Споделена история от Тинейджърски

Аутсайдер ли съм?
Здравейте. Аз съм момиче на 14 години. Мисля, че съм аутсайдер.
Не обичам да излизам навън, не обичам да разговарям с нови хора. С приятелите ми до момента... как да се изразя.. нямам никакви допирни точки. (ако мога да ги нарека приятели) Дори и в детската градина бях такава. Седях сама на пейката и гледах децата как си играят.
Предавана съм много пъти и мисля, че от там идва всичко. (предполагам) Единствената ми утеха са видео игрите. Именно там са повечето ми приятели.
Винаги съм искала някой ден да срещна някой, който ме разбира..
Ще съм ви благодарна, ако ми дадете мини съвети или нещо подобно.

Коментари

1.   Добре, ами ще бъда искрена, като ти кажа нещо -, , Излъжат те веднъж - тяхна грешка. Излъжат те два пъти - твоя грешка''.
Написаното звучи така, сякаш обвиняваш някого за сегашното ти състояние. Дори и причината да е в това, че си предавана разбираемо е да те предадат веднъж, два пъти - има коварни хора. Но да си предавана отново и отново - твоя е вината, че не си предприела никакви мерки за тези идиоти или, че не си се усетила, а ако си се усетила, не си събрала кураж да каже каквото мислиш. Ако всеки от нас ставаше антисоциален заради това, че е предаван и лъган - то всички хора сега биха били някакви мишки, криещи се в къщите си - нямаше да има общество. Ако наистина това, че си, , аутсайдер'' е породено заради предателство, то тогава значи доверието ти е предадено и се страхуваш да рискуваш отново. Ето го и моят съвет - стегни се и бъди силна! Така до никъде няма да стигнеш, ако искаш да имаш социален живот и приятели - то тогава се осмели да превъзмогнеш страха, истински приятели съществуват, но изискват много търпение и грижа!
Късмет ти желая и помни -, , Падаш - това е животът. Изправяш се - това е характер! ''
Лъжци и коварни хора се срещат навсякъде, не им позволявай да те пречупят! Не се лишавай от приятелства и запознанства заради някакви използвачи от миналото ти!
Успех!

2.   Напиши в Google "интроверт" и "екстроверт", а после проучи значението на двете думи. Може би ще се почувстваш по-добре :)

3.   Напиши в Google "интроверт" и "екстроверт", а после проучи значението на двете думи. Може би ще се почувстваш по-добре :)

5.   Недей да бъдеш затворена в себе си, защото са те предали. И мен са ме предавали няколко пъти, но продължавам напред. Намери си приятели и започни да излизаш повече и ще видиш, че ще намериш щастието. Успех от мен!

6.   Не според мен си просто объркана и след като са те предавали ти търсиш някой на който да можеш да се довериш но те е страх това да ен се случи отново според мен.. но не се затваряй така не избягвай другите не играй псотоянно видео игри затворена у вас излизай защото еидн ден ще искаш приятели семейство човек до себе си може би и деца а това няма как да го намериш в игрите.. излизай повече запознай се с нови хора от твоя град или село примерно сега в фейсбук може да ги намериш запознайте се излезте не се затваряй както ти е казал № 5 ще намериш щастието когато започнеш да излизаш не си мсили че си различна има много хора като теб просто ги намери :)