Споделена история от Тинейджърски

Сприятеляване
Има ли как да се сприятелиш с клас, в който има вече сформирани групи. Може би направих грешката, когато бях за първа година в този клас да не общувам много със съучениците си, сега вече ми е доста трудно. Мен не ме е срам да говоря с тях, но всякаш те нямат желание за това. Доста пъти съм се опитвала да го правя и ми се получава, но много рядко. Ако ги загаворя примерно два дни подред, усещам как започва да им става неприятно, започват да правят разни физиономии, да говорят по-тихо и се чувствам като пълна натрапница. Как да направя, така че да говорят нормално с мен, а не само когото им кефне, защото това става наистина много рядко. Благаря предварително.

Коментари

1.   Да, станала си досадница, но вината не е и точно само в теб - както ти написа, те са образували групички. Добрата новина е, че такива групички се разпадат често, карат се - обикновено са от три момичета - винаги двете се обединяват срещу третата и в този момент ти можеш да се „присламчиш“ и да се сприятелиш с нея. Не страни и от момчетата, използвай възможности.
Също помага ако запишеш спорт - карате, някакви групови спортове и ще намериш приятели и в другите класове, и ще познаваш по-големите, което ще те направи интересна пък. Бъди добра в училище, много добра - ще те питат тогава за домашни, но не си предлагай сама своите услуги.
Показвай, че си прекарваш добре и без тях - води активен живот наляво-надясно, участвай в състезания, СИП, ЗИП, интересни неща в училище и те сами ще те потърсят, а ако някой има проблеми - предложи помощ.
Случвало ми се е, защото съм оставала точно след разпадане на групичка сама. С половин година съм се мъкнала така, но пък който иска, той намира общ език със съучениците си. Много се уважават неща като да даваш да се преписва, но това е лесния начин и само ще те използват. Аз не давах да се преписва, но на последното контролно в 11 клас едно момиче щеше да оставя на поправителен по физика, а аз му взех контролното, защото бях готова, подпълних го и учителката си затвори двете очи (беше си риск де) и момичето изкара 5, с което мина годината. Така например си спечелих уважение или като организирах някакви неща, но и след училище винаги имах какво да правя и къде да отида и доста почнаха да се присъединяват към мен като им писнаха кибиченето по кафетата и пученето, а като почнаха подготовките за кандидатстване, всички работихме заедно. До 10 клас някъде всички групички се бяха разпаднали и бяхме вече един клас. Добре е и да стоиш при различни хора на чин - така ще влезнеш в интересни разговори и смомчетата и ще получаваш покани за събития. Бъди спонтанна и заговаряй за спонтанни неща. Не се отказвай като въртят очи и глупости - в началото се правят на интересни, но после като им потрябваш, ще знаят, че могат да те заговорят. Никога повече не влезнах в конкретна групичка, а гледах да се разбирам що-годе с всеки
Надявам се да съм полезна.

2.   Благодаря за съветите и да права си. Обаче нашия клас нямат стимул за нищо и дори да организирам нещо няма да се навият да дойдат. Никога досега с класа си не сме ходили на някакви събирания всички заедно, а сме в един клас от 4 години. Групи досега не са се разпадали, а дори и да се разпадне те ще усетят, че искам да се възползвам от ситуцията и ще се отдръпнат съвсем Понякога има случаи, когато се разбирам с някой и на следващия ден го играе, че не ме понася. Какво да кажа лицемерни истории...

3.   Е, ще се радвам да чуя и други съвети. :)

4.   Еми според мен каквото и да мислят говори с тях, ако не си намери приятели от други класове и с тях стой

6.   Или се включваш в някоя от групите или се сприятеляваш с човек, който не е в група. Във почти всеки клас има "неутрални хора", които не участват в групи.

7.   От авторката: Дайте ми идеи как да им се подмазвам, поне да имат изгода от мен и да ме търсят, за да не скучая, че иначе ме имат за досадна. Знам, че така може би само ще ме използват, но аз съм далеч от мисълта да ставам приятелка с тях. Извън училище си имам достатъчно, просто искам да приказвам с някого докато съм там, иначе ще полудея! Само да кажа домашни от мен не искат, а си ги пишат вкъщи. Моля за разбиране и надявам се, че имате идеи, които можете да ми дадете. Благодаря предварително. :)

8.   Запиши се на някакъв спорт, като например футбол и ритай с момчетата. Учи, но не прекалявай за да не ти викат зубър и им давай да преписва. Дано да съм била полезна и звинявайте за грешките.

9.   От авторката: Пробвала съм подобни неща но не помагат, благодаря за съвета иначе. :) А знаете ли как да говоря с тях без да им досаждам, държа да кажа че изобщо не им се навирам, не съм някоя лепка. Обикновенно когато си говорят няколко човека и аз им задам въпрос към разговора и получавам насреща си физиономии и негативни коментари. Обръщат ми внимание когато кажа нещо, които точно в момента искат да ги чуят, но аз не мога винаги да измислям велики неща, които толкова много да ги вълнуват. За да започна разговор трябва да разбера за какво си говорят и да започна и аз да говоря да споделям мнение и т.н., но явно аз някъде бъркам. Охх незнам как да направя това включване.

10.   От авторката: Искам само да добавя, че съм чувала, че хората се отдръпват от някого когато разберат, че той иска нещо от тях. Защо от останалите не се отдръпват тогава?