Споделена история от Тинейджърски

Що за приятели
Здравейте! От около месец си имам приятел след година свобода. Той е по-голям от мен - на 22, аз съм на 16. Една приятелка, която преди ме караше да му пиша първа и да не го изпускам като тръгнахме започна постоянно да ми пълни главата с неща от рода на - "той ще те иска само за секс", "той ще те омае с красиви думи", "после да не ми ревеш" и още много. Първо това момиче обожава да съди хората да грешките им дори тя да е най-зле от всички пак ще плюе другите. Винаги се меси където не трябва. Сега например нашите заминаха на море, но аз не отидох, защото мястото където са не ми допада а тя ми казва, че било заради него. И да не го познавах сега пак нямаше да отида заради мястото. Освен това с още една "праятелка" стабилно клюкарстват по мой адрес откакто съм с момчето. Може и да не е свестен, но времето ще покаже. Защо постоянно ми говори лоши неща при положение, че тя ме съветваше да го потърся?

Коментари

1.   Може да е разбрала нещо ново за него оттогава и да си е променила мнението. Но по-вероятно е просто да завижда.

2.   Защото ти завижда, да не мислиш че не иска някой батко да и обърне внимание, вместо накои хлапак. Доколкото разбирам момичето е комплексирано и си избива комплексите обширно, пада си и леко лицемерка. Или ще да е от оние, които ти завиждат за всичко, или просто ти завижда момичето, но не прави опити да те попречи. Интересно защо тогава се е загрижила за сексуалното ти изцеждане и след това те разнася... момичетата сме такива нашите приятелства са садомазохистични (разбира се има и страхотни изключения)

3.   Търсят си занимавка. Веднага се отърви от тях, защото с времето ще започнат да ти правят по-големи мръсотии.

4.   Защо ти говори ли... ами защото сте такива жените, клюкарки... все трябва да има драма покрай вас, иначе не можете да живеете...

5.   Да иска от теб секс е най-малкото и поносително нещо, а и като гледам ти е дошло времето :)

6.   Другите нямат право да говорят така, да клюкарстват по твой адрес или дори да обиждат момчето, с което имаш връзка. Все пак щом излизате значи го харесваш и той също теб. Ако ти бяха истински приятелки щяха да те подкрепят, но просто това е от така наречената женска злоба, ако примерно някое друго момиче е по-красиво, по-популярно или си има приятел, който я обича такава каквато е показва, че това момиче има повече от другото и естествено то изпитва някаква огромна и дълбока злоба, защото тя няма това, което има другото момиче. Не се притеснявай поговори с тях, ако продължават да говорят зад гърба ти значи не заслужават приятелка като теб и тази женска злоба не ги е подминала. Казва ти го момиче също на 16, което преди година разкара повечето фалшиви хора от живота си и вмомента имам около 3-4 приятелки но поне истински, които ми помагат в нужда а и ги познавам от малка. Не се притеснявай от тези твой "приятелки" не ги мисли, а се забавлявай с приятеля ти, излизаите заедно, ходете на кино и така да не ти пука!!!

7.   Защото е почти винаги вярно!
Добрите приятели ти сервират истината, без значение дали е ужасна или не.
Ако ти беше "лоша приятелка" щеше да ти каже да се изчукаш и когато те остави, щеше да ти се смее в лицето.

8.   От авторката: Това момиче също си има приятел на 20 и не и е първия определено. Интересното е, че цяла година докато бях свободна тя искаше да ме урежда с някои момчета, но аз отказвах защото не обичам сметките - човека който е за мен ще дойде, нали? И след една година когато сама направих крачка към това момче искайки да се сближим дори и само като приятели(честно казано не очаквах между нас да се получи, мислех че ще ме отреже) тя самата ме посъветва да му пиша и да излезем и когато тръгнахме започна с лошите думи. Може той наистина да иска само секс от мен, но аз имам интуиция която не ме подвежда - с предишния ми приятел все чувствах че нещо не е наред. А с това момче се чувствам добре, може да е скрита лимонка, но за сега го наблюдавам и... думите на приятелката ми ме обуркват и ми промиват мозъка.

9.   "човека който е за мен ще дойде, нали? " Попринцип идват всякакви твари.

10.   На 22 с 16 годишни ... Въй, тея са много окаяни.

11.   От авторката: Номер 10, какво искаш да кажеш, че като съм на 16 не съм човек ли какво? Приятеля ми до сега е ходил с 16-17-18 годишни. Какво? Да не би аз да съм на 16 а той на 30? Исках просто нормални отговори за нормален въпрос, но ти явно ти си по безполезните коментари.