Споделена история от На работното място

Защо работещите в офис са пълни дървета?
Хора, всички ли работещи в офиси са такива скучни дървета? Писна ми от свръх сериозни хора без чувство за хумор. За счетоводители и подобни дейности говоря. Някак много ми е тягосно, нищо не пречи по между другото да има приятелски смешки и подобни неща, да излизаме заедно, да се смеем. А вместо това само драми, интриги, злоба, двуличност.

Коментари

1.   Защото е работа, която трябва да бъде свършена. Повечето хора вече имат живот, в който имат семейство, приятели и техни си интереси. Повечето имат напълно различен произход и разбирания за живота. Не забравяй, че малко хора са на сегашната си работа, защото харесват дадената работа, особено, ако е скучна офис работа. Особено трудно е, ако сте офис с 200 човека, постоянно идват нови хора, а ти мислиш за смяна на работа след няколко месеца.
Повечето нямат нужда, да и вестира време и емоции във връзки, които са обречени.
Аз смених 3 работи за 3 години. Много е кофти, когато сте приятели, но се налага, да смениш работата. Има едни неприятни емоции, без които, ако бъда честен, мога да изкарам.

2.   Защото приемаме работата като нещо, което ни осигурява топлата квартирка и пълния хладилник, и го третираме със съответната сериозност.

Дългите кафенца, клюкаренето и забавленията ги практикуваме извън офиса.

3.   Хвани се на някой строеж или на полето като земеделец или фермер. Кеф ти закачки, кеф ти излизания заедно, кеф ти мръсни вицове .. абе кеф на кубик :Р

4.   Колкото и да ти е неприятно тия 8 часа са предвидени за да работиш, а не за да правиш шеги, да разказваш весели истории и да се сприятеляваш. Така, че е нормално на работа да се държим малко по-вдървено и сухарски, това не значи че извън офиса не сме съвсем различни, но нали се сещаш, че когато си затънал в работа, шефът ти виси на главата, а крайните срокове те притискат, е определено не ти е до шеги.

5.   Хайде стига с тия коментари вече! Работа е, да, но това не значи, че не трябва да има добро настроение и добра работна среда. Авторке, смени работата, не навсякъде е така, личен опит! Успех!

6.   Така е, да. Познавам хора, които са уредени с връзки и работата им е да подпират бюрата и да редят пасианси. Тогава със сигурност ще е добро настроението и работната среда ще е перфектна. Но при нормалните хора е нон стоп бачкане и срокове и не че нещо, но не остава много време за вицове и закачки, а иначе желание не липсва, но уви.

7.   Не знам... Такава е "офис културата" предполагам...

8.   7, на "офис културата" му се казва работа. Това не е като да излезеш на кафе. Ако някои хора има кой да ги храни и не се налага да работят или отиват на работа, за да редят пасианси е друг въпрос, но това са изключения.

9.   8 - Съжалявам, но е съм съгласен с първото ти твърдение.
Офис културата е отношението към отделните хора в дадения офис, начина на провежда на работата, взаимоотношенията между всички и прочие. И върви много по-добре, когато хората се познават и работят, като отбир, спокойни са, че няма да ги изритат, защото един отишал до тоалетна и се върнал след 3, а не след 2 минути и съществува една лоялност към компанията.
Може би е труно, да го видиш, ако никога не си бил в офис, или ис бил в токсичен такъв. В България е нормално, предполагам...

10.   8 не е така. Злобата и интригите как по-точно помагат в работата? Във всяка голяма фирма, в която работих беше така. Злоби и интриги. В по-малките фирми като че ли хората са по-приятни.

11.   Ти къде искаш да работиш - в министерство или на улицата при "забавните" хора?

12.   По същата причина поради която Русия спря 3 украински кораба и плени войниците.

13.   Май повечето завършващи икономика, финанси, счетоводство, HR, бизнес, психологии, философии и подобни фъшкии са си кофти хора. Във всяка фирма, където съм бил най-големите интриганти са тези.

14.   Към 13.
Да разбирам, че това е изключително важното мнение на чистачката във фирмата - най-полезният, квалифициран и готин човек в колектива. Хахахахха. Защото тези които управляват компанията учат и се занимават с "фъшкии", пък другите "професори" са супер, напълно заслужили минималната си заплата.

15.   Работата им е сериозна с пари, с това ако направят грешка е кооофти, просто средата създава такива поведения по-сериозни.

16.   13, явно тези, на които си попадал са с връзки. Майка ми е счетоводител и се спуква от работа, да не говорим, че ѝ дават да върши неща, които не са ѝ задължение.
Ама то като Сульо и Пульо завършват университети с тройка и после имат изисквания така ще е ...

Колкото до автора - хората са на работа, не на седянка. Когато работата, сроковете и шефовете те притискат, едва ли ще ти е до приказки и шегички. Тези работи са за почивките и извън работно време.

17.   За много хора това е най-ефективният начин да се справят с конкуренцията в колектива, а такава винаги има. Много по-лесно е и в много случаи по-успешно, отколкото да се изграждаш и доказваш с професионализъм.

18.   Работя в офис, на компютър. Занимавам се с първично счетоводство, като това е първата ми работа, на която се занимавам с това.
И май си прав де. Имам сериозен трудов стаж, това работно място е трето в целия ми работен живот. Навсякъде съм работила с много хора, винаги е било с пари в брой. Другите ми работни места са били в сфери, съвършено различни от тази. И да, винаги е имало настроение.
Когато дойдох на сегашното си работно място, нещата бяха точно, както ги описваш. Главната счетоводителка цял живот е работила това и е съвършният кон с капаци. Вярно, че е жена на възраст, но тя освен от счетоводство, от друго хал хабер си няма и е абсолютен пън в кризисни ситуации, пълен блокаж просто.
Колегите, които носят обороти от дейността си, просто влизаха и излизаха. "Добър ден" и "Довиждане".
Това продължи 3 месеца, докато се намеря в обстановката аз. Защото тия взаимоотношения са ми чужди и лека-полека започна "перестройката".
Аз съм човек, открит към живота, обичам да се забавлявам, обичам усмихнатите хора и тия, с които можеш да си обърнеш 2 "просташки лафа".
Когато започнах да пускам шеги, да им се усмихвам, те ме гледаха като голям камък.
Сега, 3 години по-късно, нещата са съвсем различни. Всички влизат с усмивка и някаква подготвена шега и така и излизат.
А ония хора, които са на държавна работа в разни администрации, за тях спасение няма. На тях им го пише в длъжностната характеристика да са темерути.

19.   До 18

Браво, че се е случило така. При мене много турндо, да се задържа на едно и също място, било то и в същата компания, с едни и същи хора, за повече от 3-4 месеца. Имам много добри приятели от работата, но за съжаление, повечето хора избягват подобни контакти.