Споделена история от Здраве

Тампони и превръзки
Здравейте! Момипе на 20г съм и имам проблеми с тампоните и превръзките.
Досега съм ползвала какви ли не превръзки и никакъв проблем, но предната менструация ползвах Molped и след това Рози. Като се погледнах по едно време отдолу направо се уплаших - цялата бях в пъпки и накрая се белеха. Мазах с бочко и се пооправи след като ми свърши менструацията и махнах превръзките. Тази седмица бях в менструация и ползвах always и пак така станах на пъпки, но не стигнах до там да се белят. Сложих тампон, в началото нямам проблем с него, слагам го правилно и не ми пречу, не го усещам, но малко след това започва да ме боли корема. Махнах тампона след като се напои и забелязах, че след това вече 3ти ден няма никакво кървене, т. Е. Спря на 3-4 ден, а менструалента ми продължава 6-7. Забелязах също, че все оше имам една болка в корема.. Не знам на какво се дължи и ще се радвам ако някой успее да ми даде някакво предположение..

Коментари

1.   Можеш да опиташ да използваш превръзки, който не са ароматизирани или просто си използвай старите марки и знаеш, че не е имало проблем с тях. За тампоните не знам мисля си че си го бутнала малко по-навърте, но това са само мой предположения.
Успех. :)

2.   Може да си алергична съм някоя от съставките на превръзките. Аз имах зверски сърбежи от копринените превръзки, с памучните нямам никакъв проблем и само такива купувам вече.

3.   Аз лично нямам много опит, но най-добре ще е да посетиш гинеколог. Тук най-много да те объркат повече. :)

6.   Ами трябва ти хубав интимен гел. Аз лично ползвам Laboratoires Iprad Sante Saforelle

За болката ще трябва да посетиш гинеколог.

7.   Моето предложение е да отидеш на лекар.

8.   От тампона няма как да ти соре цикъла. Не натискай много силно като го слагаш, за да не те боли. От превръзките избирай sensitive и без аромати.

9.   Пробвай с менстурални машки. Това е най-хигиеничният и безопаснен вариант според мен. Дават се повече пари в началото, но се ползват за дълъг период от време и в крайна сметка излизат по-евтино. Има доста информация за тях в интернет, можеш да погледнеш.

10.   Посъветвай се с генеколог.