Споделена история от Тинейджърски

1.70 високо ли е за момиче?
Здравейте :) Таа.. момиче съм, след 2 месеца ставам на 14 години и съм висока 1. 70. Повечето хора казват, че това е една перфектна височина и че изобщо не е високо, но аз не съм сигурна. Майка ми е висока 1. 67, а баща ми е висок 1. 72. Според вас дали ще порастна още на виочина и колко? Малко се притеснявам, че когато стана по-голяма няма да ми е удобно да нося високи токчета.. Въпреки че аз и вмомента имам обувки на платформа, висока около 5-6 см. Според вас странно ли е да ги нося? Повечето момчета са по-високи от мен, но ако сложа високи обувки се притеснявам, че няма да е така. Знам, че темата е дълга и зададох много въпроси, но много се притеснявам! Благодаря предварително за мненията :)

Коментари

1.   Супер си на височина - аз съ 175 см, а сестра ми е 180 см. и нямаме никакви проблеми. Ти ще станеш някъде колкото мен. На 14 г. като момиче вече си порастнала достатачно - при другите може да порастнат, но ти явно по-рано си се развила. Най-много да станеш 175 см, което от собствен опит ти казам е перфектно и за дрехи, и за обувки (нося 39-40 номер). Особено от западните марки си намирам всичко, дори сестра ми си намира всичко вече, а преди имаше проблеми само с ръкави на сака и да намери дълъг панталон, но днес има абсолютно всичко
Растете и високи, слаби като поколение - не сте като нашето поколение (над 28 г. съм) малко набитки. Имам племенник на 17 г. и е 180 см. вече, а баща му е с поне 8 см. по-нисък
Имай в предвид, че при момчетата по-късно се случва изведнъж подобен растеж, ти никога вече няма как да порастнеш с повече от 5 санта и пак си супер. Моделите са 180 см и нагоре, така че дори със 175 ще си прекалено ниска за модел... значи не си прекалено висока за жена

2.   Имаш нормален ръст, не се безпокой!
Може би от по-рано си започнала да се развиваш.

4.   Номер 1 вярно казва.
Аз на твояте възраст също бях колкото теб висока.
Сега съм на 27 год. и съм 172 см, а и двамата ми родители са някъде 2-3 см по ниски от мен.
Така че споко.

5.   Здравей, наборе!
На 14 години съм и съм момиче, високо 1. 73. В началото се чувствах малко комплексирано, понеже стърчах над всички момчета И момичета. :D Обаче после спря да ми пука, в началото ми викаха неща от сорта на "жираф", "маркуч" и тем подобни. Но след време те се промениха, израснаха както физически, така и психически и са някак по - зрели от преди. Спряха да ме обиждат.
Но както и да е, това така или иначе вече не ме засяга, тъй като тази година започвам на чисто - нов клас, нови хора и т. н.
Не трябва да се комплексираш от височината си. Да, можеш да носиш високи обувки, особено след като има високи хора в твоя клас. Това си е направо супер! :D
Не се тревожи, най - вероятно ще пораснеш с още сантиметър - два, но все пак не всичко е само до ген. То с тия ГМО - та, с които се тъпчем...
Късмет и не се притеснявай! Харесвай се такава, каквато си! :) /научих го по трудния начин :D/

6.   Прекрасна си такава каквато си! <3

7.   Това е най хубавата височина. Ще станеш най много 1. 75. Супер си.

8.   Момиче, 16 :
Можеш да станеш модел :D
Аз съм 1. 64 висока иска ми се да стана 1. 70 (поне доста близо до това)
Но или съм спряла своя растеж :( или става мноого бавно. :D

9.   Спокойно, аз също съм почти 170 см, но съм на 13 години... това не ми прави проблеми защото в моя клас почти всички момичета са високи горе долу колкото мен, а има и едно момиче, което е дори по-високо от мен. Момчетата ни не са много високи, но и сред тях има няколко по-високи :). Общо взето никога не са ми се подигравали за ръста ми, защото и в двете училища се падах в класове с високи деца... да му мисля другата година

10.   Живял съм в Скандинавието и там СРЕДНИЯ ръст за жени е 175 см, а изобщо не са рядкост и жените над 180. Така че си си добре. За мен перфектната височина за момиче е 170-175 см. Аз самия съм висок и харесвам високи момичета. :)

11.   Зависи какво разбираш под мъж. Ако за теб мъж е под 1. 80, значи си висока и не е добре. Ако обаче мъж за теб означава нещо над 1. 85, то тогава си си чудесна. Аз съм 1. 90 и нямам проблеми до 1. 80 момиче. Над това с токчета ще е по-висока от мен, а това не ми допада.

12.   Нося токчета почти всеки ден, защото съм 1, 65 повярвай всичко бих направила, за още 5 см отгоре, но вече ми е късно, не се притеснявай-супер си!

13.   Малко се притеснявам, че когато стана по-голяма няма да ми е удобно да нося високи токчета..

Те просто няма да ти трябват.

14.   Ами аз съм мъж на 29г. и съм висок 1. 70-3 и незная какво да ти кажа : ). Храната ни има много химия : )

15.   Супер си! Както казаха по-горе, ще станеш най-много 1, 75см, в което няма нищо лошо. Аз съм момиче на 16, висока съм 1, 77см и нося високи обувки без проблем. Вярно, че ставам доста по-висока от 'нормалното' както се изразяват повечето, но какво пък.. Важното е да се харесваш и да се чувстваш добре в кожата си. Успех! :))

16.   Аз какво да кажа като съм 1. 90? И то без да тренирам... всичко е ген :д
Ж. 14

20.   Не се принеснявай, най-класивите модели кано Адриана Лима, Кандис Суенапол са по 175 и мъжете са луди по-тях.
Е ти си още малка за такива неща, но като порастнеш, ще се отличаваш от другите момичета, което ще кара мъжете да те забелязват повече.

21.   Е номер 12, винаги има едни операции, свързани с реконструкция на аз и бедра ...

22.   Спокойно, не си висока. Това е нормална височина, а пък аз съм 161 см. Даже си перфектна, докато има момчета по-високи от теб не бива за нищо да се притесняваш.

23.   Спокойно, това си е нармално аз съм на 12 и съм 1, 65, а една приятелка е на 12 и е 1, 70 така че това е нармално за теб все пак ще растеж до една височина и ще спреш

24.   Благодаря на всички за коментарите :) Наистина ми помогнахте и вече определено не се чувствам зле! Отново ви благодаря <3

25.   Девойче, хич не се притеснявaй. Aз съм нa 24 и съм високa 1. 80. Нa 12 години вече бях високa 1, 72. Колегите нa бaщa ми ме мислехa зa негово гaдже :p бях високa колкото него. Нa 16 години бях около 1. 77 и ме мислехa зa 22-23 годишнa. До 20 годишнa рaстях. Тa зa мен си е нaй-нормaлно дa съм нaй-високa сред жените. Тъкмо се зaбелязвaм отдaлеч хaхaхa. Рaдвaм се нa много внимaние от стрaнa нa мъжете. Пък и никой не смее дa се зaяждa с мен, дa не би дa го цaпaрдосaм. Токчетa си слaгaм без проблем. Естествено гледaм дa не сa много високи-не повече от 7см. Рaзлични гaджетa съм имaлa и повечето бяхa по-ниски от мен. Хич не сa се притеснявaли дa ме водят зa ръкa по улицaтa, нaпротив, гордеели сa се. С бившия ми приятел бяхме зaедно 7 години. Той беше висок 1, 68. A имaм и еднa приятелкa която е високa колкото мене, a гaджето и е под рaмото. Aмa много се обичaт. Нямa кaкво дa се комплексирaш. Нaпротив, рaдвaй се, че си високa и стройнa. A дaли ще рaстеш още, не могa дa ти кaжa. Товa е индивидуaлно. Обикновено след първия мензис момичетaтa престaвaт дa рaстaт с тaкaвa скорост и се рaзвивaт повече кaто жени. Но пaк е индивидуaлно. Не се притеснявaй. Дaли ще си високa или нискa не е от знaчение. Вaжно е дa си приятнa и чaровнa, уверенa в себе си, интелигентнa. Дa умееш дa се нaглaсиш тaкa че дa си неповторимa. И aко искaш дa си носиш плaтформи или токчетa-смело си ги носи. Тaкa винaги ще те ухaжвaт смели и интелигентни момчетa, a не някои мухлъовци дето те хaресвaт, aмa ги е стрaх дa се доближaт до теб дa не би дa ги ухaпеш. A и дa си високa е предимство при нaмирaне нa рaботa (зaвиси от рaботaтa де :p) Но aко стaвa въпрос зa рaботa където се обръщa специaлно внимaние нa външния вид със сигурност ще имaш предимство.

26.   Съжалявам, че го казвам но вече ми става смешно... когато чета коментарите ви - всички сте високи от порядъка на 1, 70-180 м а когато изляза на улицата всички сте с поне 10см по-ниски от мен хаха...
Да се върнем към въпроса - пораснала си по-бързо но считайки височината на родителите ти предполагам, че не би пораснала още много, най- много с още 2-3 см, но това зависи и от странични фактори като например метаболизъм, дали спортуваш етц.
Височината от 170 е напълно нормална, недей Да се притесняваш само защото живееш в държава с население със средностатистическа височина около 160 см. на жените.
При височина от 170см ако сложиш високи обувки ставаш мах 180см. което е напълно нормално и не би имала проблеми да си намериш партньор 180 см.
Харесвай се такава каквато си и не се впечатлявай от хорското мнение.