Споделена история от На работното място

Работа в call center?
Здравейте, искам да попитам запознатите с този вид работа, на какво ниво трябва да владееш езиците, за да те вземат? Аз кандидатствам за позиция с френски и английски. С английският нямам никакви проблеми (бих казал поне C1), но с френският съм на ниво B1. Това достатъчно ли е, за да ме одобрят или се изисква по-високо ниво? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Здравей, аз в момента работя в кол център с немски и английски. Мисля, че ниво B1 ще ти бъде достатъчно, защото и аз съм горе-долу на това ниво с немският - уча го усилено от малко повече от година и определено ми е далеч от перфектен, но въпреки това ме взеха. Предполагам зависи от компанията, но според мен имаш шанс, ако на интервюто покажеш увереност, както и прилични познания по езика. На хората им е ясно, че щом наемат българи, те няма как да имат същото ниво като един native speaker. Успех!

2.   Ка то знам какви хора вдигат телефона, когато се обадя на подръжка, мисля, че ще вземат всеки, кйто звучи като продавач на дюнери.

3.   Става май. Ти няма да преподаваш лекции по телефона.

5.   Защо питаш нас? Те ще определят нивото ти и ще решат дали е достатъчно или не.

6.   Зависи от компанията - ако имат представители, които разговарят добре езика, няма да те вземат. И на теб ше ти е по-лесно да работиш само с английски това ще си много по-продуктивна с езика, който знаеш добре (което ще ти помогне да се издигнеш по-бързо, ако целиш това). Замисли се как ще се чувстваш като имаш ядосан французин отсреща (а ще имаш не един-два), а не можеш да му отговориш като хората. Имай предвид, че основно ще работиш с френски език - агнлиийския е за вътрешна комуникация между отделите (и евентуално ако няма никакви френски контакти).
Моят личен съвет е да кандидатстваш само с английски - като свикнеш на продукта, никой няма да те спре да започнеш малко по малко да работиш с френски имейли и постепенно да взимаш и обаждания - и за теб ще е по-добре за развиване на езика. Аз също кандидаствах с друг език, но ми се обадиха заради добрия английски - адски благодарна съм, че не ме взеха с първоназачалния език. Успех!

7.   Можеш ли да говориш свободно на съответния език? Разбираш ли когато ти се говори по телефона? Ако отговорът е да, значи ставаш! Никой от теб няма да очаква академично ниво. Важното е да се разбираш с хората и да можеш да им съдействаш.

8.   Това дали ще те вземат не зависи само от твоите умения, но и от тяхната ситуация - дали са на зор, както и от общата картина на кандидатите. Може да си едноок сред слепите, а може и да си Рамбо сред киборги... След интервюто ще разбереш :)

9.   Здравейте!
За работа в Кол център нужно ли е да имаш средно образование или само езикът е достатъчно? Аз съм ученичка от езикова гимназия и искам да започна работа.

10.   9. Мисля, че биха те взели и сега. Въпросът е имаш ли 16 години, най-добре ако си навършила 18. Няма да имаш голям проблем да те вземат стига да знаеш езика и да покажеш ентусиазъм за работа. :)

11.   От номер 9
Имам 16 години.На 18 години съм 11 клас.Искам лятото да започна работа,но не съм сигурна да ли ще стане преди да съм завършила средно.

12.   Ще стане, но знай че им трябват хора, които да си търсят постоянна работа. По-добре се разберете в началото с работодателя колко време ще работиш, само за лятото ли? и т,н