Споделена история от Тинейджърски

Какво ще стане ако пийна малко тежък алкохол?
Здравейте, на 15 момче. По принцип никога не съм пил дистилиран алкохол и не мисля да пия (редовно). Обикновено понякога пия по 1 бира с ядене и това не ми влияе по никакъв начин, дори ми харесва. Проблема е че някои от моите приятели пият неща като уиски и ракия и на мен не ми е работа да ги спирам а и те не прекаляват. Е да обаче скоро ще ходя на едно парти и там сигурно ще пийнат нещо такова и ще искат и аз да пийна. Само да отбележа тука не става въпрос за напиване на мотика, а умерено. Та въпроса ми е, ако изпия малко уиски (разредено с кола) или нещо такова ще ми стане ли нещо лошо? Съжалявам ако въпроса е глупав ама все пак тоя сайт е за подобни истории.

Коментари

1.   Да, определено ще ти стане нещо лошо - просто ще ти стане лошо! Малък си още и се питай що за парти е това, в което се изисква от 15 годишни да пият. И не е въпроса за твърд и нетвърд алкохол - всеки алкохол на твоята възраст е забранен и има причина за това. Спира ти растежа, а и води до много по-силна зависимост от при възрастните хора, защото ти растеж, включително мозакът ти - при теб се образуват синапси за зависимости много по-бързо и по-силни от при възрастните и затова никакви дроги не бива да консумираш преди 18 г., дори умерено. Ти и малко да пиеш това си е отрова.
Не плувай с ятото, особено не плувай с такова гнило ято. Отстоявай принципите си, интересите си и себе си. Никой не може да те накара да пиеш алк ако не искаш. Със същия успех можеш да даваш тостове и с кока кола без алкохол.
Алкохолът и цигарите за мен са отживелица
По мое време например много беше модерно да се пуши и то от 4. клас нагоре „готините“ пушиха. Аз винаги съм била сред популярните в училище, но никога не пропуших, а са ме карали, молили дори - това накара хората да ме уважават дори повече и в гимназията вече хората се отказваха да пушат, защото бяхме обърнали модата няколко хора и беше модерно да не се пуши.
Така и с алкохола при теб. ТИ ако не искаш да пиеш няма смисъл заради другите да се правиш на маймуна. Стой зад себе си, зад своите решения и не пий, а кажи просто, че не консумираш подобни боклуци, пазиш си тялото за по-важните неща в живота.

2.   Какви глупости ги говори Н1 не е истина.
Така по темата на 22 години съм, нормално е на 15 години да ти иска да пробваш от всичко и да си като другите. Относно въпроса ти, няма нищо лошо да ти стане-ако е в мярка нищо няма да ти стане. Но понякога като не си свикнал да пиеш и от малко ти хваща, за това не прекалявай, че да не вземе да се изложиш. Пийни си малко колкото да не оставяш назад от другите. Щом ще го смесваш с кола, няма какво да ти стане, ама не смесвай различни видове алкохол, че тогава наистина ще си долу на земята-казват ти го от личен опит ;D
Първото ми напиване беше на 14-15 някъде, голям смям ме набива още като се сетя за този момент.

3.   Не няма да стане нещо страшно, но все пак недей, защо трябва да си като другите! По добре пияни кола и това е!!!!

4.   Номер 1 пишеш пълни глупости! Всеки има нужда да разпуска от време на време не живеем в манастир мама му стара. Момчето не говори за напиване и постоянно наливане.
А на въпроса ти авторе - Препоръчвам ти водка, от уискито ако е менте става ти кофти още след 50 гр. , при водката не е толкова зле, ако е менте те замайва, но бързо ти минава. Не пии на екс в никакъв случай щом нямаш опит. Поддържай бавно пиене - глътка алкохол, безалкохолно и гледай да минат 20мин от глътката. Веднага щом усетиш замайване спираш да пиеш и минаваш само на безалкохолно докато не отрезвиш. Не прекалявай! И в никакъв случай не смесвай алкохол с енергийни напитки, комбинацията е брутална! Съветвам те също и да не пушиш след като си пил, защото на мен ми подействаха зле при моя първи път и вече не го правя. Приятно прекарване на партито и да се забавляваш, защото това е важно!

Dark Knight

5.   Просто пробвай докато си във вас.

6.   Айде бе, вие сякаш не сте пили на 15 години по бира или чашка ракия.. малко по-свободно го раздавайте. На днешно време децата на тази възраст правят къде-къде по-лоши неща.

7.   Нищо няма да ти стане. Ако изпиеш едно малко уиски/водка с кола или друго безалкохолно само ще ти стане весело. Но гледай да си ял добре преди това и да не го пиеш бързо. Аз започнах да пия твърд алкохол на твоята възраст и смятам, че е хубаво човек да се научи да пие и да си знае границите докато е сравнително млад. Алкохолът в никакъв случай не е полезен, но е по-добре да си опитал млад отколкото да не си знаеш мярката после.
В момента живея в чужбина, където наблюдавам точно това - хора на по 18-20 години пияни като свине, защото нямат никаква култура на пиене. Живей си живота, не прекалявай и си знай мярката и няма да имаш проблем!

8.   Нищо няма да ти стане, но няма смисъл да пиеш твърд алкохол. Ние сме на по 30 години и на купони пием бира и вино основно, а децата пият уиски... Кой знае и какъв боклук ще е. Купи си 1-2 бири, съвсем достатъчно е.

10.   На 18 съм и никога през живота си не съм пил алкохол. Какъв ефект смятате че ще има ако изпия едно уиски. Че ще се напия е ясно, но нещо друго?

11.   Здравей аз съм момче на 16 и мога де те уверя, че нищо няма да ти стане ако пиеш малко и бавно. Вчера си сипах полувин малка чаша водка и дори не се замаях. Само веднъж в 7 клас се насвятках яко и помня едва една трета от случилото се. Изпих близо 2 литра шампанско и на другия ден ми се повръщаше болеше ме глава и като цяло не е приятно. Шампанското съдържа захар и напиването с него не е препоръчително.

12.   Алкохола в едно "малко" (50 мл) от какъвто си избереш концентрат - уиски, водка, ракия... е колкото в една бира.

13.   Зависи колко изпиеш. От няколко глътки нищо няма да ти стане, най-много после да ти е малко сънено и размазано, ако обаче изпиеш повечко... е, виждал си пияни, нали? И знаеш колко грозна гледка са като почнат да правят и да говорят глупости, а за капак и да повръщат. Да не говорим, че на другия ден ще ти е толкова зле, че ще искаш да умреш. За това няма нищо лошо в опитването, ей така колкото да видиш какъв е вкусът, но не прекалявай. Пък и само на 15 си, ако от сега почнеш да се напиваш нали се сещаш на какво ще прилича черният ти дроб на 45. За това умната! Всеки на 15 е бил любопитен и е пробвал какво ли не, но важното е да знаеш до къде.

14.   Нищо лошо няма да ти стане, най-много да те хвабне и да се замаиш. Ако количеството е малко, т. е. не се натряскаш, чувството е даже приятно - отпускаш се, става ти забавно и т. н. Но става въпрос за чаша бира или шот-два, ако приемеш голямо количество алкохол... е, сигурно сам знаеш.
Според мен обаче не трябва да го правиш, само защото другите го правят. Ако на теб ти се пие - давай, но не го прави, само, за да се впишеш. Има си време за всичко. Аз до 17 въобще не пиех, категорично отказвах като ми предлага по партита или нашите в къщи. Обаче едно лято изведнъж почнах почти всеки ден да пия - сайдери, бири, уиски и всяка вечер бях на градус, беше много забавно. После пак дойде период, в който хич не ми се пиеше. Сега пия само по повод.
Мисълта ми е, че ако не ти идва отвътре, е по-добре да не го правиш, защото последствията са гадни. Все пак най-важното е да се забавляваш и да се грижиш за себе си.

15.   ОТ АВТОРА
Благодаря за отговорите.
Отново подчертавам - в никакъв случай не мисля да се напивам или пък да пия редовно - само в изключително редки случаи.
Иначе в нас пробвах малко уиски с пепси кола, колкото да видя какво е, и не ми става лошо. Знам, че се пие много бавно и трябва да съм се нахранил преди това.

16.   Пиенето на алкохол когато има повод не е лошо, даже е хубаво, но усетиш ли замайване и чувство за разсеяност е препоръчително пиенето да спре, защото после може да съжаляваш, че си прекалил, защото зрението и слухът започват да се замъгляват, започва да ти се гади, вече не ти е толкова весело, започваш да чувстваш сънливост и глад за солена храна. Просто споделям своя опит. На 16 започнах да пробвам да се напивам, а сега съм на 20 съм. Три пъти съм се напивала до припадък, но когато комбинирах ракията с биричка и така се напих, че... няма да коментирам ;D И после съжалявах. И вече си знам мярката когато пия алкохол и усетя замъгляване и спирам с пиенето и го заменям с нещо безалкохолно и така отминава за 1-2 часа. И вече рядко пия.

17.   По добре изпий една кола - нещо безалкохолно, защо трябва да пиеш алкохол малък си за това.

18.   Зависи колко бързо го пиеш. От това количество - Ще усетиш добрите ефекти на алкохола. Ще те отпусне и сгрее, ще те накара да си по-весел, и ще ти развърже езика. Но след това количество, започва напиването. Просто не посягай към втора чаша и това е.
Но аз ти препоръчвам, да оставиш детските неща и да минеш директно на хубаво, и деликатно вино.

19.   Само ще кажа, че има 2-3 момичета от класа ми ( на 13 ) и пият Блек Рам, вино и дом. ракия ( без бъзик ), е не по много де, ама...

20.   ОТ АВТОРА
Ако някой го интересува кво е станало или пък някой чете тва по късно:
Еми пийнах 3 чаши с уиски (не пълни разбира се), като преди това бях ял доста и също така пиех кола. Общо партито беше 5 часа. Единственото, което ми стана и то на края, беше че леко ми стана замаяно, но иначе нито съм повръщал, нито нищо. Така, че може да се каже, че мина успешно.

22.   Ако дете на 9 години и дете на 10 години са пийнали малко ракия ще им стане ли нещо?
Моля отговорете!

23.   Не го разреждай с кола. Иначе аз съм момиче на 16, 45 кг, последно се напих с около 300 мл уиски (три чаши са си). Нямам предвид напиване като да повръщам, просто ми е весело и се лигавя и се държа малко неадекватно. От една чаша нищо няма да ти стане, но не я разреждай с кола. Първо - само хабиш уиски, и второ - алкохол захар те напива много бързо.