Споделена история от Тинейджърски

Това, което сега ще ви кажа може да ви се стори странно, но аз искам да изглеждам като анорексичките...
Здравейте! Аз съм момиче и съм на 13 години. Моят така наречен проблем е свързан с килограмите. Знам, че ще си помислите "ето още една тийн, която говори само за килограмите". Аз съм 40 кг и съм висока 150см. Приятелите ми казват, че съм слаба и нямам нужда от никаква диета, но аз много искам да сваля 5 кг за около месец. Това, което сега ще ви кажа може да ви се стори странно, но аз искам да изглеждам като анорексичките. Е, може и малко попълна да съм, но много искам да сваля 5 кг както казах. Моля да ми кажете някоя диета, която помага.

Мерси предварително и ако може без обидни коментари.

Коментари

1.   Олелелелеле :O:O:O не е странно - ти си си за болницата ...
Ако се подложиш на гладуване, това може да има необратими последици, я вземи прочети що е анорексия в интернет и тогава си помисли какво искаш!

2.   Мило момиче! Защо?!? Нямам нищо против слабите момичета, но ти вече си достатъчно слаба!!! Защо искаш да сваляш още килограми? Това ще забави развитието ти, ще отслаби имунната ти система, ще си нон-стоп уморена, ще изглеждаш болнава и още какво ли не!!! Ако искаш да ИЗГЛЕЖДАШ по- слаба, започни да спортуваш, няма да свалиш килограми, но ще стегнеш и закалиш тялото си, което ще те направи да изглеждаш по- финна. Но, аз лично ти препоръчвам да оставиш нещата така.
Лоли

4.   Абе, момиче! Ти анорексичка виждала ли си?!?! Как може изобщо да ти хрумват такива неща?! Теглото ти е идеално за ръста! Избий си тези глупости от главата...анорексички...като видиш анорексичка тогава пак говори....

Мег*

5.   Не мога да повярвам, че човек на моите години мисли по такъв начин, наистина не мога да си представя. "Това, което сега ще ви кажа може да ви се стори странно, но аз искам да изглеждам като анорексичките..." - ами да стори ми се, но повече ми се стори тъпо! За твоята височина килограмите са ти точно. Това, което казваш сега съм го говорила, когато съм била на 9 и то не съм казвала, че искам да съм като анорексичките! Айде стегни се, защото изглеждаш смешно.

6.   АМА ТИ ЛУДА ЛИ СИ?????? КАК без обидни коментари, а? Вие се побъркахте бе......на 13 години искала тя да е 35 кила - ти смахната ли си бе, МОМЕ????? ЩЕ ТИ КАЖА аз на тебе една диета - отслабни с 10 кила и направо си за гробищата.. Пий само ВОДА бе, защо ще ядеш........................................

7.   Heдей прави глупости ще съжаляваш ! Минах от тоя път, докарах си болест и дадох куп пари за лекарства. Бях като теб слаба, ама незнам защо трябваше да прая куп диети .... както и да е ,да оставим мен .. ти си помисли добре какво правиш, че може да докара много сериозни проблеми гладуването, докато се развива организма ... добре си и на кг и на височина. правилното вътрешно функциониране на организма се отразява външно !!!

8.   От авторката: прочетох ви коментарите и някои са писали, първо да проверя какво е анорексия.Аз много добре знам какво е и знам симптомите, дори ЖП-то ми каза, че знам повече и от нея за тази болест. И ако можете ми кажете някоя диета, защото аз съм направо обсебена както казват хората около мен.

9.   МОМИЧЕ СПРИ! ДОСТАТЪЧНО СИ СЛАБА

10.   Tи освен че си обсебена си и нагла, не разбра ли че никои тук няма да те подкрепи и да ти казва диети.

11.   Ти не си обсебена, а си луда

12.   Тук, ако не си забелязала,хората се опитват да си помагат един на друг и дори и понякога да има по-груби и иронични коментари, те пак са затова човек да се усети,тъй,че като не разбираш от дума стига си ни занимавала с глупостите си и прави каквото искаш!Лигла!

Ева

13.   Аз се изказах по темата, но сега мисля, че би ти дошъл добре един екзорсизъм...
Лоли

14.   абе.. какво ви става бе, хора??

sunshine*

15.   От авторката: Искам само да попитам нещо. Ако не ви бях казала това за анорексията, щяхте ли да ми кажете диета?

16.   До авторката: изключително си глупава! Хората ти казаха, че си слаба, а ти продължаваш с твоите наивни и тъпи въпроси "ако не ви бях казала...." Аман от простотии! Прави каквото искаш, ако искаш се хвърли от Гранд каньона, тука никой не може да те спре. Само ти ще си блъскаш главата после.

17.   Голяма си тъпанарка!

18.   В интернет, където се намираш и в момента, има достатъчно информация-както за всякакви видове диети, така и за анорексията. Вместо да питаш и да чакаш лесния начин някой да ти поднесе тази информация, попрочети, Така правехме ние едно време, когато нямаше нет, а искахме да бъдем слаби и красиви също като вас. Но прочети и за анорексията, която в доста голям процент от случаите завършва със смърт, често от сърдечен удар. Как ти звучи "инфаркт на 16-годишна" например? Случват се и такива неща, и все поради липса на информация!

19.   НЕ ! Защото са ти нормални кг за диета !

20.   абе защо не престанеш да занимаваш хората с твоите прищевки.вкъщи маи не ти обръщат внимание,и си решила да се правиш на интересна тук.има хиляди сайтове за диети.ако спреш да ядеш също става,ако ядеш само плодове,или минеш на разделно хранене пак става,да не би да ми кажеш че за тези неща не си знаела,да бе да.и като видя че тук никои не ти казва диета защо просто не потърси в друг сайт.ами продължаваш да задаваш тъпи въпроси/номер 15/твоя въпрос е като да ни питаш кажете ми как да се самоубия,в случеят няма начин да не знаеш поне 5 начина,но искаш да си център на внимание,и хората да ти дават съвети и да те разубеждават.така,че пий само вода,и чакай да се разболееш,няма начин да не стане

21.   Не! И причината е проста - всички тук са на мнение, че ти нямаш нужда от диета. Килограмите ти са идеални за възрастта. Осъзнай го. Представи си се с 5 килограма по малко...ми, че ти ще се счупиш! Бъди разумна и не прави простотии. Както ти казаха другите, можеш да си навлечеш големи неприятности и да се разболееш много тежко. Освен това, ако отслабнеш с 5 кг ще изглеждаш грозно слаба, а родителите ти вероятно ще потърсят медицинска помощ. Ако целиш това потърси си диета в Интернет. Има безброй много. Моето мнение е, чер така си супер!

22.   Не успяй да прочета другите коментари, но ето моят съвет - тъй като си доста ниска за възрастта си се запиши на баскетбол и едновременно ще отслабваш и ще спортиваш. За 5 кг. няма нужда от диети. Успех и умната. ;)

23.   Чак сега разбирам, нали имаше една формула `височина-115=идеално тегло` ами да, ама трябва да си по-височка и поне на 15 да мислеш за това.

24.   Теглото ти е пропорционално на килограмите. Не разбирам какъв ти е проблема. Ти си на 14...имаш още доста време да растеш на килограми и височина.Това да не те притеснява.И моят съвет(надявам се да го разбереш) не ти трябват никакви диети,сега растеш и ти трябват максимално количество витамини,минерали,въглехидрати и прочее...И едно примерче ще ти дам:Аз съм момче на 18 и както всички момчета на моята възраст ми остават очите по хубавите момичета.В моето училище има едно момиче,миналата година беше околу 47-50кг 163-165см.Много чаровна и красива.Идеална просто,но изглежда си е помислила че е дебела(както ти) и започнала диета...И ето че дойде 15 септември,но колко неприятно бях изненадан когато я видях,дори повече стана ми едно супер гадно.В момента това момиче е супер слаба...болна от анорексия.Не и давам повече от 25кг.Супер жал ми стана за нея...ВЗЕМИ СИ ПОУКА ;)

25.   нима искаш да изглеждаш така

http://img0.liveinternet.ru/images/attach/b/3/26/15/26015841_jgebwk1m.jpg

26.   Хаха, аз във 1-2 клас бях 35 кила, прави си сама изводите.
И още нещо - момчетата не харесват много кльощави момичета ;)

27.   Въобще знаеш ли какво е анорексия мила!?Аз пък съм на 12 години 164-5 сантиметра висока към 49 килограма и пука ли ми не!Разбира се спортувам не съм много доволна от горната част на краката си-не мога да се сетя как се викаше обаче никакви такива глупости като анорексия не са ми минали през главата!Айде да си представим почнеш да предизвикваш повръщане и свалиш 5 кг. дотук добре но после като станеш болезнено слаба и искаш да ядеш няма да можеш!Тогава къде ще се оплакваш скъпа!Я се взимай в ръце и престани с тези глупости!

Габс!

28.   Спортувай. Може да не отслабнеш, но килограмите ще се разпределят по тялото равномерно.

29.   Мила не се подлагай на диети ! Аз съм на 11 и съм си пълничка смис 37 килограма 150 см... Не ти трябва да изглеждаш като тях ! Не се уврежда само тялото от анорексията ами и психиката ;) Недей не си струва :)

30.   кажете ми как да отслабна 164 висока 49 кг 12 годишна съм?

31.   Тя не е луда има такава фобия/страх/обсебване отиди на лекар/психиатър може да ти помогнат казвам го с доборо иначе не е добре да го правиш послушай специалист.

32.   Ти да не си луда. аз също съм на 13 а съм 50 килограма освен това искам не да стана по слаба а точно обратното-по дебела.

33.   Ти не искаш да изглеждаш като тях, ти вече си такава. Анорексията е много по-опасна болест от това да ти се виждат костите. Внушиш ли си го веднъж-край. Анорексията е болест на психиката.

34.   Е нормална си си споко. Аз съм на 13 години също малко по-висока съм от теб към 1. 54, но тежа 32кг какво трябва да кажа тогава. 40кг и горе-долу добре, но и е малко поне така казват лекарите. Повярвай ми не искаш да си като тях. Аз от малка съм си дребничка и като отида на лекар все ми казват, че трябва да напълнея малко. Ама не искам за какво ми е тате и вуйчо като малки също са били слаби не че сега не са. Мама и тя е била тежала е само че колкото теб на моите години. За това не се притеснявам наследственост е явно, но ми е омръзнало навсякъде да ми казват все едно и също за това по-добре недей виж снимки на анорексичка и тогава пак ела и ми кажи дали искаш да приличаш на тях.

Йоана...

35.   Да се разболееш ли искаш? ! Защото анорексията е смъртоносна! Питай някое момиче болно от това да видиш. Външният вид ти е най-малкия проблем! Ако толкова искаш да си слаба СПОРТУВАЙ и се храни пълноценно, че не знаеш иначе какви ужасии можеш да си навлечеш.

36.   Олеле не могааа! Искала да прилича на анорексичките! Абе момиче, не разбираш ли, всички тук ти казаха, че килограмите са ти точно за височината! Аз не мога да повярвам, че знаеш какво е анорексия! Според мен не знаеш! И какво вика "ако не ви бях казала това за анорексията, щяхте ли да ми кажете диета? " Аз съм на 14 и съм 144 см, тежа 32 кг и се опитвам да кача още поне 2 кг. И аз съм дребна! Чувала съм, че трябва да има разлика 10 между килограмите и височината.. Тоест височината ти да е с 10 повече от килограмите. Не знам колко е вярно, някои ми казват, че съм слаба, други, че съм нормална.. Както и да е! Минали са 2 години откакто е писана историята и се надявам сега като си я прочетеш отново, да се хванеш за главата и да си помислиш добре какво си желаела тогава и какви неща си писала!

38.   Ти луда ли си? !? !!? Искала да изглежда като анорексичките.. я се стегни, момиче! Така си перфектна, знаеш ли изобщо как изглеждат анорексичките? Не прави глупости!