Споделена история от На работното място

Защо колежката понякога има лошо отношение?!?
Здравейте,
Момиче на 26 години съм и от няколко месеца съм на ново работно място. Всички колеги са готини, помагащи, забавни, изобщо нямам оплакване... НО! Аз съм в търговския отдел на фирмата и ментор ми е една колежа, която работи от почти 7 години на това място. Последните два месеца, обаче, като се наложи да я питам нещо по работа или да поискам да ми изпрати някаква таблица или изобщо нещо за помощ, тя веднага повишава тон, казва, че ми я била изпращала вече, колко пъти щяла да праща и все едно направо ми се кара. По принцип искам да отбележа, че през другото време се държи добре, обядваме заедно с другите колеги и всичко е точно. По принцип според мен не съм досаден човек и не я питам постоянно за някакви работни неща, но спецификата на работата е такава и трябва да се съветвам от време на време с ментора си. Просто усещам как се озлобява и агресира в случаите, когато я питам нещо, а друг път виждам как ме гледа на криво даже и без причина. До сега нищо не съм й казвала понеже не искам да задълбочавам проблема. А не искам да се оплаквам и на шефа, защото тя му е любимка, а нали се сещате какво ще стане... Така де, споделете нещо от опита си. Да спра ли да я питам разни неща, да спра ли да й обръщам внимание и да си правя каквото знам или да й направя някаква забележка за отношението???

Коментари

1.   Не говори с нея и не прави излишни драми. Преди да я попиташ за нещо или да я помолиш да ти прати нещо, се убеди, че вече не ти го е обяснявала или пращала. Води си бележки от обясненията ѝ и запазвай всички файлове, които ти се предоставят в твоя папка, на пощата или на флашка. Колежката ти или има дни, в които е крайно изнервена и не ѝ се занимава с теб, или пък искрено се дразни, че не запазваш файлове, не проверяваш преди да я попиташ и не си записваш важните неща. Във всеки случай решението е да бъдеш по-самостоятелен работник и да се учиш бързо.