Споделена история от На работното място

За няма и 4 часа искат да съм готов????
Здравейте. Не знам бавно ли работя или не... знам само че не съм от най-бързите, но четвърти ден съм сам на смяна и днес ми правят забележка защо толкова късно съм изпекал хляба. Беше към 11:00 часа на обяд.
Ами, имам витрини да зареждам със 16 тави закуски (2 зареждания на конвектомат) и към 12:00 часа се оказа, че трябвало повече закуски да изпеча (от тея на промоцията).

Няма много да обяснявам, но казаха ми че за час и половина трябва да съм готов със зареждането на витрините в магазина, а хляба да е готов и изпечен в 9:00/9:30. Втасва час и половина.

Значи, математиката е следната:
от 6:00 до 7:30 сутринта да съм заредил витрините (закуски и хлебчета)
Хляба втасва час и половина... което прави 9:00 часа.
пече се 20 минути - 9:20
Трябва да е изпечен в 9:00/9:30
Въпроса е - кога да направя хляба (замеся тестото+завия хляба... че то и франзели и франзелки и т. н. )?

То излиза че за няма и 4 часа (3 часа и половина) аз трябва да съм готов със всичката тая работа.
Как? Днес се опитах по-бързо да работя, но помня само гафове (бързата работа-срам за майстора)

Заслужава ли си това цялото прищпорване за няма и 800 лева чиста заплата?
Нормално ли е?
Не ми се ходи на работа вече. Не знам как да стане по-бързо, уж тактики днеска си правих и по тях работих, да е за по-бързо, но не се получи.
Може и да е възможно (да, другите го правят... ) но защо при 8 часов работен ден, трябва с идването и да почваш да бързаш толкова много? И си писан сам на смяна.
Хамалска професия. Няма как да работя с удоволствие след като постоянно си под напрежение, защото те гони час. И бързаш (уж) да заредиш всичко и да отидеш да направиш хляба и франзелите и т. н. и накрая - пак си закъснял. При положение че не си спирал.
Значи трябва да хвърчиш. Не да работиш организирано и постепенно, а да бързаш, да тичаш, щото няма време и хляба трябва да ти е готов в 9:30...
не знам.
Че и не съм толкова бърз в правенете на хляб... и това ме бави.
Пак случих на хамалска професия.

Коментари

1.   Работила съм в пекарна в Германия и при мен положението също беше подобно. Все бързане, стрес и накрая пак не всичко е направено на минутата. Дори започнах доброволно да отивам преди работно време, за да си подготвя нещата и да не закъснявам. Понякога печах, друг път правех сандвичи, но все накрая се оказваше, че съм прекалено бавна. Ами явно наистина работя по-бавно, но пък винаги се старая всичко да е добре свършено. За себе си разбрах, че не съм от най-бързите, но съм прецизна. Накрая напуснах, защото не ми издържаха нервите, въпреки че харесвах работата. Просто има хора като нас, които обичат да свършат работата качествено, което пък отнема време. За съжаление работодателите на такива хамалски позиции предпочитат хора, които са бързи, дори изпълнението да е калпаво. Така се пести от персонал и те са на печалба. Ако усещаш, че това не е твоето нещо, просто си потърси друга работа.

2.   Сякаш и точно по масово обясняваш а не се оправдаваш. Да ки го правят те.

3.   По-добре иди и стани истински хамалин. Така поне само ще се оплакваш от едно нещо - че торбите тежат.

4.   Така се получава понеже идеята е малко хора да свършат работа, която се върши много хора. Самата идея е грешна.

5.   Вариант 1 - правиш нещата едновременно ако е възможно - зареждаш витрините за 20 минути, колкото да се вижда, че има нещо, после отиваш да месиш за 20 минути или примерно за 5 хляба и повтаряш - зареждане, месене, зареждане, месене.

Вариант 2 - директно говориш с по-опитните хлебари или отиваш до друга хлебарница и питаш тамошните пекари.

6.   Защото тия неща трябва да се вършат от няколко човека, а не от един. Ама на шефа ти му се свиди да плаща на още някой и му е по-удобно да те експлоатира. Не е вината в теб, а в него. Направо напускай, по-леко няма да стане.

7.   ха. Мислех че няма да ми одобрят темата.
Не смятам да напускам. Въпреки че наистина нямаш време да седнеш. След една работа следва друга и така. Нон стоп си в движение.

8.   Ако не е изрично упоменато в трудовия договор или условията на работа, не, нямат право да те пришпорват така.

9.   Някои хора създават впечатление на много заети и постоянно правещи нещо. Заради такива като тях се мръщят на други, че били бавни. А не заглеждат оня разбързания какво всъщност прави - основно симулира.

10.   Напускай. Как е възможно за смешни пари сами да се предлагате да се гърчите? Ниски са заплатите, защото българинът сам не си цени труда. Аз няма да се хвана каквото и да е да работя за минимум 1000 лв чисти, ама като останалите 20, дошли на интервю са съгласни на 600, а накрая на месеца като им дадат 500 лв, само си мрънкат под носа и нищо, продължават да си бачкат, колкото да има там нещо...

11.   Не си заслужават парите. 800 лв да вършиш всичко, че и зор дават. Да наемат още един човек да ти помага, ама и на него трябва да му се плати, а българския „бизнесмен” не е по-плащането.
Съветвам те да си търсиш друга работа. Млад си. Ще т вземат навсякъде. Нека сами си пекат кифлите, като са големи тарикати.

Аз