Споделена история от Тинейджърски

Няколко питания накуп
В тази тъй налегнала ме на мисли вечер, ви пиша аз, момиче на 16 с няколко питания, разбира се, тривиални и още повече клиширани, и все пак с особена есенция за моя милост.
Първото питане е провокирано от "кръстопътя", на който се намирам, разбира се, между две момчета. Момче номер едно, наречено от мен самата Ягода(защото обожавам ягоди) е 11 клас и ми е доста уязвима слабост вече трета година. Въпреки всичките ми усилия, всеки път щом го видя, сърцето ми се опитва да напусне уютния ми гръден кош и започвам да мисля как изглежда дупето ми(о. 0? !? ). Другият, с него седим заедно, също е страхотен, макар и пълна противоположност на ягодата. Излязохме веднъж на кафе, говорихме и открих колко много общо имаме и виждайки колко е странен ме наведе на мисълта, че явно не само аз съм доста екстравагантна. Та, аз съм в състояние на дилема.
Ще кажете: ми хубаво е, предприеми нещо, виж, пробвай. Тук се появява и втория ми проблем, Не се чувствам достатъчно уверена в себе си. Имайки предвид последния месец и половина на неконтролируем апетит, качих някое кило. Дънките, които преди ми бяха леко хлабави, сега леко ме стягат. Бедрата ми също станаха малко по широки. И се чувствам ужасно. Опитвам се да се ограничавам и през деня всичко е наред, но като се прибера вечер след училище и всичко се проваля, благодарение на поредното наплюскване. Преди, всичко, на което се уповавах, беше волята ми. Можех да устоя на каквото и да е. Това беше моята сила. Сега се опитвам всячески да си набивм, че не бива. Всячески. И не ми се получава. Вече от година съм в процес на отслабване и ми бяха останали последните пет килограма. Не искам да се връщам назад. Искам да успея да постигна целите си. Искам да се чувствам добре, да се харесвам, но моята суперсила изчезна и сега ми е по трудно от всякога.
Туй то с моите питания. Благодаря на отзивчивите читатели за отделеното време в четене на моите тривиални, дори до известна степен педантични проблеми и ако някой желае да изкаже мнение или съвет, нека заповяда..

Коментари

1.   Четейки оплакванията ти за това как си качила някое друго кило, как не си уверена в себе си и как си загубила воля да стоиш гладна, разбирам наистина колко глупаво изглежда отстрани.. Аз съм в същото положение и то от години. Отслабвам, напълнявам, после пак диети, пак спортуване, пак водопой като за световно.. и всичко заради 5 тъпи килограма, които не мога и не мога да сваля. Допреди малко се вайках, че и тази вечер изядох две филии десерт, който не трябваше да ям.. Това е сериозен проблем. Трябва да се приемеш такава, каквато си и да си набиеш в главата, че дори да нямаш най-перфектното тяло, пак можеш да си харесвана и хубава. Аз също трябва.. но определено е по-лесно да се каже, отколкото да се направи.
Ж17