Споделена история от Тинейджърски

Нужда от гадже?
Имам "проблем"... Не е точно проблем, но не знам как да го нарека.
От както съм се родила имам семейни проблеми... Баща ми е болен от Множествена склероза и от както се помня е на легло. Другия "мъж" в семейството е брат ми. По-голям е от мен(на 19 е) и винаги ме е командирил.
Често дори ме е пребивал задето майка ми не е направила това, което и е казал.
Майка ми пък от своя страна се държи с мен като прислужница. Говори с мен само когато трябва да сърша нещо, или когато ми се кара. Никога не е говорила с мен като майка към дъщеря...
В училище пък ми се подиграваха, защото жях различна, но сега съм в друго училище и нямам тези проблеми.
Правила съм каквили не неща "за да се утеша".
Започнах да слушам рок и метал, правих опити да се режа, исках да се самоубия.
По едно време почнах да си мисля, че ми трябва човек, който да ме утешава, подкрепя да ми помага. И така започнаха мислите ми за гадже... Да, ама не. Тринадесет годишна пикла с гадже малко не ми се ще. Не искам този тормоз да продължава. Моля ви кажете ми какво да направя?

Може да ви звучи като измислена история, но съм тук, за да искам съвети. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Изобщо не ти трябва гадже, защото най-вероятно ще станеш в това състояние жертва на някакви използвачи и педофили. Лошото на деца в твоята ситуация е, че нямате детство. Решението за мен е да използваш всякакви възможности за извънкласни прояви и занимания, за да си по-често навън с връсници. Например в Читалищата има много културни предложения, курсове разни, а отделно и лятото има много предложения в зависимост от града. В моя град например към голямата православна църква има лятно училище, където две учителки се занимават с деца и младежи - ходи се на безплатни екскурзии в околността, събират се неща из гората и се правят аранжировки с нещата и тем подобни. Отделно няма начин да нямате голяма библиотека в града - отиваш там, сядаш и четеш различни книги и енциклопедии.
Аз съм израстнала в проблемно семейство и лично също намерих утеха в метъл музиката, но и много в ученето, а второто ми помогна да се измъкна в крайна сметка и от калта. На твоите години най-вече киснах в библиотеката, цяло лято прекарвах или в учене самостоятелно на език, или в семейството на най-добрата си приятелка - малко понатрапено де, но така се спасих в най-трудните си години от проблемите у дома, а и също имах много по-голяма сестра, която до 20-21 г. живя у дома и ме тормозише и биеше. Когато не бях у дома или заета с учене ме оставяха на мира. Помогна ми и домашен любимец-котка, защото ми даде утехата и безусловната любов, от която имах нужда.
Гаджето на твоята възраст просто не е решение. В интерес на истината в никоя възраст не е решение. Решението е вътре в теб. Ние, жените, сме възпитавани, че сме слаби и не можем самостоятелно да се оправяме, но това не е така! Всъщност често сме жертви на мъжете и повече губим от това да спечелим от някоя връзка. Когато порастнеш ще имаш предимството, че ще можеш по-добре да преценяваш хората и съответно мъжете. На твоята възраст просто ще станеш жертва или ще бъдеш използвана. Отделно никога няма да се научиш да се справяш сама в живота ако от сега си мислиш, че някой Принц ще ти решава проблемите. Научи се да бъдеш активната сила, майстор на живота си и спри да търсиш човек да ти решава проблемите, защото безплатен обяд няма - ще вземе двойно от това, което ще даде...

5.   Силата може да дойде само отвътре. Нито гадже, нито алкохол, наркотици или рязане ще решат проблемите ти. Само ти, съзнателно, имаш властта да избереш как да действаш и съответно как да се чувстваш. Гаджето може да е допълнение към това, но ти самата трябва да се чувстваш ок БЕЗ гадже, за да се чувстваш ок и с гадже. За да не стане после така, че като скъсате (а то на тази възраст няма как), да се депресираш още повече.

6.   Ако си мислиш, че някой ще те иска за да те "утешава" жестоко се лъжеш. Търси решение другаде

7.   Защо ти е гадже, .. за да заместиш едни проблеми с други ли. Повярвай надали ще намериш някой, който да е склонен да те изслушва и утешава. А и хората сме си егоисти, за съжаление на никого не му пука особено за чуждите проблеми.

8.   Ела живей при мен с баща ми и кака ми, (кака ми е полу леля), имам брат на 17 и учи в Карлово за монтьор, а аз съм момиче почти на 15, ще живеем в едно село близко до Карлово. Ще учиш в гимназията. :) И горе главата!!

9.   Здравейте.
Много благодаря за коментарите

10.   Не ти трябва гадже, а Закрила на детето не бива да търпиш това повече!

11.   Така както си уязвима единственото "гадже", което ще намериш е някой изрод, който ще се възползва от несигурността ти и съвсем ще те съсипе. За това не мисли, че точно гаджето ще ти реши проблемите, напротив, най-много да си навлечеш допълнителни неприятности. Баба и дядо нямаш ли? Лели, чичовци? Някой друг родина, който да ти помогне? Ако не, звънни на социалните и поискай закрила.
Никое дете на заслужава да живее в такъв ад, но понякога трябва сам да се спасиш.

12.   Добре казва номер10, веднага се оплачи в Закрила на детето - потърси в google за тях - ти на 13 си малолетна, а брат ти на 19 е пълнолетен и следва да бъде санкциониран от закона за тормоза, който ти нанася.

А й като е такъв голям мъж да се изнася на квартира, да работи и ако има сърце да праща по някой и друг лев на майка ви да й е по - леко със сметките за месеца.