Споделена история от На работното място

Как издържате на пълен работен ден?
Здравейте,

Питането ми е сериозно, защото за мен това си е живо мъчение. Ставам в 07:15 часа и се прибирам около 19:00 часа, ако не ми се налага да минавам през магазин. Отделно работа из вкъщи, сметки, ала-бала. Нямам сили за абсолютно нищо, едва готвя и ям, за да си легна към 10:30 часа и айде пак. За социален живот и дума да не става, да пия една бира с приятели през седмицата - не. Кино, концерти, галерии, изложби, разходки - тц. Просто съм скапана, спи ми се ужасно много и едва гледам. Всичко, което трябва да се свърши извън работата, остава за събота и неделя, когато гледам и да си почина, и да видя някой близък. Не мога така, не издържам. А пък приятелите на приятелите им хич не им прави впечатление - всеки ден могат да висят до полунощ по барове и кръчми, ходят си насам-натам, но аз съм труп. Връзката ми страда, защото съм вечно заспала и неадекватна, нищо не ми се прави, само искам да гледам в една точка или да спя.
Подозирам, че нещо в мен не е наред, след като толкова много хора се справят, но не знам какво е.
Ще ми е интересно да споделите как е при вас. И знам, че масово хората нямат избор и им се налага да бачкат много, но въпреки това как се справяте, какво ви отнема, колко страда личният ви живот, психическото и физическото здраве?

Коментари

1.   Смени работата. Или напусни София.

2.   Чак толкова да те товари живота млад човек не е нормално? Помисли дали нещо физически нямаш проблеми за да чувстваш такава умора?
Работата не е за теб и те депресира?
Или третия вариант, просто си от по- мързеливите (нищо лошо не искам да кажа с това) и трябва да си седиш вкъщи или да работиш нещо, което не го чувстваш като работа.

4.   12 часа по 5 дена са си 60 часа и ти идва много. Търси работа с по 8-9 часа и може да си по-добре. И аз не издържам на 12 часа,на 8-9 ми е по-добре

6.   Ами зависи от работата. Ако работиш тежка или скучна и монотонно работа, е напълно нормално вечер да си като парцал и само да искаш да си легнеш. Ако обаче, правиш нещо, което ти е интересно, няма да усетиш кога е минал работният ден. За първата си работа ставах в 4 часа (работех в администрацията на един завод и работно време беше съобразено с работните смени, за да ползваме работнически транспорт), обаче си обичах работа и да ти кажа въпреки безумия график, не бях изтощена. Е, може и възрастта си казва думата, едно е на 20 и няколко, друго е на почти 40.
Така, че потърси това, което ти харесва, а не те изцежда като лимон и ще видиш, че не е толкова страшно. Хората работят на смени, нощни дежурства, по празниците и пак имат сили. Въпрос на навик и организация, но ако работата ти е интересна, това помага много.

7.   Замисли се дали нямаш някакъв здравословен проблем. Когато имах нисък хемоглобин бях отнесена и изморена като теб. След изследвания и прием на желазо нещата се подобриха.
Понякога нещо не достига на организма за нормално функциониране. Иди на лекар или си пусни ПКК в лаборатория.

9.   Същото като теб забелязвам около себе си. И като теб се чувствам. Предполагам ти личи, че си добряк, възпитан си, добронамерен и всякакви комплексари, с които е пълно, си избиват простотията и кривотията върху теб. Забелязала съм, че ако аз при излизане навън не съм в настроение, да кажем по някаква причина съм ядосана, всички, които срещам са изключително любезни и усмихнати. Ако ме разбираш какво искам да ти кажа... Има една приказка бий да те уважават, разбира се не в буквалния смисъл. Просто хората така са се озверили, че всеки по-добродушен, когото срещнат, задължително го вземат за балък и се държат отвратно.

10.   Не мисля че проблема е в теб, на такъв график всеки би е чувствал скапан. Това е БГ-работиш като катил за мизерни пари без да имаш време или енергия за социален живот

11.   Ако работиш по 12 часа,би трябвало смените да са ти 2 на 2 попринцип, и ако е така не разбирам какъв ти е проблема. Работила съм като сервитьорка с по 12 часови смени (които са и по 13-14 часа в някой случай като не си тръгват хората) и да уморена съм ама чаааааак такава драма квато го описваш не е.Иди си пусни някви изследвания може анемия да имаш или друго и от това да си все изморена.

13.   Щом твърдиш че почиваш събота и неделя, значи не си на 12ч работен ден през седмицата, а вероятно живееш далеч от работата си и пътуването ти отнема време?
Аз работя на 17км от дома си, но пътувам със служебната кола и тръгвам от къщи 7, 50ч, в 17, 40ч. съм си в къщи. Явно проблема ти е в придвижването.

14.   Някои хора не стават и за бачкатори на заплата, представете си ако си собственик на фирма и носиш цялата отговорност за всички процеси в предприятието...

15.   Просто си потърси хубава работа. Аз няколко години бях като теб, но с много усилия и две години активно търсене си намерих каквото търсих.

16.   Потърси цел. Какво иска човек да постигне с работата? Ако е само за да оцелява, то е нормално и за много по-малко работно време да се уморява, депресира и тнт.

17.   До 16

"Потърси цел. Какво иска човек да постигне с работата?"

95% от работещите на заплата от 9 до 17ч не знаят какво точно искат, просто са видяли от другите (стадото), че трябва да имат работа от 9 до 17ч и гледат да не се цепят от колектива... Интересува ги само да си тръгнат навреме след работа, числото на което идва заплатката и какви промоции има в мола... За глобалното затопляне, миграцията на китовете, гладът в Африка и др. не ги търсете, нестандартното разчупено мислене също не е за тях.

18.   И аз нямам много енергия след работа като теб, гледам само да стигна дивана и до там :) но след час почивка повъзстановявам и мога да свърша нещо, но съм многооо уморена. И аз се чудих на другите как имат енергия след работа, как им се излиза- аз не мога. И покрай някои др симптоми си направих изследвания и разбрах, че съм с хашимото и непоносимост към глутен, и от тва ми идва постоянната умора. Ако имаш някакви симптоми поразрови се, на мен ми помага магнезий , пия всеки ден. А може просто работата ти да е скапана и да се претоварваш.