Споделена история от На работното място

Работа като разследващ полицай
Здравейте,
тъй като е доста трудно да се намери работа когато си в юрист в България и то такава работа, която да те издържа без да търсиш финансова подкрепа от родителите си или да работиш допълнително, се замислих дали на де потърся работа като разследващ полицай. От доста време знам, че местата не са заето изцяло на повечето места (може би само в София не е така? ). Информацията, която намирам обаче е предимно стара, а ме интересуват условията на труд към момента. Затова се надявам, ако някой е наясно, да ми помогне:

1. Как върви заплатата и какви са възможностите за развитие?
2. Какви са всички привилегии, за които все се говори?
3. Наистина ли условията на труд са толкова мизерни, колкото се говори? (нямало принтери дори? ! )
4. Опасно ли е? (все пак имаш контакти с престъпници)

и всичко друго, което може да опише работата.

Интересуват ме условията в град София, но, бих се радвал да разбера и за други места, ако имате опит в тях.

Коментари

1.   Няма да стане като по филмите брато, в тази система схващанията са 40 години назад и на такива длъжности назначават само "подходящи" хора. Никой няма да те назначи там заради добри личностни качества. Отделно че тези които разследват не могат да се бъркат на истински престъпници, защото те са омесени с властта.

2.   Ако ще си Разследващ полицай можеш да разчиташ на около 800лева на месец.
Ако работиш като корумпиран разследващ полицай тогава възнаграждението скача многократно.

3.   Коментари 1 и 2 са от хора, които не са запознати.
Работата е гадна, затова приемат хора и без връзки.
След първоначалния период ти повишават заплатата, мои колеги от университета взимат по 1000-1200 лв. чисти. Отделно имаш право на 30 дни платен отпуск годишно.
Минусите: дежурства, занимаваш се с всякакви цигани и др. отрепки, ако си близо до някоя граница - с контрабандисти, ако има катастрофа, ще имаш невероятното "щастие" да видиш трупове, кръв и др. под. "красоти". Такава работа не е за всеки, но сред колегите ми има и доста жени, които започнаха такава работа. Повечето конкурси наистина са честни, просто трябва да си подготвен и да ги спечелиш. Другото важно - тече ти юридически стаж, което е чудесно. Освен това, ако поработиш 7-8 г. като разследващ полицай, след това можеш да се пробваш като адвокат по наказателни дела и ще си търсен.

4.   Благодаря за мненията, приятели. Надявам се на още, за да стане по-пълна картината.

5.   Разследващ мюлюцюнер. Пълни глупости. Ниски заплати - 1000 - 1200 чисти. С това няма да можеш и квартирата да си платиш (защото си кандидат - софианец най-вероятно). Но иначе ще имаш аФторитет като мюлюцюнер. Като препашеш ютията и сложиш картата в джоба нито ще станеш по-умен, нито по-красив, а само ще избиваш някое и друго комплексче и ще се правиш на интересен в компанията на прехласнати приятелчета, които ще попиват историиките ти как си се правил на Батман. По-добре се хвани като за начало в някоя нотариална кантора да разнасяш папките, пък след време може и пом. -нотариус да те направят. Ще изкарваш в пъти повече.