Споделена история от Тинейджърски

Как от кестенява да си направя косата тъмно-руса без да стана рижава?
Здравейте. Моята коса е тъмно-кестенява. Преди години си правих руси кичури сама в къщи с някаква некачествена боя от супера и резултатът беше катастрофален. После, за да премахна кичурите си купих боя в същия цвят, като естествената ми коса и се боядисах. Тя покри кичурите, сега си личат много леко и то само на слънце се личи къде са били по-светлите. Та искам да кажа, че косата ми е боядисвана, но в моя си цвят. Тъй, като съм с мургава кожа не искам да стана руса и да съм за резил, искам да постигна някакъв цвят между светло-кестеняво и тъмно-русо. Може би като Сандра Ечеверия, нещо подобно. Виждам, че и тя е по-мургава и и стои добре, мисля, че и на мен ще ми отива. Очите ми също са кафяви. Като цяло косата ми е леко чуплива, тънка и не много гъста, но не и много рядка, но е доста дълга, почти до дупето. Малко изтощена стои и е леко нацъфтяла. Грижа се добре за нея, но фризьорката казва, че просто била склонна към цъфтеж и даже и всеки месец да я подстригвам все ще си имам цъфнали връхчета, та си ходя така, не се забелязва много. Искам да изсветля косата си с нещо, което няма да ми я увреди още повече. Или с нещо природно, без химия, или някаква по-щадяща косата боя. Не искам да получа оранжева коса, а по-скоро студен пепеляв, сив подтон на тъмно-русото. Както казах косата ми доста тънка и лесно може да бъде изгорена, за това ми трябва нещо наистина щадящо. Не искам да ползвам обезцветител, бил вреден, а при фризьор ползват евтини и некачествени бои, за това предпочитам сама да се боядисам. Някакви съвети?

Коментари

1.   Е това никога не съм го разбирал... как може да харесаш някакви бои и кичури повече от косата си?

2.   аз бих ти казала да не го правиш дори и да стане нещо ще трябват много опити и косата ти ще стане на "метла" заради боята която ще я изгори но по добре попитай фризьор :)

3.   OLIA безaмaмонячнaтa боя. Вземи 2-3 по- светло от което искaш, зa дa се получи тъмно русо.
Зa крaйчетaтa, зa дa ги зaздрaвиш, слепиш, a и дотогaвa дa не си личи цъфтящото, купи си мaсло от пшеничен зaродиш, мaжaт сaмо крaйчетaтa след измивaне нa косaтa и си остaвa или вaзелин, но много мaлко, втривaш между пръстите и нaнясяш пaк сaмо по крaйчетaтa. Също стaвa със свинскa мaс. Но говорим зa нaистинa мaлко количество, колкото бобено зърно нaй- много.
Понеже и моятa косa е много дългa, естественият себум ( мaзнинa) стигa зa около 15 см. косa сaмо дa я овлaжнявa и нaдолу се изсушaвa/ дезхидрaтирa, тa редувaм зa дa не свиквa и стaвa резистентнa посочените нещa.
След бaня първо нaнясям мaзнинaтa/ вaзелинa и чaк след товa рaзресвaм, зaщото се и рaзресвa по- лесно.
Инaче имaм приятелкa мулaткa, която е с плaтинено русa косa, стои и стрaхотно. Тя и си е крaсивa де, но този тон нa русото и отивa много. Нa мургaвите им стои добре русото, aко е пепелно или тия опушените тонове. Но нa тaя дългa твоя косa, по- добре не рискувaй, тaковa русо е зa късичкa, че искa повече обрaботкa и химия.

4.   Отиди да фризиор няма да ти вземе повече от 20 лв

5.   Фризйор.!! Иначе ще я изгориш ще стане метла та и с каквито масла да я мажеш все ще е суха, и ще се чупи това е резултат от изсветляване и боядисване в къщи. Вече от близо 1 год. ходя на фризйор за поддържане на цвета понеже ако почна пак сама косата ми е на 1 блонд или 1 некачествена боя живот. А тези скъпи бой от една само дето и кожата на главата ми не падна такъв пожар имах чувството че гори та на котлона да я бях залепила щеше да е по-добре. Такаче хич не филосоствай че тяхните са некачествени точно те са много по евтини и хубави запомни едно не цената определя боята. Фризйорите знаят най добре какво трябва и какво нетрябва въобще не се мъчи сама моята беше почти до кръста имах хубава коса и от много акъл, и аз като теб сега ми е до рамената айде малко под тях и то супер изтънена а моята си е, и тънка попринцип също.
Недей сама аз ако мога да върна времето ще е супер сега всеки ден се ядосвам къде ми е бил акъла а моята коса въобще не се омазнява вече затова по цял ден я тъпча с всякакви омазнители и ампули и какви ли не глупости ама няма файда вече.

6.   От 15 г. се боядисвам руса, но не съм била преди това боядисана кестеняво - въпреки това не ти препоръчвам фризьор, защото те без да те питат често смесват обезцветител или много силна боя, за да постигнат мигновенен резултат, а после - после косата ти действително става леш.
Съветвам те просто да си купиш цвят от боите на Гарниер или Лореал (втората е по-хубава, а първата малко по-силна) - АМОНЯЧНИ да са и се боядисвай в избрания от теб цвят три поредни месеци - ще имаш резултат. Препоръчвам ти гами с „пепеляво“ като тъмно пепеляво русо - мисля, че това е цветът, който искаш да постигнеш за теб. Ако след 3 месеца не си харесваш цвета си избери друг нюанс пак за 3 месеца от същата марка и серия, но никога не мени цвета всеки месец и не смесвай различни марки и серии и не ползвай бои за отмиване и безамонячни (запечатват косъма и друга боя не може а хване, а резултат никакъв)

7.   Абе какво я залъгвате трябва с изрусител от който косата гори и също така ставаш рижава и от 24 до 48 часа никаква боя няма да ти хваща на косата след това ще е изгорена и можеш да я боядисаш а фризйор за 1/2 часа ще те направи идеално и ще ти пощади косата. Сама избери а точно амонячните бой горят косата такаче не ги слушай без амонячните се мият пак за същото време както и другите но поне няма след няколко боядисвания да си като с метла на главата.
Аз от черна на руса че сега като избива от корените все трябва да ги горя а жени който поддържат такива коси без да ги горят дават по 100тина лева през седмица две за да ги поддържат без горене но това е твърде скъп лукс такаче довери се на фризйор там най добре биха те посъветвали :)

8.   Авторке тези изрусители в магазините постигат оранжев цват а при фризйорите си има специални неща за да не се получава точно това лисичо оранжево но в магазин тези неможеш да ги намериш! Аз съм много доволна от моята фризйорка тя ми поръчва бой, маски, ампули всичко и са много качествени, просто виж коя фризйорка си разбира че аз бях ходила при една хубул че са махнах преди да ме окипази нацяло че после тази едва ме оправи да не я изгорим много косата ми такаче внимавай не всяка разбира.

9.   Въпросният „изрусител“, блондьор или както го нарекат там е ОБЕЗЦВЕТИТЕЛ всъщност и до него не се докосвайте НИКОГА ако искате да имате хубава коса.
Точно затова не ходете на фризьор. Те без да ви уведомят ползват подобни продукти, получава се ефект действително ВЕДНАГА, но след 3 измивания косата ви става на клечки.
Ако сами се правите с НЕпрофесионална боя на Гарниер или Лореал задължително амонячна като Лореал е по-щадящата, ви гарантирам, че след 3-4 поредни боядисвания - тоест 3-4 месеца ако се правите само веднъж на месец с боята, ще имате вашия цвят.
Ако не можете да чакате толкова или ви се получат големи петна, разлики тогава нека след 1 седмица повторите боядисването - тоест ако днес се правите, то другата сряда пак и после всеки месец с тази боя. Не ползвайте различни бои, а ако искате друг нюанс - вземете си от същата марка и серия

Фризьорите безспорно знаят как да постигнат цвят, но ще е за сметка на косата ви. Бързата работа е такава, а те нямат друг избор освен да действат агресивно, защото не могат да си позволят да ви разочароват.
Зависи какво искате... , но знайте, че фризьорът има достъп до много силни бои, може да ги смеси отделно в такова съотношение, че буквално да ви обезцвети и после да ви направи цвят, а на другия месец пак сте за фризьор - вижте косите на повечето фризьори на какво приличат - те самите нямат мярка с продуктите