Споделена история от Тинейджърски

Тема за размисъл - субкултури
Здравйте аз съм момиче на 15. Обожавам музиката и слушам рок и метъл и всичките им подстилове. Уча се да свиря на китара, слушалките са ми постиянно в ушите и си пиша в една тетрадка информация за стиловете музика и някои групи. Някой ден искам да имам група и да сме велики. Но както и да е това са мечти и ще се стремя към тях уееу:D
Сега ще ви дам тема за размисъл, защото ми е интересно. От известно време се чудя какви всъщност са рокерите и метълите. Аз самата съм такава, но не познавам лично други фенове на този стил, само няколко. Та това, което искам да обсъждаме е дали рокерите и метълите и въобще други субкултури като пънкари, емота, готиците и др. са свестни хора. Тези, които познавам са свестни. Другите хора, които не харесват тези стилове сгурно си мислят : кви са тия откачалки бе. А дали пък всъщност хората, които носят черно имат татуировки и пиерсинг и въобще "плашат", когато минават по улицата, не са едни от най-свестните хора. Искам да чуя вашето мнение по въпроса, дано да сте разбрали какво искам да кажа, не мога да се изразявам като хората...
Аз мисля, че метълите и рокерите са страхотни хора, които имат разбиране за живота и истинския свят. Те са себе си и са различни, а да си различен е нещо уникално. Особено в текстовете на музиката има толкова вярни неща.
Моля, изкажете си мнението по въпроса, нямам за цел да обидя някой, просто искам да обсъждам тази тема. Всеки е свободен да бъде какъвто иска и не бива да се подиграваме на никой заради собствения му избор. Нека да бъдем различни а не еднакви. А сега да разкрием тайните на "the dark side". :D
Моля модераторите да публикуват историята ми, защто е важно за мен. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Ами да ти кажа, това какъв стил музика харесваш и как се обличаш няма общо с това какъв човек си, познавам много рокаждии, пънкари и метъли и има всякакви хора-такива които са наистина страхотни и такива които са боклуци-навсякъде ги има! Не мисля, че е въпрос на пиърсинг или черни дрехи. Просто сред тези хора срещам наистина много уникални личности каквито другаде няма да срещнеш-хора които не са решили да пораснат и да станат нормални, а да останат себе си и да правят това което харесват и обичат. За мен това е много ценно. Сред рокерите мога да ти кажа, че има мъже които са много богати, притежават успешни фирми или имат добре платени професии-адвокати, лекари, архитекти и наистина уважават себе си, другите хора на пътя и машините си и примерно като ги видиш през работния им ден няма да познаеш какви са... Навсякъде има както добри, така и зли хора, има и такива които само на пръв поглед изглеждат гадни или луди, но с времето откриваш колко са страхотни. Не бива да се ограничава един човек до субкултурата му или стила му на обличане или изразяване, защото трябва много повече, за да опознаеш някого и да разбереш що за човек е.
Просто не бива да съдим различните, това че имаш татуировки не те прави по-лош, нито това, че нямаш не те прави по-малко, , готин". Можеш да слушаш пънк без да имаш странна прическа-тип, , сложих си косата в пасатора", но можеш да имаш такава прическа и да се кефиш на Лепа Брена. Дето има една приказка-, , всеки луд с номера си":D

2.   За съжаление метълите не са нещо уникално. Слушам метъл от много време и тийн годините, че и по-натам, свободното ми време преминаваше сред себеподобни. Това, че някой слуша хубава музика, не значи, че е готин човек. Няма особена разлика с останалите субкултури - интриги, злоба, ку*воляк, пиене и повръщане по пейките. Погледни самите групи - редовни разправии за пари и глупости. Нищо уникално и възвишено. Има го и при готиците, при кораджиите, рапърите, пънкарите и изобщо навсякъде. С всичко това искам да кажа, че са си съвсем нормални хора - има и пълни кретени, и много свестни типове. Не ги идеализирай, защото ще останеш неприятно изненадана. Колкото се различаваме хората, толкова си и приличаме.
Разбирам, че на тази възраст ти се струва супер вълнуващо, но реално не е кой знае какво... Моят съвет е да се кефиш на музиката, да ходиш на концерти и да не идеализираш никого, защото точни хора има навсякъде. След време, предполагам, че ще започнеш да слушаш и друга музика и ще разбереш всичко това... :)