИГИТЕ на бабите.
Ще ти разкажа какво ми се случи по-миналата година. Аз съм вече голяма жена на 30 г., а баба ми е над 90 г., „децата“ са порастнали и са по-големи дори от мен, а под нас пък са много по-младите на твоята възраст. Имам братовчедки на твоята възраст и така заради липса на млади хора два-три дни се движих с тях. Хубави, скромни деца. В селото ми няма цигани, но идват от съседните села само по-нормалните и възпитаните и играят карти децата от градовете през ваканцията, от селото и съответно те. И аз бях с тях през цялото време, защото ми беше приятно с тези млади хора. Интернет в селото няма освен мобилен слаб, така че реалният живот си е все още жив....
И така докато... не чух на последната сутрин от гостуването си, че моите братовчедки се били „либили“ с циганите в сградата на старото училище и дори ми се описваха такива щуротии, които и на порното ги няма, а АЗ БЯХ С ДЕЦАТА ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ и не само никой не се беше „либил“, но и не бяхме ходили в тази сграда, а се играеше карти в една стая зад хоремага, където децата можеха скришом да позапалват някоя цигара - аз им бях практически лелята, която ги пази и единствените им грехове бяха да пушат и то малко (нямат пари за повече) и да си разменят погледи и да се хилят. Освен това истински цигани нямаше - на един баба му, на друг майка му... миш-маш. Да не мислиш, че българите от селото ще общуват с истински цигани? Няма такова нещо - явно се познават и са съседи, израстнали заедно - задължително единият родител поне е българин (бащата по-често).
Това беше, но баба ми така описваше нещата, че ако не бях била през цялото време с децата, можеше и да повярвам на щуротиите ѝ, а тя не беше си ги измислила и съвсем сама, а като ходят да купуват хляб се събират най-първо бабите още в 6 часа първа смяна в хоремага и си съчиняват такива глупости.

ИЗВОДЪТ е ясен - в тези села не се случва нищо! Старите не са задръстени някакви, а цял живот са въртели някакви интриги, защото друго за правене няма. Понеже повечето от тях са или извън строя, или геройско загинали - от край време са подхванали и младите и измислят всякакви фантастики.
Възможно е хората да са били полу-цигани някакви... например БАБА ИМ ДА Е ЦИГАНКА (ха ха), възможно е дори някои от тях да имат семейства, но пък откъде баба ти ще знае всичко за тях като са от другото село? Един ако е на 26 и има семейство - те ще пренесат тази информация върху всички например.
Ако се съмняваш, но момчето ти харесва - искай му лична карта да ти покаже на колко години е и ДИРЕКТНО го питай дали има деца и жена.
Истината само така се научава, не от бабешките клюки, защото във Врачанско и бабите си попийват...

Весело прекарване на лятото.
ЩЕ ТИ ЛИПСВА.
Много ме е яд, че нямам време, но там е много весело и хората действително си измислят супер филми и явно ти случайно си попаднала в един такъв филм. Това е съвсем друг свят!!!
...и още - недей се заразява от лудостта на бабите, а малко бъди нормален, ГРАДСКИ човек - една страстна целувка не означава, че си се влюбила, за Бога!

5.   Автор:
№1, не разбрах, с каква цел си написала всичко това, но ще ти кажа, че си доста далече от истината - селото е във Варненско, самите цигани са си стопроцентови цигани, някъде от района на Котел, а баба ми не е съчинявала никакви интриги, а като всеки загрижен човек иска да ме предпази от някоя глупост. И то най-малкото е това, че е циганин, ако си чела внимателно, съм написала и, че е доста по-голям от мен, а и женен.
Изобщо не става дума за това, какво правят децата в старото училище - има такива, които само пушат, има и да пият, а има и такива, които правят секс из храстите - лично видях. Но историята ми не е за това, а за увлечението ми по циганина.
Аз чистосърдечно си признах, че съм се целувала с него - в това няма интрига, нито пък е станало клюка, дори ако се бях съгласила да се усамотим, вероятно щеше да поиска секс или поне свирка - радвам се, че не го направих.
Споделената ми история изобщо не е за селата и за хората от селата, а за това, че аз съм лудо влюбена в неподходящ човек - измамник. И колкото повече си повтарям, че той не е за мен, толкова по-често се улавям да мисля за него, за очите му, за усмивката му, за устните му. Хлътнах като последната глупачка и разума не може да надделее. И да - за теб на трийсет години една целувка може и да не е нищо, но за мен е много, прекалено много, достатъчно, за да се влюбя. И не мисля, че хората от селата живеят във филм - не и в моето село - имат си интернет, сателитна телевизия, децата учат в общинския град, който е немалък - не знам ти за какво село говориш, но ми звучи малко като от 30-те години на миналия век.
Със здраве.

6.   Миличка, внимавай! Баба ти много по-добре ги познава и знае какви са. Щом тя ти е казала, че е циганин и то над 20 можеш да й вярваш! Освен това тя живее там и за разлика от теб, ги вижда постоянно и много добре знае какво им е поведението по принцип. А и не ти ли светна червената лампичка, че има нещо гнило след като той почна да те опипва и поиска да спи с теб в деня, в който се запознахте? Казваш държал се мило... че това си е най-старият трик на света! Виждат някое по-готино момиче, почват да я омайват, вкарват я в леглото и после чао! Ти това ли искаш? Да те ползват за по една вечер (без значение дали става дума за циганин или българин)? Така, че слушай баба си и стой далеко, че да не съжаляваш горчиво! А и ако това не ти е достатъчно, фактът, че има жена и деца не е ли достатъчен да стоиш далеко? А и доста ме разсмя с това "влюбена съм". Кога се запозна с него, кога успя и да се влюбиш? Но както и да е. Да решим, че наистина имаш чувства. По-важното е да послушаш разума и баба си и да не правиш глупости! Защото дори не съзнаваш в каква каша ще се забъркаш.

7.   Прочетох цялата история, но коментарите - не. Само едно ще кажа на авторката: бягай далеч от циганите! Нищо добро няма да видиш от тях. Баба ти много правилно ти е казала, така че слушай нея, а не някакви цигани. Не стига, че са необразовани, мързеливи и нагли, ами и ти искаш да живееш с такъв! Поне мисли за последствията!

8.   Мисли малко за бъдещето - какво ще ти предложи тоя дървар? Бил съм свидетел на няколко случая като твоя - "бяло" момиче да се хване с циганин. Общо взето вариантите са три:

Единя е да се "вземат" и да направят семеиство. Сега не знам колко са щастливи но определено изпитват доста затруднения и ако не са родителите на момичето да ги издържат няма оправия. Мъжа не изкарва почти никакви пари, а момичето не може да ходи на работа защото мъжа й не я пуска - някви цигански им работи. Ако родителите спрат да ги издържат са закъсали от всякъде...

Втория вариант - ходят известно време и се разделят, момичето обаче след това остава "белязано" защото междувременно е загубило всичките си приятели, а и никое момче вече не иска да я погледне след като е била "циганска булка"... Единствения вариант е да се махне някъде на далече където никой не я познава и там да започва всичко от начало.

Най лошия вариант е да попаднеш на силно неподходящ човек и да те направят проститутка. Било в България било в чуждбина...

Това са алтернативите за бъдещето ти с този младеШ... Та направи си сметката хубаво и действай както намериш за добре.

9.   Тия "белите" цигани са най-опасни, защото са с далеч по-високо самочувствие, когато са сред българи, особено ако имат пари. Не се подлъгвайте - циганската кръв си казва думата, дори и да е 25%.

10.   Н. 9, говориш глупости. Първо 90% от българите не си знаем произхода по-далеч от последните 4 поколения. Нито ти, нито аз си знаем точно произхода.
Не кръвта определя какъв е човека, а органът между ушите! Ти явно в Северозапада не си била - там всеки втори е на 25% циганин, защото цигани, власи и шопи там е имало винаги, но не си представяй някакви турски цигани - мръсни и така нататък. Такива са новодошлите. Местните цигани са си нормални хора. Навремето имахме 2 цигански семейства в селото - едните държаха казана, другите си бяха земеделци и проблеми не е имало, а те колко са били и „цигани“ - бабата на Водния е циганка, неговите дъщери (това вече три поколения по-късно) и те били циганки - големи циганки ама едната се омъжи за офицер в София, а другата за някакъв испанец.
Често циганите там дори са в пъти по-нормални от българите, защото българите се занимават с три хобита - крадене, пиИне, кибицане и много приказки за секс, но без реални дела. Никога не са били работливи българите там, защото земята на готово всичко им е давала. Има единици работливи и честни хора и те са уважавани, но тайно и присмивани, защото всички избират лесния живот на помощи от ТЕЛК, майчинства и тем подобни - ЗА БЪЛГАРИТЕ ГОВОРЯ ТУК. Така че разликите не са особено големи ....
Особено циганките са читави. Често правят грешката да се омъжат за някой българин само защото бил българин и бой, бой, бой. Прибираме ги такива циганки и ги спасяваме от мъжете им често.
Не се женят МЕСТНИТЕ цигани никога малки

Ти дори не можеш циганин с циганин в една тенджера да сложиш, защото те са на касти, на семейства. Едни може да са асоциални и тем подобни, но местните в Северозапада са калайджии или власи (дори не са цигани тези) и никога не са създавали проблеми. В последно време обаче се напълни с цигани от страната, които евтино взеха някакви къщи и завзеха цели села - те са проблемните, а не местните, които са си живели мирно със столетия...знаеш им също бабата, чичото и цялата рода. БЕЛИ СА, МНОГО СМЕСЕНИ И ИМАТ СИНИ ОЧИ за разлика от мен да кажем.
Много са красиви и българи, и цигани в Северозапада и не го казвам, защото съм наполовина от там - просто съм обиколила цялата страна и там хората за мен са най-красиви. Момчетата са със слаби, мускулести тела, високи, а момичетата са с хубави и изписани черти на лицето и също сравнително високи - има много руси хора, има и тъмни хора и има много хора по-тъмни от циганите, но не са цигани.
Циганите си имат свои черти на лицето и по това могат да бъдат познати. У много българи виждаш цигански черти на лицето и у много цигани български. Местните цигани говорят местният диалект свободно - научили са го от баби и прабаби, защото са МЕСТНИ.
Интересен вид българи и цигани са това, с много интересен хумор и винаги знаят да си го направят интересно - (виж историята на Авторката).

Логично е да кажеш „слушай баба ти“, но не и в Северозапада. Там бабите са по-опасни от внучките, а внучките са по-свити и стеснителни от бабите си.
Въпросно е кой е и циганин така или иначе. Моето семейство сме например уж „шопи“, просто защото някъв пра-пра-прадядо през 19 век слезнал от Балкана и се оженил за местно момиче. Не ме познават хората по официалната фамилия, а като кажа, че съм внучка на еди коя си баба - ШОПКИНЯТА.
Това е бил прадядото на баба ми! На мен ми е три пъти прадядо.
Така и тези момчета са „цигани“ колкото и баба ми е „шопкиня“.
И мен баба ми ме е спирала от игра с „цигани“, а то какво - БАБАТА била някаква циганка, а като видях веднъж бабата - тя по-чиста от моята.

...били „дървари“ момчетата - ами такива са повечето мъже. 2/3 от българите там нищо не работят. Чичо ми е дървар обаче и си изкарва над 1000 лв. чисти, има и стар трактор, с което си изкарва допълнителни пари. Бедно в Северозапада живеят само бабите и дядовците както и хората на помощи (ТЕЛК най-вече) и алкохолиците. Земята е толкова плодородна и толкова малко работещи хора има, че който иска да работи, той живее доста по-добре от някои граждани

11.   Хората са казали: "Хубава работа, ама циганска."

От там насетне ти си правиш изводите.

На циганина шамар да му удариш без да ти е направил нищо, пак ще има защо.

12.   Кажи ми, че се шегуваш, моля те.

13.   10, вече ти написаха, че не става дума за Северозапада, анализът ти няма отношение към историята на авторката.
авторке, просто си много млада и няколко мили думи, усмивки и целувка са достатъчни да ти се замае главата. споко, също толкова лесно ще ти мине:-) връзка с подобен човек няма никакво бъдеще, защото ако имаше възможност да го опознаеш, сама щеше да се увериш, че сте толкова различни, че няма какво да ви свързва. той най-вероятно е женен и има дете, знаеш, че те се женят много млади. в същото време няма нищо против да сваля млади момичета. това да ти говори нещо?
просто се е пробвал дали ще му се отвори парашутът с теб, за да се похвали после пред приятелите, докато жена му е далече.
Ж43

14.   Явно Варна е твърде малък град, за да си харесаш нормално момче от там. Ама то любовта не пита, нали? До никъде няма да стигнете с този циганин и го знаеш. А фактът, че сте се целували още същата вечер, че си му позволила да те опипва и ЧАК ДА ТИ ПРЕДЛАГА ДА СЕ УСАМОТИТЕ... вината явно е повече твоя. Прави каквото искаш с живота си, но ето ти един безплатен и универсален съвет - с цигани НЕ се занимавай!

15.   Ти сляпа ли си? Бил духовит и се държал мило с момичетата, съблазнител от класа... a ти предлага да се усамотите още на първото изпращане, не ти ли е ясно, че те иска за секс? :D

16.   Бедно в северозапада живеели само бабите и алкохолиците, извинявай, но ти знаеш ли къде се намира тоя регион та говориш глупости?
Това е най-бедния регион в цяла Европа, но номер 10, явно никога не е бол там, камо ли в някое от селата, които са пълни с мангусти.

17.   Ще се включа и аз в съветите да ВНИМАВАШ и да се ПАЗИШ от цигани. Циганин ли е - не е хубава работа. Една мъдра приказка гласи, че "най-читавият и хубав циганин е умрелия". И има защо да е казана. Това с "бабините интриги" е толкова долно, тъпо и нелепо, че нямам думи направо ... Не знам авторката на този коментар с какво самосъзнание го е написала, при положение, че българските пенсионери за системно и ежедневно тормозени (по всякакъв начин !!!!!!!!!!) от цигани. Така че надали е плод на "интригантското" въображение на баба ти. Това, което описваш, че ти е казала - има едно 90 процента вероятност да е истина. Другите 10 процента ги оставям на младото ти и още неопитно съзнание, което виждам, че иска да се изкуши с тоя циганин. Няма смисъл - накрая само ти ще си патиш, а вероятността да огорчиш и семейството си не е никак малка. :)

18.   Номер 8 го каза точно, ясно и много добре описано! Вслушай се там!

19.   Автор:
Благодаря на всички коментирали. Съгласна съм с мненията, че нямам място до този човек, особено след като ме лъже, че е ерген, а си има семейство. Самата аз постоянно си повтарям, че това беше грешка, че е несериозно да ми предлага да сме заедно от първия ден на познанството ни и това е, защото просто иска секс, но... не спирам да мисля за него.
Истината е, че въпреки почти седемнадесетте си години, аз не съм имала много "приключения" с момчета - даже никакви. Само няколко пъти ми се е случвало като играем на бутилка пред блока, да ми се падне да целуна някое момче по устните. Родителите ми са консервативни и не ми позволяват много да ходя по купони, където има момчета, настояват първо да се погрижа за образованието си и тогава да се занимавам с момчетата. А знаете, че сега повечето деца започват полов живот на 12-13 години - аз съм вече почти пенсионерка :)
Мисля, че за това толкова много ми хареса вечерта с циганина и за това не спирам да мисля за него - защото е първият човек, който събужда моята женственост - въпреки че звучи като тъпо клише е така. Уффф, сложно - благодаря все пак.

21.   Авторке, не знам откъде дойде на мнението, че хората почват на 13 г. полов живот, но това не е вярно. Средната възраст е към 16 г. и у нас, и в чужбина. Аз почнах да водя полов живот на 17, 5 г. и знам какво ти е - хормонът яко те тресе. Мисля, че има привличане с този човек, но това определено не е любов.
Според мен просто трябва да се отпуснеш и да избереш някакво нормално момче за първия път. Не търси голямата любов, а просто разбрано, хубаво, възпитано момче или дори мъж, но да не е обвързан. Сексът не е лошо нещо и не ти пречи на образование, ако го правиш разумно (с кондом).
По-добре избери съзнателно качествен човек, защото тялото ти накрая ще те подведе с някакъв боклук. Аз точно така постъпих. Осъзнах, че почвам да се вкарвам във филми, да гледам всякакви мъже в градския транспорт и да мисля само за секс. Накрая съзнателно си избрах един доста по-възрастен от мен мъж, но беше културен, дискретен и образован. Не беше голямата любов, но поне ми помогна да се успокоя и да се концентрирам върху учене
Не е вярно, че сексът пречил на ученето, а в моя случай се случи точно обратното. Станах си нормална и отново можех да се концентрирам и да живея нормално. Сексът си е човещинка, но трябва да се прави с разум

22.   влюбена или не, бягай далече, казва ти го момиче с опит, ти заслужаващ нещо много повече, не се занимавай с мангасари, от тях нищо хубаво няма да видищ ;)

23.   Ако ВСВ беше продължила още една година, такъв проблем май нямаше да има

24.   Като ти чета коментарите звучиш като по-голяма. Ако историята е истинска, означава, че имаш нужда от приятел, и то спешно. Не отричам, че има сутеньори и престъпници, но смятам, че това момче по-скоро иска да опита секс с българка. При циганите е доста престижно да имат опит с бели момичета. Ако не ти е проблем в първата ти връзка да играеш ролята на любовница не е проблем. Както вече казаха, не бъркай половия нагон с любовта. Не те съветвам да правиш каквото и да било с този човек, но в крайна сметка, ако забравите морала и съпружеските му задължения, правете секс, очевидно и двамата го искате. След като си го представиш може вече да прецениш дали искаш точно него или можеш да си намериш друго момче.

25.   Добре че не е минало дълго време... Защото на мен точно това ми се случи. Запознах се с такъв във фейсбук. Два месеца бяхме заедно и се привързах към него. И сама разбрах всичко.. И това наистина боли. Да се влюбиш в такъв... Особено ако не си знаела какъв е. Разбирам те много добре. Но времето лекува...