Споделена история от Тинейджърски

Мислят ме за курва
Момиче на 16 съм и тази година ще съм в 10-ти клас. Уча в елитна гимназия в София. По принцип не съм общителен човек, доста трудно завръзвам контакти, срам ме е, когато говоря с някои хора и не знам точно как да се държа естествено. Две години бях най-добра приятелка с най-голямата кифла на училището. Още в началото всички ми казваха, че тя не е за мен, но аз не ги слушах. Уж виждах някакви много хубави качества у нея. Наскоро разбрах каква е тя всъщност. Скарахме се и вече не сме приятелки. Осъзнах много неща. Сега обаче се оказва, че за тези две години не съм завързала никакви други приятелства в училище. Скоро започва новата учебна година и изобщо не знам какво ще правя. А най-лошото е, че повечето съученици от класа ми ме мразят. Проблемът е, че аз съм необщителна и през междучасията седя сама и слушам музика. Наскоро разбрах, че няколко момичета са говорили зад гърба ми. Смятат ме за надута и пълна курва. Разпространяват някакви глупости, че съм била спала с много момчета. А аз дори не съм имала гадже през живота си и не съм се целувала. И сега всички в класа ми ме мислят за някаква кифла и курва. И всичко това заради момичето, с което дружах. Не знам какво да правя. Вече си нямам никого. Ще кажете просто да се сприятелявам, но не мога, просто общуването ми е трудно, а и като знам, че всички ме мислят за курва и ме мразят... Просто не знам как ще ходя на училище. Има ли начин да се обучавам вкъщи или нещо подобно?

Коментари

1.   Не случайно има една приказка „С какъвто се събереш, такъв ставаш“
Всички така наречени днес „феймъси“ имат антораж от обикновени момичета, с които се мъкнат, за да изпъкват повече. Блестяла е и за твоя сметка. Лошото е, че хората си мислят често, че анторажът е като главната и пренасят своята завист преди всичко и върху подгласничките, защото тя може да се брани, а вие не.
Ти иначе не се притеснявай. С времето ще си намериш други приятелки и ще забравят за глупостите, защото в крайна сметка не е важно какво се говори, а ти каква си, но иначе внимателно вече ще си избираш приятелките.
Важно е да не се защитаваш агресивно като някой те обиди, а да имаш интересни фрази, с които да обърнеш палачинката.
Ако някой ти каже например „Ти спа с този и онзи“, ти можеш да кажеш „Ами явно ти знаеш по-добре, защото беше там и първа спа с него“ или нещо такова - колкото повече иначе хората разберат, че се засягаш от глупостите, по-добра мишена ще ставаш и може да се стигне до мобинг - до това да те тормозят всички
Не показвай, че те засягат глупостите им и ще престанат. Станеш ли веднъж жертва, паднеш ли на пода, после всеки ще почне да те рита.
Не падай на пода - не позволявай да видят, че имаш пробойни и слабости.

2.   Гледай да не им обръщаш внимание или по-добре иди в по-добър клас в това училище. Дори и там да има злобари, като си срещала гадини един път, ще знаеш после как да се оправиш. Успех!

3.   Преживяла съм подобно нещо и ще ти кажа само да не обръщаш внимание на хорското мнение и да бъдеш себе си, за да могат хората да те опознаят такава, каквато си и да разберат що за човек си. Заеби оная крава дето те е предала и изобщо не контактувай с нея, щом ти е говорила такива неща зад гърба значи никаква приятелка не ти е била. Също така, ако все пак не успееш да се сприятелиш с някой от твоя клас, пробвай да се запознаеш с някой от съседния клас или пък от друго училище. Ако имаш някакви интереси (рисуване, пеене, спорт) се запиши в някаква школа и там хем ще ги развиваш, хем ще откриеш нови хора.

4.   Това да се обучаваш сама вкъщи, е решението, което трябва да вземеш само и единствено в КРАЕН случай. С такива проблеми ще се сблъскваш постоянно в живота и не се ли научиш да ги преодоляваш, няма да се справиш. По принцип и аз не БЯХ много общителна, но се постарах да общувам с хора, които са ми приятни за комуникация, и някак си видях, че няма нищо страшно да общуваш. И аз ще уча в елитна гимназия в София тази година и опитът, който съм придобила, ще ми е полезен. Общувай с хора, докажи им, че не си като тази твоя бивша приятелка. Прави мили жестове и така ще разберат, че са грешали. (естествено, тези, които заслужават вниманието ти)
Надявам се да съм ти помогнала. Успех! :)

7.   Всичко е до време миличка

8.   Еми днешното време, тийн-ейджърите са такива, сигурна съм че почти на всяко момиче са и слагали етикети като "курва" "кифла" и т. н при положения че не е, кофти е наистина. И ти гледай да се сдобриш тях, все пак са от твоя клас, цял ден ще си със тях, просто отхвърляй негативното, то е на всякъде, ако беше най-добра приятелка на отличничка и щяха да ти викат "зубар" и т. н хората намират за всичко, етикети. Така че не се притяснявай :)

9.   От написаното разбрах че си или на 13 и си фантазираш, или наистина си на 16, но си се филмирала много или просто си нямаш друга работа.
Просто се издаде с това " най-голямата кифла на училището"
Но ако съвсем случайно написанато от теб е вярно, което е съмнява просто, колкото и да ти е трудно прави малки, мижави опити
Не може да ти е чак толкова трудно да общуваш...
И след като си се сприятелила с " най-голямата кифла на улилището " би трябвало да имаш и други ако не приятели, познати
Поздрави
Момиче на 14

10.   Много кофти работа, затова гледай с такива да не се сприятеляваш, а да държиш на страна от тях щото са много гадни и всичко могат да направят срещу теб само ако направиш грешна стъпка и си готова ще озлобеят безпричинно срещу тебе. Затова от такива създания надалеч. А пък може и да ти завижда кой знае?

11.   Мила, не те съветвам да учиш вкъщи, защото така съвсем ще се изолираш от света и един ден като ти се наложи да се впишеш в обществото, а такъв ден рано или късно ще дойде, ще ти е още по-трудно да създадеш контакти и да работиш с други хора. За това, най-доброто, което можеш да направиш е да вдигнеш гордо глава и да продължиш да ходиш на училище, ако ще и само на пук на тия за да им демонстрираш, че не ти пука и не могат да те засегнат с глупостите си. Колкото до тава, че нямаше приятели, ще си намериш. Не е казано да са хора от твоя клас или от твоето училище. Много хора сме минали през подобни изпитания и да ти кажа, колкото и да не ти се вярва, има си и хубавата страна. Ставаш по-силен и се научаваш да не взимаш нещата много навътре, защото животът е доста гаден понякога и просто трябва да се научиш да се справяш. За това гледай на това изпитание като на нещо полезно, благодарение на това ще станеш по-силна.
Успех, мила! И потърпи, годините в училище минават бързо и после никога повече няма да срещнеш тези хора.

12.   Мaлкa си още, скоро ще рaзбереш кaкво знaчи тaзи думa зa бългaрите:
Зa мъжете- тaзи, която никогa нямa дa ми пусне
Зa жените- тaзи, нa която винaги ще зaвиждaт