Споделена история от На работното място

Напускане на работа по програма на бюрото по труда
Здравейте. Извинявам се че питам тук, но за момента нямам кого друг да попитам. Та така. Накратко. Работодателят ми ме накара да се регистрирам в бюрото по труда за да ме на значат от там и съответно от там да ми плащат. Обаче нещата не стоят така както са в договора, съответно искам да напусна. Понеже работодателят ми е с бая връзки и все още не смея да попитам бюрото. Програмата е Заетост за теб или нещо такова. Договорът ми е за 6 месеца, през които съм в изпитателен срок. Ако до края на договора работодателя не се е отказал, договора става постоянен. Та интересувам се как мога да напусна и дали ще дължа обезщетение на някого. Като цяло всичко което трябва да знам за напускането. Ако някой от Вас знае или е минал през същото, ще съм много благодарна да ми помогнете.
Благодаря.

Коментари

1.   Прочети си договора.
Ако не го разбираш се обърни към адвокат.

2.   Мръсни селски тарикати!
Вместо да плаща заплата, държавата да я плаща вместо него, а като минат 6те месеца друг да слага на същото дередже за 6 месеца от бюрото. Мръсник!

3.   Напуска се със заявление до работодателя за напускане с предизвестие, което при срочните договори е 3 месеца, освен ако в договора е посочен друг срок.

4.   Можеш да напуснеш по-всяко време когато искаш на никого нищо няма да държиш!

5.   От Автора
Това което разбрах е, че 3 месеца плаща бюрото по труда, останалите 3 месеца работодателя. В договора не пише нищо за предизвестие. Те са 6 месеца изпитателен срок. И като цялото време през което съм в изпитателен срок, не можеше ли да се напусне без предизвестие?

6.   Казах, когато трудовия договор е срочен, тоест, сключен за определен срок, служителя може да прекрати договора с предизвестие до работодателя 3 месеца, това не е като в кръчмата, когато не ти харесва ставаш и си тръгваш, без да дължиш на никому нищо!

7.   Здравейте, аз съм назначена по програма от бюрото по труда за 9 месеца 6 месеца ми плаща бюрото по труда а останалите 3 месеца трябва да ми ги плаща работодателя. В договора ми пише срок на предизвестието при напускане 30 дни. Искам да попитам ще имам ли някакви проблеми, ако реша да си пусна предизвестие преди да изтече срока на договора?