Споделена история от На работното място

Интервю за работа
Здравейте, искам да попитам дали според вас работодателите си правят изводи още от телефонния разговор. Тоест, проблема е, че ме викнаха днес на интервю, но понеже не съм в града им казах, че ще отида утре и то чак следобяд. Мисълта ми е, дали ще си изградят лошо мнение за мен, понеже работата ми е важна, а аз още първия ден им отказвам за днешния ден. Казаха, че няма проблем, но родителите ми напълниха главата с лоши мисли, че така не съм правила добро впечатление, а всъщност съм наистина сериозен човек. При вас случвало ли се е подобно нещо?

Коментари

1.   Всичко е наред. Ако те харесат, това няма да има никакво значение. Все още не работиш за тях и нямаш задължението да тичаш, когато ти звъннат. Нормално е да си си организирала времето без да включиш интервю в сметките.

2.   Да, според мен определено не прави добро впечатление.

3.   Не се притеснявай излишно, защото няма как да знаеш какво ще си помислят наистина. Фокусирай се върху интервюто, а пък ако са те отсвирили вече, не се ядосвай, може другаде да ти излезе късмета.
Имах подобна ситуация и адски дразнещото беше, че искаха веднага да отида на интервю. И аз бях възпрепятствана. Какво се оказа...избраха друг и след два месеца пак си бяха пуснали същата обява. Не съм си направила труда да им се обаждам повече. Видя се колко качествено си подбират персонала (известна търговска марка са).
Успех ти желая!
Bucky

5.   Благодаря :)

6.   прави лошо впечатлние есинтвено рабородателя - викане от днес за днес,ехоо - какво првд врата ли да трепнеш да се обадят? встрани от това ако са читави не е проблем.

7.   Напълно е нормално да не можеш да реагираш на покана краткосрочно и в рамките на същия ден - още повече ако си обяснила че причината да отложиш за следващия ден е че си извън града.
Не виждам какво има да го мислиш толкова - даже по добре е станало, иначе ако веднага зарежеш всичко и се хукнеш въпреки краткото предизвестие ще го интерпретират, че си на зор и могат да си правят каквото искат. Не е нормално да се канят хора на интервю за същия ден, грешката ако има изобщо такава е в тях, не в теб.

8.   Напротив даже по-добре че така си направила. Ти също си важна, не само те.

9.   Какво стана с интервюто?

10.   Съжалявам, че отидох. Понеже бяха написали, че може без опит и има обучение, затова отидох, а накрая се оказа, че няма нищо такова. Даже ми се скараха, нямам думи... Богати хора без грам уважение. Всички бяха много злобни. Най-грозното нещо, което ми казаха е, че не е трябвало да идвам щом нямам грам понятие относно работата, а аз им обясних, че в обявата така пише. Та, извъртяха нещата, вече имам ужасно мнение за тях.