Споделена история от На работното място

Мога ли да стана полицай?
Здравейте,

Предстои ми дипломиране бакалавър от СУ в хуманитарна специалност и от няколко месеца си мисля дали да не кандидаствам в МВР. Дал съм си сметка за всичките минуси и плюсове, но се чудя дали е възможно да стане при положение, че нямам роднини в МВР (знам, че има свободни места, повечето са гадни) и още по-лошо имам брат (с когото не контактувам) който лежи в затвора за наркотици. Дали това се отчита при кандидастване, един вид "ненадежден", човек на когото не може да му се има доверие?

Благодаря

Коментари

1.   Здравей! Не знам много, но ще ти отговоря за някои неща. Първо от МВР страницата пускат за всеки град конкурси. Трябва да проверяваш, отиваш или звъниш за информация, къде се кандидатсва, изготвяш документи, които са нужни за конкурса. След което следват тестове- физически, психотест и т.н преминеш ли караш 6- месечен курс във Варна, мисля че беше. Също така да не те разстройвам, и не знам точно, може и да греша, МВР поразпитва за теб какъв си що си, семейството. Чувал съм случаи, че ако живееш в блок питат съседи, хора от околността ти. Общи неща, стига да не си някой хулиган, дето се напива като животно и се прибира, и всички го знаят като пиянде. Успех!!

2.   От МВР ще те проучат като кандидат в момента щом стигнат до психотеста . Почти невъзможно да е се класираш след справка ,че брат ти е криминално проявен . Проверява се родословно дърво до девето коляно .
Плюс това няма как да си си дал сметка за плюсове и минуси без да си бил в системата . Дори да те приемат скоро ти сам ще се дърпаш да напуснеш . В системата има и много читави хора , но главно кандидатстват хора ,които цял живот са били охрана някъде и търсят стъпка нагоре ,или безперспективни момчета ,от които нищо по различно от охрана не става . Жените се издигат вагинално ,така че старта там няма да е равен и така ...
Дерзай и помни ,че повече сълзи се проливат по сбъднати мечти ,отколкото по несбъднати ..

3.   “ Почти невъзможно да е се класираш след справка, че брат ти е криминално проявен. Проверява се родословно дърво до девето коляно. ”

Ела в Сливен и в Бургас и го кажи отново това...

4.   Това за брат ти може да те спъне. Другото, което казват номер 1 и 2 са глупости на търкалета. :)

5.   Няма нищо по-лесно от това, стига да си достатъчно тъп...

6.   Защо се занимаваш с тия ченгесарски простотии. За да станеш част от системата, трябва да си прост на гъз и да имаш "чичо владика" демек човек в системата.
Не си пропилявай живота, помисли за нещо друго.

7.   Може пък и да те вземат за полицай защото се предполага че щом имаш брат който се е занимавал с наркотици, то ти като полицай обезателно ще му удариш едно рамо и чадър в това направление, и така дефакто полицията следейки тебе, ще стигне до нарко босовете които подкупват полицаи. Тъй като ти като полицаи ще си особено податлив и рисков да направиш чадър на наркодилъри и така ще си троянски конник на полицията в наркосвета без да знаеш. Това ти е брат, а не какво да е. Лошото е че на последният ти семинар в полицията, колегите ще ти напряват мечка. Ще има да плачеш за Маракенката в затвора после. По-добре не се занимавай.

8.   Можеш но защо? Първо ще се изправиш пред стена с някакви зачукани административни процедури дето те разиграват като маймуна, като те одобрят ще трябва по цяла нощ да се разправяш с пияници, наркомани, клошари и крадци и за всичко това ще получаваш щедрото възнаграждение от 800 - 900 лева.

9.   В моя град Кърджали всеки втори наркоман тръгна да става полицай, тъй че не е трудно :Д

10.   Запиши се на фитнес и ще станеш

11.   До 7

Брей, то т'ва цял епизод за някоя полицейска телевизонна драма изписа, бе ...