Споделена история от Тинейджърски

Как да печеля пари?
Добър ден!

Аз съм момче на 17 години. Живея в малко селце, което се намира на 5 километра от малък градец. През лятото работя всякакви работи в село - на полето, нося/цепя дърва и тн. Тежестта на работата за мен не е проблем. Израснал съм в такова пространство и откакто се помня - работя. Уча в езикова гимназия и оценките ми са г/д удовлетворяващи. Обичам да пиша. Насочил съм се към философските дисциплини. Преподавам и частни уроци в едно ученическо общежитие, но не получавам пари, понеже г-жата от там смята, че не трябва да получавам, при случай че се сдобивам с практика.
Та, не се чувствам добре като харча парите на родителите ми, и аз искам по някакъв начин да помогна за капиталното състояние на семейството. Не мога да работя в града, защото нямам удобен превоз.
И... Допитвам се до вас, приятели!
Има ли начин да получавам пари, използвайки уменията си по философския цикъл и любовта ми към писането?
Благодаря на всички за отделеното внимание!

Коментари

1.   Ами на първо място спри да работиш без пари ако искаш да печелиш пари. След 16 г. възраст нямаш проблем да работиш например като сервитьорка, но можеш да даваш и частни уроци по предметите, в които си добра.
Като цяло обаче ако искаш да печелиш пари нагласата ти е добра - с работа става, но си промени малко насочеността, защото с „философски“ науки пари не се печелят - философията може да ти е хоби, да четеш за себе си, но няма да те нахрани. Насочи се поне към Психология или педагогика ако обичаш да преподаваш
Не е иначе твоя задача да издържаш родителите си. Добре е, че помагаш лятото и ваканциите, но твоята основна задача е да се учиш добре, а после ако искаш да продължиш със следване и да се самоиздържаш след като не сте добре финансово, но не е задължение на детето да издържа родителите, а обратно - родителите ти трябва ако трябва две работи да почнат, но до завършване на Средно образование са длъжни да ви издържат.
Един ден това ще е твое задължение към своите деца и затова не си губи времето, а се съсредоточи в твоите задължения на ученичка преди всичко - това трябва да ти е приоритет номер 1 ако един ден искаш децата ти да нямат твоите терзания

2.   Номер 1, авторът на темата е момче, а не момиче, чети по-внимателно! Авторе, аз съм момиче на 16 и идното лято ще ходя да работя по морето, като сервитьорка. Една приятелка ще ме уреди там и ще работим заедно. През учебната година не знам с какво може да се занимаваш, тогава по-добре просто се концентрирай върху учението си, но лятото може да потърсиш работа в града. Продавач, барман или нещо друго, може и обяви в нета да разгледаш. Ако имаш близки познати и приятели там може да ги помолиш да отседнеш там за 2 месеца, даже и може някакъв наем да им плащаш, ако така ще се чувстваш по-комфортно и не като натрапник. В училище учиш някакъв език, нали? Даже може би повече от един. Може да даваш някакви частни уроци, но като цяло не трябва да се чувстваш длъжен още от сега сам да се издържаш. Щом родителите ти са преценили, че искат дете, то би трябвало да са си направили сметката дали ще могат да ти осигурят добър живот с доходите, които получават. След като завършиш средното си образование е по-нормално вече сам да си работиш и да се издържаш, и въпреки това те пак трябва да ти помагат, ако имат възможност. Но поне до завършването на 12 клас те трябва да поемат твоите разходи, не се чувствай виновен и така, сякаш си в тяхна тежест. Потрай още година-две, докато завършиш 12 клас и ще се махнеш от селото. Предполагам, че искаш да учиш висше образование в някой-по-голям град, нали? Едва ли ти се стои цял живот в това малко селце откъснат от цивилизацията. Не бързай толкова с работата, продължавай лятото да работиш, помагай на родителите си с каквото можеш, но финансовите задължения към теб са изцяло техни.

3.   Номер 1, авторът на темата е момче, а не момиче, чети по-внимателно! Авторе, аз съм момиче на 16 и идното лято ще ходя да работя по морето, като сервитьорка. Една приятелка ще ме уреди там и ще работим заедно. През учебната година не знам с какво може да се занимаваш, тогава по-добре просто се концентрирай върху учението си, но лятото може да потърсиш работа в града. Продавач, барман или нещо друго, може и обяви в нета да разгледаш. Ако имаш близки познати и приятели там може да ги помолиш да отседнеш там за 2 месеца, даже и може някакъв наем да им плащаш, ако така ще се чувстваш по-комфортно и не като натрапник. В училище учиш някакъв език, нали? Даже може би повече от един. Може да даваш някакви частни уроци, но като цяло не трябва да се чувстваш длъжен още от сега сам да се издържаш. Щом родителите ти са преценили, че искат дете, то би трябвало да са си направили сметката дали ще могат да ти осигурят добър живот с доходите, които получават. След като завършиш средното си образование е по-нормално вече сам да си работиш и да се издържаш, и въпреки това те пак трябва да ти помагат, ако имат възможност. Но поне до завършването на 12 клас те трябва да поемат твоите разходи, не се чувствай виновен и така, сякаш си в тяхна тежест. Потрай още година-две, докато завършиш 12 клас и ще се махнеш от селото. Предполагам, че искаш да учиш висше образование в някой-по-голям град, нали? Едва ли ти се стои цял живот в това малко селце откъснат от цивилизацията. Не бързай толкова с работата, продължавай лятото да работиш, помагай на родителите си с каквото можеш, но финансовите задължения към теб са изцяло техни.

4.   Хаха, коментар 1 ме уби - "сервитьорка" вика. Според теб дали момиче е писало темата - "Аз съм момче на 17 години... работя всякакви работи в село - на полето, нося/цепя дърва" - поне четете преди да философствате! Иначе за останалото си прав/а.

5.   От автора: Най-вероятно номер 1 се е объркал и не е кой знае какъв проблем. Та, моите родители ме издържат много добре, даже предобре. Но, все пак искам по някакъв начин и аз да печеля пари. Благодаря на всички писали. Към лятото може би ще актуализирам въпроса си! :)

6.   Ако искаш да печелиш много пари стани наркотрафикант