Споделена история от Тинейджърски

Влюбена в приятел на баща ми
Здравейте! Сигурно ви звучи откачено заглавието, но осъзнах, че съм влюбена в приятел на баща ми. Баща ми живее в чужбина и негов съквартирант е това момче. Той е на 22, а аз съм на 16 години. Той е много мил, умен и забавен. Зимата бях на гости на баща ми и от тогава го харесах. След като се прибрах бях спряла да мисля за него, но сега като съм отново при него сякаш всичко се върна и дори чувствата ми се засилиха. Всеки ден го виждам, шегува се с мен, говорим си почти постоянно, забелязвам, че ме гледа често и аз също го гледам почти нон- стоп :Д Но идва проблем- баща ми ме "пази" буквално. Постоянно казва, че ще счупи главата на този, който ме гледа и т. н. Ще ви помоля за съвет, защото не знам какво да направя- да му призная ли, че го харесвам или да си го запазя само за себе си? Просто съм буквално обсебена от него, дори започнах да го сънувам. Ако му кажа, рискувам да ми се изсмее в лицето и да ми каже, че съм малка за него * 6 години разлика не е малко * и за това се притеснявам. А той в присъствието на баща ми не вярвам да рискува..

Коментари

1.   по добре си мълчи... не смятам че ще иска нещо сериозно от теб колкото да се позабавлява за лятото...

2.   Почакай още две години и тогава можеш да си правиш каквото искаш. Баща ти, затова сега те пази, защото си още непълнолетна. Разликата в годините не са проблема, а твоята възраст. Ако се залюбиш с връстник, на никой няма да му направи впечатление, но в случая, можеш да вкараш човека в беля. Хем ще се скарат с баща ти, а ако и правите секс, може и да го осъдят. Внимавай, любовта не е шега, доста тежко изгаря.

3.   Трябва да се запиташ, дали това което изпитваш е само симпатия или нещо повече. Ако е просто симпатия - тогава няма какво да му казваш.
Но ако чувствата ти са много силни - тогава трябва да се сближиш с него в един момент нещата между вас, ще се получат.
Това че е приятел на баща ти е леко кофти - ти рискуваш тяхното приятелство, затова трябва да се запиташ колко силно искаш нещата между вас да се получат, не е грешно да преследваш мечтите си, стига да си убедена, че именно това искаш.

На 18г. пак не можеш да си правиш каквото си искаш - инак всички пълнолетни щяха да си гледат кефа. Станала пълнолетна ти ще трябва да съобразяваш с тези за които ти пука с тези с които съжителстваш. Та дори и отговорността тогава е по - голяма.

Ако решите да правите секс по взаимно съгласие - няма да го съдят. Инак да любовта доста тежко изгаря. Но сигурна ли си, че твоето е любов или е просто увлечение. Струва си да се запиташ това.

4.   Защо трябва да постъпваш като някаква 10- годишна като му кажеш, че го харесваш? !? Просто покажи повече интерес и момчето вече ще се досети- по настойчиви погледи без да се криеш и го питай разни по- лични неща. А той ако има някакви чувства към теб няма как да не ти ги е показал- дали с погледи или лек флирт, може би ти не ги схващаш намеците. Пък на баща ти не му трябва да знае.
Просто се забавлявай.