Споделена история от Тинейджърски

Какво е това? Много съм объркан
Здравейте,
Направо по същество. Аз съм момче и ще съм 11 клас. Някога, по-точно преди две години, се влюбих в едно момиче. Нашите отношения са приятелски и винаги сме се уважавали но толкова. Само че аз иска нещо повече. Опитах да намекна, като я канех да излизаме двамата, но всеки път ми се извиняваше, че е заета. И си казах ''Щом не иска да ме вижда, прав й път''. Намразих я и не я погледнах повече тайно с надежда.
Минаха 2 години и бях по-жив от всякога. Бях я забравил. Но накрая на 10 клас, я видях с нейния вероятен приятел. По някаква причина се изнервих, но се престорих, че нищо не е станало. Обаче, в края на втория срок чух, че тя напуска нашето училище, за да учи в Норвегия. В този момент усетих празнина. Все едно не бях цялостен.
От началото на ваканцията не е минал и ден без да се замисля за нея и как можах да пропилея всичките години заедно без да се боря за нея. Никога нямах смелост просто да отида до нея да я заговоря, нито да разбера повече за нея. И сега си мисля, че щом замине може да не я видя повече и няма да разбера какво би било, ако бях опитал поне мъничко.
А е ми се иска да стоя на едно място, а да бъда като преди:щастлив, енергичен, зареден всяка сутрин за нов ден. Дали ако не я видя повече, ще мога ли да я преодолея?
Аз нямам отговор на този въпрос. Моля ви, дори нямам представа дали съм влюбен или увлечен? Съдейки по написаното, предположете в какво състояние съм, предположете какъв би бил изходът от моето положение. Споделете мнението си-добро или лошо, ще го приема.
Благодаря на всеки, който пише и на модераторите, ако пуснат историята.

Коментари

1.   И аз съм на
същото положение, брат. Само че при мен е по-зле-виждам я да се гушка с друго момче от
компанията, а между нас просто не върви. Да ти кажа винаги е по- добре да признаеш чувствата си в удобен момент. В моя случай дори това не успях да направя!

2.   Кажи и го направо! Знам как се чувстваш, обясни и какво изпитваш към нея... Нищо не губиш, а ако не изпитва чувства към теб и обясни, че не искаш заради твоите чувства към нея да се чувства неловко и искаш да си останете приятели... Прави и повече комлименти, прегръдки (неочаквани).... Дано да изпитва чувства към теб и да сте щастливи!

3.   Защо не идеш и не и го кажеш? Най-много да те отреже, но какво пък- нали заминава за Норвегия. В края на деня винаги ще се питаш- ами, ако ѝ бях казал? Но внимателно си прецени дали няма да ти е по-гадно когато замине и все пак сте имали нещо- връзките от разстояние, поне за мен, за чиста загуба на енергия.

4.   Ще намериш нова и ще забравиш старата... Преди да замине по-добре и кажи какво чувстваш и какво си чувствал. Така може би поне малко ще си олекне. Започни да излизаш с компания, там със сигурност ще намериш някое момиче, което ти допада. Или се запиши на някакъв спорт, танци или каквото и да било. Аз там се запознах с едно момче и така станахме гаджета... Тези дейности са и много полезни, защото намираш много нови приятели. Надявам се да съм ти помогнала поне малко. Късмет!

5.   Ами, брат, просто отиди и й признай всичко. До болка ми е позната тази история, само където аз я срещнах в 9 и чак в 12 клас си излях чувствата, защото и аз като теб нямаше да я видя повече, не се получи нищо, но ми падна камък от гърдите и ми се искаше да бях го направил по-рано. Ще се чудиш цял живот какво би било, така, че й кажи всичко, което чувстваш, по-добрия случай ще е да те отреже, така ще ти е по-лесно на теб.
М18

6.   Здравей... та станалото станало явно не ви е било писано. С времето всичко отминава... Повярвай!