Споделена история от На работното място

Работа свързана с изкуство
Здравейте, аз съм на 19 години, студент съм редовна форма, но вкъщи сме затруднени финансово. Просто искам да помогна с нещо на семейството си, или поне на себе си. Единственото за което се сетих е някаква работа свързана с изкуство. Например да свиря на някакъв инструмент, или да продавам рисунките си?
В рисуването съм по-напреднал, но мисля че трябва да посетя 3-4 урока за да се подобрят някои неща. По принцип не мога да свиря на музикален инструмент, но имам желание да се науча. Идеята ми е когато имам свободно време да работя това. Ако се сещате за някаква друга работа с изкуство, ще се радвам да споделите.

Коментари

1.   При тази информация, конкретно за теб ще е най-лесно е да изкараш някой лев с рисуването. наблегни на него, а музиката я отложи за по-нататък. "Цигулар къща не храни. " - имаше такъв лаф, но що се отнася до "незвездите", моите впечатления са, че повече се печели от аудиообработки отколкото от музикални изпълнения. В youtube има мого уроци на опитни художници - по-разумно е от курс, щом сте зле финансово. Ако нямаш таблет, си заделяй по някой лев да си купиш. Разгледай сайтовете за фрийлансъри и продажби на дигитални продукти, аз бих ти препоръчал fiverr, като по-подходящ за начинаещи. Да не те подвежда името му - може да се продава и за над 5 долара, стига услугата да е качествена. На живо бих ти дал доста съвети, но тук само ще кажа, че рейтингът е най-важен там, а рейтинг се прави с доволни клиенти, а клиентите са доволни когато получат минимум това, за което са платили и са очаквали да получат. Евентуално, като започнеш да заработваш, ще ти трябва банкова сметка и paypal акаунт. Надявам се коментарът му да ти е полезен и ти пожелавам постоянство и успех!

2.   Всичко е до виждане над нещата и воля. Разбери къде точно ти е призванието и работи всеки ден над него, за да станеш експерт. Проучи за начини да монетизираш това, което обичаш да правиш.
Ако все още не си сигурен какво точно, пак можеш да почнеш нормална работа, като в свободното си време инвестираш в себе си и таланта/хоби.