Споделена история от Тинейджърски

Телефонът ми не се включва
Здравейте, от по-малко от месец имам Samsung Galaxy Grand Prime. Всичко си беше наред до преди два дни. След това сам се изключи (май се рестартира) след което не се включи, а остана на логото на Samsung. Не ми направи впечатление и го оставих да се включи напълно, но не стана. Когато включа зарядното ми показва как се зарежда, но си седи на логото. Пробвах да извадя батерията, да я сложа и пак да пробвам, но пак не става.

Коментари

1.   И аз имах такъв проблем, дадох го на ремонт (беше ми в гаранция) и след 2 седмици ми го върнаха като нов. ;)

2.   И аз имах същия проблем и се оказа че зарядното не ми работи ВЪПРЕКИ че показваше че зарежда... пробвай с на някой приятел зарядното и ако стане с неговото си купи ново!

3.   Не мисля, че ще се оправи. Предният ми телефон умря по същия начин. Ако е в гаранция отиди и го смени.

4.   И аз имах подобен проблем с iPhone 4-ката, пратих го на сервиза от мястото от къде го закупих и ми го смениха с нов.

5.   Най-вероятно андроид приложение ти прави проблеми.
Това приложение спря да работи и т. н.
Опитай да задържиш бутона за увеличаване на звука, средния(home) и бутона за включване едновременно. За няколко
секунди, докато не излезе андроид лого.
След това опция factory reset. Ще изтриеш всичко, за съжаление, но ще имаш телефон.

Ако спре до андроид логото и не продължи нататък, тогава имаш проблем.
Теглиш си Odin. Слагаш драйвери. Намираш оригинален ROM за телефона и го флашваш. Може и по-нов.
Ако не искаш оригиналния, правиш проби, като опитваш с ралични. Най-лошото, което може да стане е да не стартира. Тогава знаеш, че е грешния. Дано бъркам и е нещо по-просто.
Успех.

6.   Някой модели на самсунг имат много гаден проблем с батериите. Ако не са оригинални може да се брикне и да не можеш да го флашнеш докато не си с оригиналната.