Споделена история от Тинейджърски

Как да ме забележи?
Момиче на 16 години съм и харесвам едно момче от няколко години насам. Проблемът е там, че аз съм напълно обикновено момиче с 1 най-добра приятелка и 3-4 момичета с които мога да изляза. А той има около 1000/2000 приятеля. Той е "феймас" и абсолютно всички кифли му се лепят. Наистина имам чувства към него въпреки, че знам че нямам шанс. Учим в едно училище и през всяко междучасие се засичаме, като усещам, че ме гледа по по-различен начин от останалите момичета. Аз си знам, че нямам никакъв шанс да ме хареса, но все пак ще ви помоля за съвет, как да му привлека някак вниманието. Ще съм благодарна, ако ми помогнете.

Коментари

1.   Колко си проста само,по-добре се занимавай с някое срамежливо момче,а не с батки и надути "феймъси"!!

2.   Стани и ти кифла и ако те заговори и забележи... значи не си уцелила момчето. Огледай се има толкова много други момчета. Милион пъти по стойностни от този твоя принс "феймъс", но явно гледаш само външността - нищо ново в прочем. Външността, а не качествата и какъв човек е той.
И какво и дори и да го получиш при положение, че всяка втора отива при него ти няма да ренуваш? Няма да стават проблеми? Момчето или яко си ви върти и му е все тая, или момичетата днешно време са се променили дооооста.

Успех с плана.

3.   Той е женкар, за това е феймас. Ако е пич, ще иска само една а не стадо овце.

4.   Напиши му анонимно писмо с анонимен фейсбук профил, предизвикай го на нещо на бас по нататък, да вижда в теб предизвикателство, да се бори за теб, да си му интересна. Но дори да не станат нещата, не тъжи, ще се научиш да флиртуваш, което е едно безценно умение.

5.   Аз също имам същия проблем :(

9.   На първо място го заговори или му пиши, за момчетата няма значение дали си "феймъс" освен ако не са от така наречените "курвари", тия работи са важни за момичетата, които се мислят за нещо повече от другите, защото от 13-годишни пушат, губят девствеността си и събират 500 лайка, което е броя на лошите оценки в бележника му. Просто му кажи, че искаш да се запознаете след като сте от едно училище, наистина няма нищо срамно, не се притеснявай, ако те отреже ще знаеш, че няма смисъл да продължаваш да го харесваш, защото има елементарната логика на традиционния курвар с извинение за грубия език, но се надявам, че няма да е такъв. Започни с "хей... ъм, от едно училище сме и ще се радвам да се запознаем" или нещо от този сорт и се надявам да потръгнат нещата към приятелство, а по-късно и към нещо повече може би. Успех!

12.   В никакъв случай не се променяй а бъди себе си, не си изневерявай. Бъди уверена и го гледай в очите, така показваш интерес. Запази доброто си сърце, като цяло момчетата се трогват истински от това. Бъди добра, сладка, усмихната и ненадмината, бъди най - доброто, което можеш да бъдеш сега, не утре, а сега на момента.
Ако продължаваш да се водиш по това което ти наистина искаш да бъдеш и си успешна в това, може би не той, а някой друг би те оценил.
Ако си мислиш че момчетата харесват "кифлите" (така се изразяват повечето хора), грешиш... Просто тези момичета са много по достъпни, да, навъртат се много около него защото са всичките еднакви. Това как се държат с теб не трябва да ти дава повод да се чувстваш по - малко от тях. Но кое момче не би харесало различното момиче, което отстоява и вярва в това което е, здраво стъпила на земята, отворена към света.. Лошото е че социалните пеперуди се навъртат около социални пеперуди, защото са слабаци и не могат да бъдат самостоятелни.
Надявам се да съм те насочила на някъде... Още нещо - високо самочувствие, но не прекалено. Когато демонстрираш самочувствие изглеждаш по-силна независимо дали е с покритие. Хората вярват на това което виждат, по късно си вадят изводи за това коя си. Внимавай и с това. Помисли над самочувствието, кой какво и кога вижда.
Пс : извинявам се ако има допуснати грешки.

13.   Миличка, не се променяй само за да се харесаш на някого. Ако някой държи на теб той ще те хареса такава, каквато си! Още повече на такъв лигльо, който сигурно ще иска да те мине и дотам. И тва с феймъсите е пълна глупост, защото имат малко акъл и самочуствие без покритие ще го видиш въпросния как след време ще работи на бензиностанция или в Макдоналдс. И аз харесвах председателя на ученическия съвет и сега чак ми е смешно като се сетя и даже се чудя какво съм му намирала :-)ж. 22