Споделена история от Тинейджърски

Цикъл.
Здравейте.Пиша тук и моля всички които да ми помогнат да го направят.Аз съм малко срамежлива и необичамд а споделям много с майка ми и затова пиша тук.На 13 съм и от година вече имам цикъл,но от 2 месеца ми е нередовен закъснява и навсичкото отгоре имам ужасни болки.2 седмици преди да ми дойде немога да спя,да ям,да мърдам нищо немога да правя от болни..даже пищя от полка плача..немога да се мръдна..повреме на цъкал е същото ..когато ми свърши корема не ме боли толкова,но всичките ми приятелки не ги боли корем дори малко а аз вдигам температура и какво ли не.Вече веднъж казах на майка ми,но тя каза,че е от ядене на чипс,зрънчо и тем подобни.Лекарката ми каза,че било от това,че щяло да ми идва и попринцип трябвало да ме боли малко.Сестра ми също има ужасни болки като мен..пием бусколизин и нурофен не ни помага :( .Моляви помогнете ..неиздържам вече с тази болка в корема..

Коментари

1.   Приятелката ми и нея я болеше много бях чул че помагали и казах и да пие от тези Но не и помагаха и сега след година и нещо мисля, че е по-добре може би с времето ще ти мине, но незнам

2.   Според мен колкото и да си срамежлива требва да споделяш с майка си. А относно силните болки просто се консултирай с лекар,той ще ти предложи най-доброто за твоя случай,а това,че ти закъснява е нормално в началото. Не се притеснявай и споделяй с майка си.
Усмихвай се!

Smile

3.   Не се притеснявай -. за съжаление при някои момичета и жени менструацията е свързана със силни болки и дори гадене и повръщане. Имах приятелка, която особено когато бяхме по-малки дори си вземаше болничен. Дано с времето нещата при теб се нормализират, но просто попитай личната лекаркка за храненето и за обезболяващите. Колкото за нередовността - то също е нормално, защото не си съзряла напълно. Може и в бъдеще да не ти е много редовна менструацията. При мен години наред цикълът идваше между 27 и 33 ден, се е случвало и до 35 ден. Чак като родих децата си се нормализира - т.е. на 28-29 ден. За болките пак казвам - личният лекар или гинеколог. Но това трябва да стане със съдействието на майка ти. Какво общо има чипса с температурата примерно? Говори без да се срамуваш и настоявай, че наистина имаш проблем.

4.   Мило момиче,
за болките помага Аулин на прахче, но трябва лекар да го изпише.
Помага също да притискаш шишенче с топла (гореща) вода към корема по време на цикъл.

5.   Майка ти ще ти е голяма подкрепа сега! Но това е нормално, първите две-три години ще ти е нередовен.

6.   Нормално е на тази възраст да ти е нередовен, а също и да ти е ,толкова лошо. Една съученичка не ходеше на училище заради това. Аз също го карам много трудно и пия аулин както е писано в 4 и ми помага, но е много вреден и самата аз мисля да отида на лекар за да ми се предпише нещо друго. Нурофен, но-шпа е тем подобни не ми помагат.
Кажи на майка си, човешко е, все пак, ясно е, че на всяка жена ще и се случи и е много протеснително ако има някакъв проблем. Майка ти може вече да се пита за това, ако не е е усетила. Отиди и на лекар, за да ти предпише някакво по-силно болкоуспокоително. Можеш също да причетеш из разни форуми има много предложения. Просто потърси "болка при менструация" или нещо от сорта.

7.   От авторката:Здравейте.Благодаря Ви!Вчера пак имах ужасяваща болка.Майка ми ме попита доло ниско в корема или горе..,но аз и казах незнам..навсякъде ме боли..тов нормално ли е..почва да ме боли вече междо ребрата и от двете страни при дробовете.При апандисита и от другата страна. :(

8.   Според мен това да те боли долу е нормално, но навсякъде, както ти каза не е нормално. Най-добре отиди на лекар.

9.   По- добре отиди на лекар , защото той най-добре ще ти каже какво ти е. Не изпадай в шок ,но няма да е зле да се прегледаш. :)

10.   за да нямате тези адски болки пийте бял равнец 500 вода да заври слагаш 1 супена лъжица от билката да заври малко оставяш да се накисне 5 10 минути прецеждаш и пиеш по 3 4 чаши на ден ако не ти стигне правиш на ново отварата ипродължаваш доста горчи не е лошо свиква се за предпочитане е пред болките

11.   И аз понякога имам болезнен цикъл. Пия по един или два спазмалгона и болкита утихва.

12.   И аз имам болезнен цикъл, не се притеснявай. На мен лично ми помага най-много Спазмалгон, въпреки, че не е от най-силните лекарства (а болките ми понякога са нетърпими). И Нурофен е добро решение. По принцип е нормално да те боли и по-нагоре корема, във всички форуми пише така, но честно казано е хубаво да има консултация с лекар. По принцип при първата менструация трябва да се отиде, просто за да ти даде насоки. :)

13.   Значи мен не ме боли силно преди и повреме на цикъла ми, но след това боквално ме реже като нож! Умирам от болка, а повреме на цикъла ми тече много силно просто на ден по 5 -6 превръзки и дори е 7-дем дни най - малко а трябва да е 5, и аз съм срамежлива като теб, но казах на майка ми, че ми тече много силно и тя ми каза да пия витамин C и вече ми тече по - слабо о болката след цикъл си е същата, а на всичкото отгоре ми идва на 20 дни!

14.   И аз съм на 13 дойде ми миналата година и аз нямам никакви болки но моята най-добра приятелка ми каза че направо си удря главата в масата от болки и пиеше даже някакво лекарство с антибиотик. Но това беше в 6 клас сега в 7 мисля че е по добре!! Може с времето да отслабнат болките!!

15.   Земи спазмалгон той много помага, също така едно шише с топла вода и си я сложи на корема.

Знай, че майка ти е най-добрия ти приятел и можеш да и споделиш сичко

16.   Здравеи, момиче. Аз сащо имах проблеми с мензиса преди, даже ме приемаха в болница заради силните болки за 1/2 дни, получавах и нервни кризи. Ще ти дам един бабешки лек, които е помогнал не само на мен. Всеки ден в продалжение на 21 дни сутрин на гладно се приема 1 чаена лъжичка зелена хума разтворена в чаша вода. Почиваш 9 и пак. Ще усетиш подобрение още на 1вия месец. Аз вече даже не усещам кога ми идва. Хумената вода се пие 6 месеца и се почива 1 месец, и т. н. В продължение на много години се мъчих с тия болки, какви ли не лекарства ми изписваха, но без резултат. Сега вече нямам проблеми, послушаи савета ми и няма да сажаляваш.

17.   Аз много съм се притеснила от това, че не ми идва.... И то от, 5 август ;(( на 15 съм. Дойде ми на 12
какво да правя?

19.   Аз също имам много големи болки . Дано си оправиш с течение на годините ! Коментарите на хората според мен също са добри . Успех !!!

20.   Здравей! Всеки преодолява менструацията по различен начин- някои жени имат съвсем леки оплаквания, а други дори не могат да извършват ежедневните си дейности от болка, за това не се сравнявай с приятелките ти. Аз имам същият проблем-корема ме боли много, също така гърба и кръста. Помага ми но-шпа и енетра, а също и топли напитки, храни и топли душове. За всеки е индивидуално, за това най-добре е да посетиш генеколог. Надявам се да няма някакъв сериозен проблем, който да е причина за тези непоносими болки. Успех. :)

21.   Здравей! Всеки преодолява менструацията по различен начин- някои жени имат съвсем леки оплаквания, а други дори не могат да извършват ежедневните си дейности от болка, за това не се сравнявай с приятелките ти. Аз имам същият проблем-корема ме боли много, също така гърба и кръста. Помага ми но-шпа и енетра, а също и топли напитки, храни и топли душове. За всеки е индивидуално, за това най-добре е да посетиш генеколог. Надявам се да няма някакъв сериозен проблем, който да е причина за тези непоносими болки. Успех. :)

22.   Здравей,
Мен също много ме боли корема дори и като съм в цикъл. Не издържам но и мен ме е срам да кажа на майка си. Като съм изправена не ме боли чак толкова много но като съм легнала се превивам от болки. Например днес ще излизаме с баба и дядо а аз не искам защото много ме боли корема. Незнач какво ьа направя. Надявам се да тимине скоро