Споделена история от Тинейджърски

Ще бъда самотна много скоро
Здравейте.
Надявам се този път сайта да публикува историята ми, защото ми омръзна да я пиша по хиляда пъти.
Казвам се Десислава и съм на 15 години. Тъкмо завършвам девети клас.
Проблема ми е свързан с групичката от приятели, които имам. До пети клас имах една единствена приятелка. Тя беше също в моя клас и се казва Анелия. В шести клас се запознахме с момичето, което живееше над мен: Ивана. Ивана беше с три години по-голяма от мен. До седми клас можех да имам доверие и на двете. Те бяха най-добрите ми приятелки. Всеки ден излизахме. Попринцип повече излизах с Анелия защото Ивана се познаваше и с хора на нейната възраст.
След седми клас с Анелия се разделихме. Попаднахме в различни класове. Бяхме в едно училище, но почти не се виждахме. Анелия се сприятели обаче с едно момиче от стария ни клас, което също беше в отделен клас от нас когато постъпихме в гимназията...
Лятото на осми клас почти не се видях с Анелия. Сякаш бяхме непознати. Не виждах причина и логика в оправданията, които ми даваше когато исках да излезна с нея. Карах се с нея. Много. Попринцип аз бях по-буйната от двете и почти винаги аз бях тази, която започваше спора.
Сега предстои лятото на девети клас. Отписвам Анелия. Няма смисъл да караш някого да излиза с теб и да се държиш по същия начин с него, след като усещаш колко си му чужд вече.
А Ивана... Ивана завърши тази година 12-ти клас. Вече само на нея мога да й имам доверие. Страхотен приятел. Много я ценя. Дава ми много полезни съвети за абсолютно всичко и мога да разчитам на нея.
Но уви в средата на август тя заминава да учи в Дания. Вероятно няма да я видя доста дълго време.
И с една дума: оставам почти сама. Без приятел, който реално да е до мен и да си прекарва времето с мен. Какво да правя? Никога не съм се чувствала самотна, винаги съм имала хора до себе си....

Коментари

1.   Миличка запиши се на някакъв курс и там ще си намериш приятели! Колкото да онази Анелия остави я щом изобщо не е държала на теб

2.   Здравей искам да ти кажа, че в живота има всякакви моменти на трудност днес си със 100 човека, а утре си сам! Аз самата също съм самотна но се справям дръж се! Ще се справиш!

3.   Ходи си намери някое момче да те пори кат риба....:D
Не сериозно ако си намериш гадже няма да усетиш как ще мине лятото, че и учебната година. Успех!

5.   Номер 3
Хм, аз лично си харесвам едно момче, но той е от Димитровград. Абее... Просто няма как да се получи с него :D