Споделена история от Тинейджърски

Обезкосмяване на интимната част
Здравейте. На 15 години съм и имам проблем. Искам да почна да си махам космите отдолу, но незнам как. Много хора препоръчват с кола маска, но мен първо че ме е срам защото съм девствена, но и също ого ме е страх. Аз ходя на козметик от 5 години ( само ръце и крака) и все още не съм свикнала с болката. Много хора са ми казвали че самобръсначките ти правят космите като мъжка брада и затова и не съм опитала. Какво друго ми остава. Моля ви кажете ми има ли други начини да направя 'това'. Благодаря предварително

Коментари

1.   Охх, поредната еднаква история.. Защо не се поразрови малко, има доста такива теми.
Начините са точно 5 :
1. Самобръсначка - най-безболезнения метод, но сама ти знаеш какво става след тва ;д
2. Крем депилатор - почти същото като самобръсначката, само където космите после не стават като брада
3. Епилатор - дооста болезнено
4. Кола маска - най-добрият вариант, според мен
5. Лазерна епилация
Това са вариантите, други НЯМА! :)

2.   Дали си девствена или не може да го разбжере само едно момче с което имаш акт. И не трябва да те е срам, че си девствена на 15, трябва да те е срам, ако не си. И както казах на никой не му личи дали е девствен или не. Начините да се разбере са 2 - момче или лекар. Всичко друго е мит.

3.   Има депилиращи кремове специално за интимната зона. На veet са хубави. На кутийката пише как да се използва.

4.   И аз съм на 15. Вчера ходих да ми оправят веждите. Мацката беше супер яка и се заговорихме. Сестра ми от много време искаше да отида на козметик за интимната част, но мен ме беше срам и страх. Говорих с жената и тя ми каза как ще стоят нещата.
Първо ще ми вземе бикини зоната, после колкото издържа. Ще мине време и ще отиде пак. Ще ми вземе същата част и колкото издържа. И така на третия път ще ми вземе всичко. Тя се зарадва като и казах, че не съм се бръснала.

5.   Ами и мен ме е срам да се показвам гола пред когото и да било. Аз дори на кола-маска не ходя, а си правя в домашни условия с лентички на Veet. Има и за интимната зона, за всичко... Ако сама не можеш, помоли майка ти да ти помогне или ако имаш сестра. Пак ще те боли, но поне няма да береш срам пред козметичката. Не се прецаквай с депилиращи кремове, никога не става както трябва. И за бръсненето - ти вече знаеш.

6.   Аз съм на 13 и се осмелих да си махна космите долу с кола маска. Не всичките само над усните . Разбира се майка ми защото е козметик не ме беше срам. А и не разбирам кое му е страшното да си нап15 и да си девствена. Не споря болката е гадна,даже поплаках малко,но резултатът е неуспорим,ако не си ги бръснала преди това. Вече два месеца не съм ходила и няма нищо общо с това което беше преди
Някои от вас ще кажат че съм мн малка ама нали почна лятото е те излизаха от банския,,малко но се виждаха,,
Въпрос на смелост е ! Но намери кадърен козметик
Успех

8.   Най-добре е с кола маска. Боли, но нямаш възраст, за да хифиш на лазерна епилация. Знам, че кола маската боли, но е добре да започнеш първо от по-външните косми, колкото да не се показват от гащите ти. Постепенно премини към по-вътрешните.
Не слушай никой, който ти казва, че депилиращият крем не прави същото като самобръсначката. Ако самият начин на обезкосмяване не е свързан с изкореняването на косъма, недей да пробваш. Това значи, че космите ще се втвърдят