Споделена история от Тинейджърски

Толкова ли много искам?
Здравейте! Имам чувството, че ако разкажа на Вас какво ми е на сърце, може и да ми олекне. Аз съм момиче, което завърши тази година и от есента ще бъде студентка. Не разполагам с богатства, нито със скъпи вещи, но пък за сметка на това съм човек със сърце. Имам приятели, малко, но пък истински! Имам семейство! Имам хора до себе си, които ме подкрепят във всяко едно отношение. Имам мечти, мечтая! Факт е, че нямам хубава фигура като на повечето момичета, но не се срамувам! Смятам себе си за лъчезарна и доста усмихната личност. В крайна сметка никой не идва перфектен на този свят. Не искам много. Само да се почувствам значима и важна в очите на човек! Човек, когото все не успявам да открия. През живота ми са минали няколко момчета. За всеки един си казвах- "Може би, това е той! Той ще ме обича такава каквато съм! Той не е като другите", но уви... Всеки беше по-лош избор от предишните. Знам си минусите и се опитвам да ги поправя, но не е лесно да се живее в този модерен свят... свят където на мода са пошлостта, арогантността, злобата. Свят където е по-лесно да се лепне етикет на някого, без дори да се опиташ поне малко да го опознаеш и да разбереш през какво е преминал. Ставала съм свидетел на какви ли не изговорени думи по мой адрес. Свикнах, не обръщам внимание. Въпросът ми е... толкова ли станаха перфектни всички, че хората които са малко по различни да са третирани като хора-втора ръка? Искам да обичам, да се доверя на някого безрезервно, да знам, че има някой, който копнее да ме види засмяна. Една от най-големите грешки в живота ми е факта, че се доверявам твърде бързо и затова винаги си патя по възможно най-лошият начин.

Коментари

1.   Мога да ти кажа, че това през което ти си преминала са преминали над 80% от младите хора. Просто при едни които са по чувствителни (като теб явно) е по силен ефекта при друг по слаб, някои успяват да го прикрият по добре като се правят на лоши и избиват комплекси или непукисти или са с високо самочувствие без покритие. Искам да ти знаеш, че това да си различен и да отстояваш собствените си интереси и да искаш своето и да мечтаеш е смелост за която другите могат само да завиждат. В моите очи ти си силна личност която макар и объркана не се е отказала да се бори. Знаяй че миналото ти няма никакво значение най -важно е настоящето ти защото то определя и твоето бъдеще. В живота има мн по големи грешки, като например да си наркозависим или да се ожениш за грешната жена и мн други чиито избори могат да те измъчват 10-тки години.
Твоите проблеми които описваш ми се струват напълно естествени на твоята възраст. И аз самия съм минал през това и съм бил доста объркан допреди няколко години, но открих истината и сега съм щастлив и свободен. Бих те изслушал по скайп или фейсбук ако проявиш интерес може да ми споделиш, току виж ти олекне, и намерим рецепта за мъката която тежи на сърцето ти :)
М-24

2.   Здравей аз съм момче на 19 разбирам те и при мен е така и ако имаш фб или скаип кажи ако може :)

3.   Нее милa, не, че сa перфектни. Просто търсят своят "трофей" тaкивa, с който смятaт, че ще прикрият собствените си комплекси и ще изглеждaт в очите нa околните някaк ПО.
След кaто ти сaмaтa си имaш своите комплекси, предполaгaм дори и подсъзнaтелно се нaсочвaш към подобни. Сaмо че, знaй, комплексирaният мъж е много по- зле от комплексирaнaтa женa. Женaтa, ето, кaкто ти, търси, рaзвивa, опитвa дa попрaви, промени и т. н. Мъжът искрено вярвa, че с крaсивa женa, голямa колa, ( колкото по- голямa колaтa, толковa по- мaлкa пишкaтa обикновено) излъчвaне нa сериен убиец му придaвaт вид нa по мъж, тоест търсят сaмочувствие от вън, a не го отрaботвaт от вътре, кaкто ти.
Мъжът със сaмочувствуе много лесно се рaзпознaвa. Тaкъв ти трябвa. Без знaчение професия, соц. положение, визия, той е спокоен и контaктен човек. С него можеш дa говориш зa всичко. Но не онези, дето се опитвaт дa си придaдaт зaинтересивaн и интелигентен вид и сaмо слушaт, без дa се включвaт и тaйничко си мислят "дaли ще ми пусне днес, що не се обaдих нa Мaрия/ Ивaнкa, .. някоя си другa". Той ще имa интереси, хобитa, виж, оглеждaй хубaво и приятелите му, по тях ще си извaдиш изводи и зa него.
Нямa дa подскaчa кaто пaленце при видa нa всякa знойнa крaсивa и дa се хвърля по гръб в очaквaне дa го почешaт по... коремчето. Ще се държи еднaкво в присъствието нa знойнa крaсaвицa или не чaк толковa знойнa.
Искaм дa кaжa нaй- общо, че може би ти сaмaтa се принизявaш и откликвaш нa комплексaрчетa. Тaкa кaкто си се описaлa, според мен си МНОГО ДОБРA пaртия, от ония, които успявaт именно дa влюбят един мъж, говоря зa МЪЖ обaче.
Не пускaй aвaнтa никaквa нa комплексaрите, общувaй сaмо с уверени в себе си момчетa. Знaеш ли, имa нa улицaтa, нa която живея едно момче, което си имa мaлко. щaндче зa плод- зеленчук. Един слaбичък тaкъв, имa- нямa 175 см. висок. С белези от пъпки по лицето. Обaче е толковa слaдък и общителен. Кaто се ухили до ушите с тaзи толковa естественa усмивкa и му грейвaт очите. Знaм, че е зaвършил зa инженер някaкъв, питaлa съм го зaщо не рaботи по професиятa си, със сигурност ще печели повече. Оттговорът ме изненaдa много приятно. Зaвършил бил под нaтискa нa родителите си, но винaги искaл мaлък и спокоен бизнес и обичaл дa общувa с хорa. Много доволно от себе си момче, хaресвa животa си, себе си, изборите си. И... вечно около щaндa му се нaвъртaт момичетa :))).
Дaно си ме рaзбрaлa прaвилно.

4.   Имаш грешна представа честно казано. Мислиш си, че като намериш "правилния" той ще ти реши всички проблеми и изведнъж ще станеш щастлива и хармонична. Ами не. Всъщност първо трябва да си щастлива и хармонична, за да намериш правилния. Тогава той ще дойде като допълнение към живота ти, не като основна част от него. Докато си унила, депресирана и негативна и мислиш, че всички са срещу теб, то няма как да намериш правилния. Работи над себе си. Обаче не го прави с мисълта "о сега ще реша този проблем в поведението си, за да намеря правилния". Т. е. не работи над себе си с користна цел. Просто работи над себе си и стани хармонична.

5.   Ще го срещнеш някой ден. Щом сега завършваш, предполагам си на 18/19 - имаш време. Като му дойде времето всичко ще се нареди.

6.   Стани асексуална.
Alexia

7.   Имаш интересно мислене! Звучиш ми доста изстрадала....

8.   Тогава работи над фигурата си. Нали знаеш, че и най - фантастичната личност да си няма ли физическо привличане няма смисъл.

9.   АВТОРКАТА: Благодаря на всички за думите, и за изразените мнения. До коментари #1 и#2 скайпът ми е. : anna. iv. 77