Споделена история от Тинейджърски

Захранване на телефон без батерия
Здравейте. Вчера майка ми чистеше и намери един стар телефон Nokia и ми каза, че не работел. Един приятел преди имаше същия и аз го помолих да ми донесе само батерията за да тествам този който намерихме из къщи. И телефончето тръгна. Значи разбрах, че проблема е в батерията. Влязох в интернет и видях, че една такава батерия струва 25л. и се отказах да му купувам. Искам да го използвам като радио или като МП3 плеър но няма да го пренасям а само ще го държа в стаята. Та въпроса ми е как мога да го захраня с 9w батерия. Като го отвориш има 3 пластинки, които се свързват с батерията за телефон. Добре, едната пластина е + другата е - ами третата пластина за какво е и с какво да я свържа??? Как да ги свържа с батерията, която е 9W за да накарам тела да тръгне??? Между другото вече го разглобих и сега работи разглобен. Моля модераторите да качат това понеже наистина ми трябва телефона. Много ме кефи. Другите форуми са едни забутани с 5 човека а тук поне съм сигурен, че някой ще ми отговори. Съжалявам за грешките писах го от таблет

Коментари

1.   Можеш да го направиш, но не и по този начин по който си мислиш! С 9V батерия няма да стане, защото батерията на телефона ти най-верятно е 3. 7V тоест ако свържеш направо 9V той няма да тръгне а е много вероятно безвъзвратно да го повредиш. От друга страна батеиите за телефон имат доста висок капацитет и са в състояние да отдават по-голям ток. Една 9V батерия ако избщо успее да захрани телефона (след съответните модификации) ще се изхабява много бързо. При цена от около 1лв. за батерия мисля че скоро ще се убедиш, че тези 25лв за нова батерия не са чак толкова много.
От друга страна ако искаш да го ползваш за МР3 плеър у дома изобщо не ти трябва батерия. Мисля, че можеш да го ползваш и без батерия като го захранваш от зарядното или от USB кабела. Направи следното, в тази последователност в която съм ти написал!

1. Включваш зарядното към телефона. След това се опитай да включиш телефона. Ако тръгне ми се обаждаш да почерпиш:-)
Ако не тръгне минаваш на точка 2.

2. Сложи обратно батерията в телефона. Няма значение че е стара и не държи, просто я върни на мястото и. След това повтаряш точка 1. Включваш зарядното и се опитваш да включиш телефона. Ако тръгне нали знаеш... обаждаш ми се да почерпиш:-)
Ако не тръгне изчакваш половин час и пак пробваш. Ако не тръгне мнаваш на точка 3.

3. Проблемът е, че телефонът си търси батерията. Трябва да го излъжеш, че има такава. Трябва да намериш подхояща батерия за същото напрежение (пише го на батерията, примерно 3. 7V). Няма голямо значение каква е, може да пробваш с три последователно свързани поизхабени батерии по 1. 5V, свързани към местата означени с " " и "-". Третия извод на батерията да не те притеснява той е термоелемент, който предпазва батерията от прегряване при зареждане но теб това не те вълнува.
След като подадеш на мястото където котактува батерията 3. 7V пак си му включваш заряното и си го ползваш.

Пробвай това, би трябвало да стане. Ако не стане пиши пак и ще го мислим.

Поздрави: Т. Н.