Споделена история от Тинейджърски

Как да привлека вниманието му?
Здравейте! Аз съм момиче на 15 и много харесвам едно момче, което е на 16.
Проблемът е, че не знам как да му покажа и да привлека вниманието му, защото той е от така наречените, , феймъси''
С него се познаваме от около месец и всичко стана инцидентно. Съседът ми, с който пътувам до училище се успа, а освен аз го чакаше и това момче. Той предложи да си хванем такси заедно и така се запознахме. Оказа се че те двамата били в един клас и пътуват заедно във влака(понеже учим в друг град)
В последствие разбрах, че е много общителен и душата на компанията, а също и че си има много обожателки и много хора го познават.
Втълпих си че нямам шанс, не че съм грозна, глупава и не ме познават също толкова хора, колкото и него, но проблемът ми е че трудно се отпускам, за разлика от него.
А и съседът ми ме харесваше по едно време, но една моя приятелка го харесваше и аз му казах, че няма как да се получи нещо, защото тя ми е по-важна.
Та от тогава той гледа да ме изложи навсякъде и на всички момчета които го попитат нещо за мен, говори глупости и ме е страх да не каже нещо и на това момче.
Скоро бяхме на дискотека и се оказахме в една компания, а около него имах чувството, че съм малко детенце, загубило майка си някъде. Той си се забавляваше, а аз постоянно се оглеждах и за него. Имахме разговор, доколкото една такава обстановка може да позволи, но беше това.
Имам чувството, че не съм му безразлична, но ме приема като малко дете и го е срам какво ще кажат хората.
Помогнете ми...

Коментари

1.   Я сядай да четеш, и оставяй чалготеките и мускулестите батковци, в какво се превърнахте бе момичета, защо не харесаш някоя момче с 0 лайка, а? ! Отвратен съм вече от вас, не се занимавай с него, а потърси някоя мило и скромно момче....

2.   От авторката към номер 1:
Поисках съвет, а не да ме упрекваш, много моля. Смятам, че чета достатъчно, за да поддържам успеха с който взимам и стипендии и с който ходя и на олимпиади. Колкото до, , мускулестите батковци'', занимавала съм се и със скромни момчета, а това че дадено момче има повече харесвания от друго не го прави по-малко мил. Смея да твърдя, че съм достатъчно голяма, за да преценя сама, кого да харесвам :)

3.   Говори с него, падни пред/върху него, подари му нещо?

4.   Според мен е по-добре да се държиш така както си се държиш пред другите хора и приятели. Не ти ли се е случвало да те хареса някой който ти не харесваш? това е защото си безразлична към него. Не се оглеждай за него защото е странно постоянно да го зяпаш, ако те харесва ще те гледа в очите. Бъди интересна, мистериозна и не се разкривай пред него остави го да си блъска главата с това което си казала когато сте си говорили.. А това за онзи дето приказка глупости - да не ти пука какво говори за теб ти знаеш каква си, той да си говори каквото иска. Надявам се да съм била полезна :)

5.   Бъди себе си. Това е най-важното.
И успех :-)