Споделена история от Тинейджърски

Пасивен пушач
Здравейте. Момче на 14 съм и съм пасивен пушач... тоест баща ми е доста страстен пушач. Може да се каже, че пуши постоянно... Това вреди и на мен, защото съм пасивен пушач.. Когато съм около него, аз също приемам този вреден дим, макар и да не искам.. Помоли съм го да не пуши, когато съм около него, но за него това е шега. Дори когато пътуваме на далече с колата, той пуши, а аз не мога ''винаги да дишам под блузата''.. Та искам да ви попитам.. Доста вредно ли е да съм пасивен пушач, и ако ДА, то как да накарам баща ми да разбере и да спре да пуши, когато съм около него. Надявам се на добри коментари, които ще ми помогнат. Благодаря Ви!

Коментари

1.   На 14 години ти си почти мъж, проведи сериозен разговор и му кажи, че ти е гадно да дишаш отвратителният му дим. Кажи му го сериозно, не по детски, както досега си го правил.Той що за баща е, ако е интелигентен и без напомняне трябва да се съобразява с околните. Такъв заслужава, ти като пораснеш да му го върнеш тъпкано, щом не те зачита сега за човек.

2.   Интелигентността не е от значение, баща ти е егоист. Започни да се оплакваш от главоболие примерно. Или че ти се гади. Дано поне това го впечатли. Иначе да дима е супер вреден. Оспбено за незрял организъм като твоя. Може да не пораснеш на ръст, може да получиш десетки болести.

3.   Ако категорично отказва, ще ти кажа един мн як номер с който ще го засрамиш. Купи си противогаз, и като започне да пуши си го слагай. Ако пък не ти се дават излишни пари си го направи сам. С предната част на 10л туба. Боядисваш го, слагаш му ластик и тн. ако си сръчен ще стане. А за филтър, слагаш филтърна хартия и активен въглен в марля. Ще го сложиш 2-3 пъти и ще спре. Ако е човек който може да се засрами де :D. Ако не ти се занимава кажи го на майка си.

4.   Аз бях като теб и наложих навика у родителя си да пуши навън или на балкона. Всичко сега е наред!

5.   здравей,
дори не подозираш колко вредно е да си пасивен пушач! Много жалко, че все още родителите не разбират, а сигурно и много не знаят какво е това пасивен пушач. Поздравления, че ти си само на 14 и го знаеш!
Най-доброто стечение на обстоятелствата е да успееш да убедиш баща си да не пуши на закрито - т. е. в стая в която прекарваш голяма част от времето. Да пуши или навън, на балкона или поне в кухнята на прозореца.
Друго което може да направиш - намери в интернет информация за пасивното пушене, принтирай я и му я дай. Дано така се зачете.

6.   Всъщност, той не пуши в моята стая... Поне това му забраних..Пуши си в неговата стая с мама, но тя няма напротив, тъй като и тя е пушач, но пуши доста рядко.Ако запали цигара просто напускам стаята.Най-голям проблем имам като пътуваме...е и тогава се съобразява,но не винаги.Просто имам чувството, че имам алергия от цигарите - не мога да ги понасям...Бях намерил информация в интернет, колко е вредно да си пасивен пушач, и по тази причина реших да се допитам до Вас..Благодаря на всички за окуражителните коментари :)
- От автора.