Споделена история от На работното място

Влюбен в момиче , на което правих интервю.
Здравейте приятели!
Изправен съм пред един много сериозен за мен проблем…. Работя като Team Leader в доста просперираща фирма в голям Български град. Тъй като от скоро се е освободила позиция за нов служител в отдела, в който работя се изисква да присъствам на интервютата за набиране на нов човек. Миналата седмица кандидатства едно много красиво момиче, по което хлътнах до уши още в момента, в който я видях. На 24 години е, страшно красива, умна и доста добре си подбира изреченията, с две думи – личи си, че е свястно момиче. Дължа да отбележа, че аз съм необвързан 26 годишен, добре изглеждащ мъж. Да не си помислите, че съм някоя загоряля 50 годишна чичка, който търси как да изневери на семейството си с някое младо девойче. Ето къде идва проблемът обаче – въпросното момиче не е работило абсолютно нищо общо с това, с което се занимаваме ние, следователно няма как да я наемем. Тя ще се справи с работата тъй като е доста интелигентна, но сроковете доста ни притискат и нямам никакво време да обучавам човек от нулата. Мениджърът също ми каза, че иска да я вземем, но едва ли ще стане, защото искал човек с опит, който ще е наясно с поне 50% от материята, за да навлезе в работния процес възможно най-бързо.
Много я искам, но не знам какво да правя … Потърсих я в социалните мрежи, но не можах да я намеря. Дори и да я наемем ще си помисли, че точно това е причината, поради която сме я взели – за свалка …, следователно и при този вариант ще ми е трудно да процедирам …. От няколко дни си мисля за нея и не мога да заспя при мисълта, че когато и кажа, че не е одобрена повече никога няма да я видя. Направо се изяждам от вътре.. кажете ми какво да правя.

Коментари

1.   Аз мисля, че щом няма да я наемете можеш да изчакаш известно време и да я потърсиш по някакъв начин. Все пак имаш някаква информация от кандидатурата й. Не мисля, че е по-добър вариант да й бъдеш шеф и да я сваляш.

2.   След като няма как да постъпи на работа, не я привличайте.
Това не пречи да искаш да се срещнете.
Ако откаже, само защото сте я отхвърлили от работното място, помисли дали би искал такъв човек до себе си.

3.   Да речем, че я наемеш. Какво правиш после? Как ще се чувстваш в работния процес и как ще ти минава работния ден? На работа трябва да се работи, а не да се излагаш. Потърси контакти на момичето при HR-ката.

4.   Там си за да работиш, а не да сваляш момичета. Аз лично не бих приела добре някой да ме сваля така. Още повече - момичето може да има приятел, да е семейна, всичко е възможно. Според мен това не е начинът.

5.   Намери я и и кажи.... Ако прецени ще излезе с теб.... Ако не поне си опитал... Няма как да я наемете за жалост това ще е непрофесионално от твоя страна.

6.   Защо не наемете друг човек с опит, който да започне веднага да си върши работата, а междувременно не обучавате нея? И когато е готова, ще започне да работи. Даже ти можеш да й предложиш помощта си и по този начин може да си близо до нея и да завържете контакт.

7.   Ами много просто: викния в офиса Ви, кажи й, че не одобрена за работа и т.н. и след това и кажи, че ти би се радвал, ако се видите на вечеря или на кафе. Не виждам кое му е сложно и какво му се чудиш. Така е по-добре, защото ще можеш да започнеш връзка с нея без да се притесняваш от личните Ви отношения в службата /които предполагам не се толерират във вашата фирма/, няма да се притесняваш за неща от типа на: "ако някой колега разбере", "какво ще си кажат колеги" и сякакви такива глупости. Действай.
Ние обичаме мъже които са директни и леко провокативни! ;) :P

Жена, 26г.

8.   Още по-добре, че няма да я наемете- знаеш я оная поговорка- където човек си вади хляба....! Сигурно има начин да разбереш телефон, поща, адрес от СВ-то ѝ, действай! Успех!

9.   Не бих се занимавал с някой, който не може да се справи с такава задача.
Най-важното качество на един човек е да може да взема решения и носи отговорност за тях.
Тук, каквото и да ти кажат, никой не може да ти гарантира, че девойката ще плесне с ръце и ще се прегърне с теб. Най-малкото, след като е толкова красива и умна, сигурно не си първият, който го забелязва.

10.   Не е добре да я наемеш, защото после има 3 варианта.

1 - да я сваляш и тя да те отреже, което после ще е доста конфузно предвид, че трябва да работите заедно.

2 - да започнете връзка, което не е добре предвид, че сте колеги, защото това е сериозна предпоставка за неприятни драми на по-късен етап

3 - да не предприемаш нищо и да се тормозиш сериозно, защото от опит ти казвам, че от емоционална гл. т. никак не е лесно да се работи с човек, в който си влюбен.

Най-добре е да не я одобрите и да ѝ предложиш да излезете. Вече сам си прецени да е по-добре да го направиш веднага при отказа или след време.

Ако е веднага, вероятно няма да приеме, защото ще е разочарована от отказа. А ако е след време, може да изглежда, че я търсиш след толкова време ни в клин, ни в ръкав и да е някак неловко. Но при всички положения пробвай, защото дори и да те отреже, така или иначе нищо не губиш.

11.   Подкрепям номер 6 - не я наемайте, но й предложете да я закачите за някого, ако има желание да се учи :)

12.   По-добре да не я наемат. Обикновено и както често се случва, тя може и да завърти любов с някой от фирмата, ама може да не е авторът на темата, а по-голям шеф. И още по-гадното, което се случва реално, шефът да е някой мазен плужек, даже женен и да чука най-хубавата и уж интелигентна и сериозна мацка.
Авторът направо ще му иде да напусне и то от разочарование. КАК МОЖЕ такава жена да пуска на такъв!
Отвратителна история, но както казах, напълно реална и често срещана в ежедневието ни.

14.   Странно е да се влюбиш в жена само след половинчасов разговор. Да ти хареса да, но чак пък толкова? Според мен точно това, че те привлича е добра причина да не я наемаш (макар че това е дискриминация - да отхвърлиш жена заради привлекателността ѝ). Но нищо хубаво не може да излезе според мен от подобна авантюра на работното място. Още повече, че не покрива изискванията.
Не пречи да наемете друг, а нея просто да я поканиш на среща след това. Аз веднъж така направих - бях на интервю с много чаровна ЧР-ка. Отказах офертата им за работа, но два дни по-късно я поканих на кафе.

15.   По-добре е за теб, в личен план, да не я наемете. Защото ако ти стане подчинена и тогава и признаеш какво чувстваш ще стане сложно. Едно, че тя сигурно ще се обиди, че сте я наели само заради теб и чувсвата ти, второ, че ще тръгнат едни клюки и интриги и ще стане страшно. Ще има да те одумват как си наел любовницата и т. н. За това просто прояви търпение и след няколко месеца и се обади. В СВ и има най-малкото е-майл и мобилен телефон. Е, вече не знам как тя ще реагира, но поне ще си опитал. Обаче не го прави точно сега, защотов момента на нея изобщо не и е до това, търси си работа и като нищо ще те отреже.