Споделена история от На работното място

Посъветвайте ме....
Здравейте! Това е първата публикация от мен в сайта...
Нуждая се от компетентен съвет....
Да си призная, искам да работя от вкъщи.... Обмислям онлайн търговията, Но тук идва и проблема....
За онлайн магазин нямам средства. Много е скъп....
Ако си направя facebook или Instagram страница и там публикувам снимки + цени на разни продукти- дрехи, бижута, картини или склуптури- ръчно изработени ще имам ли нужда от разрешения, ще си създам ли проблеми с държавата и сигурността си... Чудя се... Да го правя ли или не!?
Какво не мога за продавам? Мисля, че храна не мога!?
Някои ми казват- споко, други- докато не те хванат няма проблем.... ами ако за мой късмет ме хванат!?
Някой занимавал ли се е и колко се изкарва!?
Моля редакторите да публикуват поста ми и моля без хейт

Коментари

1.   По закон трябва да имаш фирма, щом реализираш доходи под някаква форма. Това дали е физически магазин, онлайн или фейсбук няма никакво значение. Така си е незаконно както и да го гледаш. Друг е въпроса дали ще те хванат. Но имай предвид, че хванат ли те, има такива санкции, че свят ще ти се завие. Всичко спечелено няма да ти стигне само за глобата, а за разправиите да не говорим.

Последните години се усетиха и започнаха да следят за такива неща, но все още има много хора, които за сега минават между капките. Аз не ти го препоръчвам, защото дори и да не те хванат, ти стига само напрежението и притеснението, че може да те хванат някой ден.

2.   какъв ли съвет очакваш, като от самолет се вижда, че освен че нямаш никакви познания за света около теб, нямаш и два лева в джоба.

има и безплатни онлайн магазини, ама ти и знания нямаш, не само средства.

ходи да поработиш някъде, белким се поочовечиш...

3.   Поръчвам от olx неща от фирма и вече има касова бележка вътре дори. От къде ще взимаш стоката? Според мен така можеше преди, но сега засягат нещата. Добре е да работиш на светло.

4.   Знам че има някакъв данък, който се плаща в НАП при надхвърляма определена сума от продажби. Но трябва по запознатите да кажат

5.   Ще трябва да си направиш фирма и да заявяваш всеки изкаран лев, както и трябва да си изряден от към документи. В противен случай светваш в НАП и нахлуват :)... Много хора от ОЛХ пропищяха, защото когато продават през ОЛХ или друга платформа за обяви, после пращат чрез Еконт и мисля, че за продадени неща за над 5000лв на година се води, че извършваш търговска дейност. Което означава, че трябва да си ги заявяваш и плащаш данък върху тях - 10 процента е в БГ. Тънък лед е това. Колкото и лесно да изглежда не е. Имаш ли складови помещения и хора, които да ти помагат с работата в него? Такъв бизнес е не по-малко труден от всеки друг.

6.   Вече задължават куриерите да сигнализират НАП, като достигнеш определен лимит пратки. Така че е въпрос на време да те хванат, а тогава жална ти е мама.

7.   Благодаря за помощта от някои коментари...
Реших вече с ваша помощ, няма да рискувам... Бях сигурна, че ще има и хейт, но както се казва- хийтърите ни правят по - силни.... За коментар номер 2 - при толкова злоба само Бог да ти помогне и да те промени, аз няма да се занимавам...