Споделена история от На работното място

След финансите накъде? Журналистика, продажби или недвижими имоти?
Да работиш във финансов отдел на ограмна международна компания звучи добре на обикновения човек, нали? Е, истината е, че парите хич не са толкова много. Освен това вместо да растеш в кариерата, си просто един администратор, обработващ данни, екселски таблици и подобни. Но освен скуката има и стрес - постоянно трябва да правиш 1000 неща едновременно, постоянно ти пращат имейли и те прекъсват, направи това, а не, онова, а не направи всичко наведнъж и т. н. А аз съм креативен човек, дори никога не съм харесвам да работя с цифри и бази от данни. Искам да ми дадете съвет каква работа са търся - журналистиката ме влече, ала твърде много ме натоварва да следя политиката и новините с целия им негативизъм. Харесвам графичен дизайн, но отново се стои по цял ден на бюро.

Мисля за директни продажби или агент недвижими имоти, защото при тях често има работа извън офиса на терен и комуникация с хората, а не тъпееш като пън пред някакъв монитор през цялото време. Продажбите са слабо платени ако не са на луксозни стоки, та май се насочвам към журналистика, но не по политически събития и крими, а примерно технологични, спортни или авто новини или агент недвижими имоти. Да, журналистите пишат на компютър, но и ходят на терен да взимат интервюта, някак по-интерактивно е. А може би да си журналист, който следи нещата и пуска новини не е чак толкова натоварващо като да си потребител на тези новини и да четеш за крими, политически свади и клюки? Пробемът е, че не знам дали не е редно да следиш какво се говори, за да пишеш и ти, е ме натоварват с изключение на авто, спортните и технологичните новини.

Искам професия, където няма да са толкова важни някакви екселски таблици, дебити и кредити, а да общувам, да се срещам с хора, да развия социалните си умения и да не вися по цял ден пред компютъра.

Коментари

1.   Проблемът е, че бъдещата автоматизация ще направи всички такива финансови аналисти излишни. А пък същото може да се случи и с агентите директни продажби, защото все повече хора пазаруват дистанционно по интернет. Графичните дизайнери също ще бъдат автоматизирани. Журналистите имат доста по-малък шанс да бъдат заменени от роботи.

2.   Хора кажете не на шега, каква работа да избера!
Моля ви стига с този Ексел, от много седене се става дебел! :)

3.   Стани търговски представител.

4.   А актьорството?