Споделена история от На работното място

Продавач-консултант
Здравейте. Никога не съм работила като продавач-консултант и това ме притеснява. Става дума за голям магазин за дрехи и обувки. Моля хората, които са работили нещо подобно да ми споделят своя опит. Наистина ли трябва да имаш много добри комуникативни умения, да си уверен, това ме притеснява най-много, понеже съм стеснителна и не комуникирам чак толкова. Има голяма вероятност шефовете да не ме харесат заради притеснението ми, колкото и да е, то се усеща. А пък трябва да работя. Също така ме притеснява и отговорността, която трябва да поема. Исках да ви попитам била ли ви е трудна такава работа за оправяне, подреждане? Натоварващо ли е? Знам, че много зависи от мястото, но просто исках да ми споделите как вие се справяте в тази сфера и да ми дадете съвети, защото се притеснявам.
Момиче на 20

Коментари

1.   И аз съм притеснителна,но работя като продавач-консултант,на 21г съм.Не говоря много и т н.. даже ми е първа работа. Не е сложно изобщо, пробвай ако не те харесат живота продължава. Пробвай на няколко места ако не са те приели, се чудиш дали да подаваш документи, като цяло не го мисли. С времето се научваш, няма много отговорност не е като да спасяваш умиращ човек, а подреждането не е трудно, даже напротив по-добре отколкото да консултирам хора. Не те натоварва психически изобщо, по-скоро физически. Ако не се нервиш бързо и имаш търпение няма да ти правят впечатление малкото кисели клиенти, което е най-важно иначе много лесно може да си развалиш настроението.
Питат се едни и същи неща, които с времето се научават и накрая даже ти става приятно. Усмихвай се и ако ти харесва да помагаш на хората значи и тази работа ще ти допадне. Няма нищо сложно, сама ще осъзнаеш, че притесненията ти сега са напразни!!!