Споделена история от Тинейджърски

Страдам по изгубено приятелство и искам да си го върна
Здравейте, искам да споделя с вас моя проблем, който не ми дава мира вече близо година и е причината аз да сънувам кошмари и да имам душевни болки вече 1 година.
Ние бяхме 3 момичета, невероятно добри приятелки. Нашето приятелство започна 2012 година и с всеки изминал месец ставахме все по-близки и по-близки. Времето ми прекарано с тях беше щастие и аз започнах толкова да свиквам с тях, че не можех да си представя живота си без нашите шеги и топли моменти. Те ми споделяха, че страшно много ме ценят и не са много хората, за които биха направили всичко. Аз бях на същото мнение.
Аз бях малко по-различна от тях - по-свита, сериозна, отделях много внимание на уроците, а те - по-отракани, радваха се на живота, даже мога да ги определя като непукисти. Имаха си сериозни приятели. Едната беше със своя приятел от 3 години и като че ли бяха перфектната двойка в очите на всички нас. Аз не бях изпитвала нещо подобно преди, никога не бях имала приятел, камоли да изпитвам подобна любов. Но това в онзи период изобщо не ме вълнуваше. Понякога те двете си правеха шеги с мен несъзнателно, но на мен ми ставаше неприятно. Въпреки това, не обръщах много внимание, защото те просто си бяха такива леко несъобразителни и аз ги обичах въпреки това.
Миналата година едната ми приятелка се раздели с приятеля си от 3 години. Не след дълго той ме потърси да ми честити рождения ден, без да имам представа какви са намеренията му. Реших да не споделям с приятелките ми, защото мислех, че не е нищо сериозно и скоро ще го накарам да се откаже. Рано или късно те разбраха и се получи много неприятна ситуация. Аз им обясних, че нямам никакви намерения спрямо него и аз наистина нямах, но те с дните започнаха да ми говорят зад гърба и да настройват срещу мен другите. В същото време аз се чувствах толкова самотна, никой не ме подкрепяше, те не ми повярваха и си помислиха, че съм ги предала, а не беше така. Нямах си никого, изведнъж светът ми се срути и единствения, който не спря контакт с мен бе това момче. Имах чувството, че се давя, а няма кой да ми помогне. В този момент видях в него нещо, което ще ме избави от мъката ми. Така аз избрах да бъда с него, като знаех какви ще са последиците, дори и да осъзнавах, че той не е човекът за мен и не е честно спрямо приятелката ми. Те се отнасяха с мен ужасно и аз спрях окончателно да говоря с тях.
В този момент само той остана до мен и не ме изостави. Аз трябваше да избера тях или него. Месеците минаваха, аз бях щастлива, но сърцето ме болеше щом се сещах за приятелките ми. Аз страшно много ги обичам и винаги бих избрала тях пред него, но защо трябваше така да се отнасят с мен и да не ми вярват.
Исках да забравя за тях, но не мога-сънувам кошмари с тях и се събуждам разплакана. Аз вече уча в чужбина, но болката не ме оставя. С момчето бяхме твърде различни (той много ревнив и задушаващ) и се разделихме. През цялото време аз обаче не спирам да мисля за своите приятелки. От общи приятели знам, че непрекъснато са ме обсъждали. Може би така са си изливали гнева, разочарованието и болката от развалянето на приятелството ни. Опитвам се да живея без тях и имам тук вече много нови и забавни приятели, но отново се сещам за грешката си и пак изпадам в депресия и сълзи. Липсва ми нашето сладко приятелство, което загубихме по такъв глупав начин. Понякога се задушавам от болка и не мога да дишам, душата ми страда изключително много и не мога повече да се преструвам, че не ми пука както досега. Пука ми и то много, съжалявам за грешката си. Знам, че и тях много ги е боляло, когато постъпих така, защото са ми казвали че много ме обичат и ме ценят. Така е вече година мълчание. Преди седмица харесаха и двете моя снимка, но не знам дали са се гаврили или и на тях им е тъжно. Понякога ми се иска да им пиша, но знам че това ще е грешка. Просто вече ми омръзна да живея с този товар и само да страдам по изгубеното приятелтво, което не мога да преодолея.

Коментари

1.   Били сте деца и щом това ти тежи толкова, трябва да направиш нещо. Вече е минало, прати им това нещо на тях и ако имат малко акъл в главата би трябвало да те разберат. В случай, че нищо не стане, поне си опитала и пак ще ти олекне. Иначе е било доста тъпо да тръгваш с приятеля й, но би трябвало да проявят разбиране.

2.   Сама си виновна, нали го осъзнаваш? Ако искаш отново да сте приятелки им се извини.

3.   Миличка, не можеш да промениш нещата, забрави ги и продължи напред! Учи пистигай си целите и се бори в живота. Ще срешнещ още много други хора и то стойностни. Щом още като сте били " приятелки " са се подигравали с теб е ясно колко са те уважавали. Имах подобна " приятелка " в училище, щом завършихме видях колко е " държала " на мен. Сега съжалявам, че съм и помагала в училище и че още тогава не я зарязах. Радвай се на успехите си и се забавлявай със сегашните си приятели, тези ги остави!

4.   Хмм, нещо не е точно така. Аз, доколкото разбрах, те още отпреди са си правили някакви шеги с теб заради това, че нямаш приятел и че си по-сериозна, макар и според теб неосъзнати, което за мен означава, че едва ли не дори и несъзнателно са считали, че не си им конкуренция и че няма от какво да се плашат, но като са видяли, че момчето после на теб ти обръща внимание са се изненадали много, при това не много приятно. И след това са ти завидяли, въпреки че ти си се опитала да им обясниш, че ти не го провокираш, но те не са ти повярвали. Когато си тръгнала с момчето е било по-скоро, за да не останеш сама, защото казваш, че в онзи момент е трябвало да избереш между тях и него, но той по това време повече те е разбирал, а те са те нарочили жестоко. Е, добре, като някой ти е толкова добър приятел, не мислиш ли, че в тази ситуация е трябвало по-скоро да проявят разбиране, да ти повярват, а не веднага да те охулят все едно са едва ли не чакали отдавна удобен момент да се заядат с теб? Това за мен са прости хора, не смятам, че са ти на нивото, защото ти не ми се струваш такава. Повярвай ми, и аз имам още, макар и много по-леки от преди време носталгични чувства към приятелството ми с едно момиче през 2014. Запознахме се края на 2013, сближихме се бързо, всеки ден излизахме, понякога в група с още едно момиче и момче, беше супер забавно, но на 11 юни 2014 станаха едни неща, с които не мога да се примиря, просто тя използваше хората, включително и мен, не се съобразяваше и се скарахме. Отначало се радвах, че сме прекъснали контакти, но може би знаеш, че след време човек в някои ситуации особено е запомнил само хубавото и ми беше страшно мъчно. Наскоро поне почнахме да си говорим, не сме като преди в никакъв случай, но и осъзнах, че никога няма да е като преди, просто няма как да стане, не само, че сме се променили и двете, но аз особено съм човек, който не забравя никога. Прощава - да, но не забравя. И ми е трудно да се доверя, все пак нали знаеш - като счупиш стъклена чаша, после и да залепиш парченцата обратно, пак си личи, че е била чупена някога. Поне обаче носталгията малко отмина, успокоих се и вече смятам, че мога да продължа напред. Така че, може да пробваш да се свържеш с тях, въобще някакъв по-близък контакт... и да не се получи, поне ще ти олекне на душата, дори и вместо да си подновите отношенията, да осъзнаеш защо не се е получило. Най-лошо е да останеш без отговор все пак. Но знае ли човек, може и все пак да се сдобрите, защото това е било преди време, били сте по-малки и така.