Споделена история от На работното място

Ще ме изкарат изнасилвач заради една ненормалница!
Изразявам се така за жена, но просто е смешно и жалко това, което тя прави. Не съм обиждал момиче през живота си, не съм бил груб към момиче, научен съм да съм джентълмен и едно обвинение ме втрещи. Става дума за работното ми място. Въпросната дама е по-голяма от мен 4 години доколкото знам (аз съм на 22) и е моя колежка с малко повече стаж и опит, държи се като неофициална шефка/началник смяна. Аз съм студент, сега си работя в София в една голяма верига за хранителни продукти и работя в склада за зеленчуците. НИКОГА НЕ съм имал нещо сексуално, любовно или каквото и да било към нея. Тя е груба, държи се надменно и дори бих казал, че НЕ можем да се разбираме. Доста често самата тя не си върши работата като хората, а ходи и се кара на другите, а защо я държат отгоре и търпят не знам, но някак си я понасях.
Началото на март един ден в склада много се скарахме и аз я помолих да отидем насаме да говорим в отделно помещение (нещо като стаичка за пушачи). Това ми беше грешката. Вътре в стаята скандалът още повече се разрази и не й мълчах. Казах й, че се е провъзгласила за шефка и от там тя ми налетя физически да ме бута и крещи, при което няколко пъти й хванах ръцете да се отбраня, нямах намерение да я удрям и наистина в разгара бялата й ризка се скъса, баджът й падна и тя се разрева и побягна. Аз се почудих на реакцията й и даже ми стана гадно. И наистина не съм й скъсал ризата, нито съм я ударил. Още същият ден вече на мениджъра вече главния се е оплакала, че съм се опитал да я ИЗНАСИЛЯ и по-рано съм я ударил няколко пъти. Шефът не знае какво да вярва и временно ме е отстранил. Колегите ми от работата ме подкрепят, щото знаят какъв човек съм и какъв е тя, но има такива все пак ме гледат с други очи и видях, че много са ме махнали от социалните мрежи. Тя само ми писа - "радвай се, че не пуснах жалба, насилнико", а аз а затапих и й казах, че не знам на какви хапчета е и от какво психическо разстройство страда. Тя само пуска някакви постове за изнасилени, бити и прочие жени и да си търсят правата, тоест провокира и разраства една лъжа. Аз съм потресен.
Първо, за мен това е най-лошото престъпление по-лошо от убийство. Второ, както казах съм много защитник на жени и се гнуся, че бях намесен в това. Трето, много насилени жени знам не получават нужната подкрепа и справедливост, за което съжалявам, но от скоро явно я има и модата жени фалшиво да обвиняват мъже в сексуален тормоз и побой. Те не се ли замислят, че на невинен мъж могат да съсипят живота така бе? От Холивуд ли тръгна, от къде не знам, но е почти толкова гнусно колкото самото престъпление. И как доказваш невинността си? Щото за хората, които не са видели, всичко има 2 страни.
Извиних й се после, за да спре с простотиите, но тя си държи версията сигурно, за да не я осъдя случайно за клевета.

Коментари

1.   Осъди я! Отиди и пусни ти жалба и разкажи всичко какво се е случило. Явно е любовницата на някого, щом такъв човек стои на важен пост и ръководи хора. Контитрай я и кажи, че ти вече си пуснал жалбата ти, че тя те е нападнала.

Явно си добряк и за това така ти се случва.

3.   Ако искаше да те изкарва изнасилвач щеше да се е оплакала поне в полиция, а тя просто иска да те уволнят от работа, за да може да продължава да си играе номерата на шефка. Изглежда си работлив и не може да те обвини в мързел, затова е избрала този начин да те изгонят.
Ти обаче защо стоиш и търпиш не ми е ясно? По този начин не доказваш ли на колегите че поемаш вината с която те е натоварила тая? Подай жалба за клевета, кажи на работодателя че ако продължава да те наказва и лишава от труд без вина ще предприемеш съдебно дело и срещу него, кажи му че ако колежката смята че е имало опит за изнасилване да те съди, а не да ти пречи да си работиш.
Можеше да кажеш на онзи главния мениджър, че ако по рано си удрял колежката защо тя те е последвала в стаичката да сте насаме.
Никой Шеф не обича скандали в фирмата си, щом още те държи и не те е уволнил означава, че не вярва на нея, а на теб, харесва те като работник, но ти от своя страна се държиш като виновен и не знае как да постъпи, отделно и тя му е полезна като се прави на шеф смяна кара другите да работят. Решил е да изчака или да се оталожат нещата или да си проличи кой в случая казва истината.

4.   Махни се от това работно място и кой те е махнал от соц. мрежи няма значение. Спри да контактуваш с нея, толкова ли не осъзнаваш, че те провокира? И те на последно място осъзнай, че не е нужно винаги да доказваш, че си прав. Като имаш проблем с нея, отиваш при по-високо ниво шеф. Ти се правиш на мъжка, приписваш я отделно в стая сам, явно и ти си си виновен. Посяга ти, веднага излизаш, какво се доказваш, комплексар си. Една лъжа казана 100 пъти, става истина. И защо още сте "приятели" в соц. мрежа. Още ровиш, доказваш се, какво?

5.   Лесно можеш да я хванеш. Дискретно си нагласи телефона да снима видео и я покани пак на разговор насаме. Поддържам си дистанцията и я остави да си беснее като си мисли как ще те докара още по- зле. А после видеото го разпространи във всички социални мрежи, работа няма да си намери в Бг поне.
А от настоящата ще я изхвърлят най- малкото заради имиджа който създава.

6.   Авторът е. Ясно е, че тя иска да ме няма. Върша си работата, но не търпя някой да ме мачка типично по български на работното място. Когато скандалът стана я привиках насаме, защото почна да вика пред хората и излишно щеше погледите да прикове, не че те не я знаят, ама не смятам, че на някого да му викат - "абе ти идиот ли си" и подобни пред колегите му е приятно, не съм дете в детската градина. От мен няма нито едно оплакване и истинските шефове са доволни, с други колеги нямам спречквания. А тя има конфликти с всеки втори.
Но разбирате, че това обвинение е сериозно. Дори да не я харесват тъй като в България доста се мълчи, ще я подкрепят ако имат поне 10% вяра, че може да е станало. А като не е видяно няма как да знаят. В коридорите на склада има камери, в хладилните помещения също, в тази стая не мисля и ако евентуално е било видяно как бяга разплакана, нож с 2 остриета е. Тя няма с какво да ме натопи, но може да опита. За опит за изнасилване не е нужно кой знае какви физически доказателства. Но е малоумно, спорили сме в стаята точно 10 минути. Тя е набита жена, а носи много тесен размер и нормално като посягаше и се пазех да скъса няколко копчета точно на бюста. Как реши ако е помислила, че това може да е изнасилване, като не съм имал никакво такова съприкосновение. Нямах и физически контакт, тя го скъси с крясъци и бутане на гърдите ми. Хората поне това сигурни са чули.
Аз не съм крил пред шефа какво мисля по въпроса и само се извиних за сблъсъка, а не че съм се "опитвал да я изнасиля" като това е смехотворно. Дори хипотетично да бях извратеняк дали щях да го правя на работа с колежка сред сумати други колеги. Абе гнусна работа. Не исках нашите да разбират, но според брат ми също трябва да я съдя. Това е, че ако аз внеса пръв тия неща, да не вземе сега да внася фалшивите си обвинения и да стане хептен от "муха" слон? Макар че заслужава за клевета един съд. Хитра е, щом не иска да признае истината и да свали гарда.
А си харесвам работата, добра заплата, умерено натоварване и сега ще е трудно да търся повреме на пандемия друга. Прекият шеф, тоест главният мениджър си сподели, че знае, че това е преувеличено, но дали случайно не съм направил нещо, което да подтикне тя да си помисли това? Ами тя навлезе във физически сблъсък и си скъса блузата, по какъв начин съм виновен? За викането настрани... ами през ум не ми е минало, че тя ще реши такъв капан да ми прави. С ръка на сърцето казвам, че не съм я пипнал с малкото си пръстче по онзи начин.

7.   Виж, това е като игра на нервички с невменяем. Не можеш да докажеш невинността си, но и тя не може да те изкара виновен, защото няма свидетели или медицинско. Дори да пусне жалба, след това можеш да я обвиниш в клевета. Тя не може да си изкара ограничителна заповед на база нищо. Трябвало е ти първи да отидеш при шефа, просто си млад и не си подозирал как ще се развие ситуацията.
Може би най-разумното решение е да напуснеш работното място, като седнеш и поговориш с шефа надълго и нашироко за този случай. И въобще не се притеснявай да изказваш своята гледна точка, защото е важно да се защитиш. Твоята колежка ще те разправя докато е жива и докато има кой да ѝ обърне внимание. Уви, тя е избухнала с много сериозни обвинения, всеки разумен човек, който не е наясно със случилото се, би изпитал емпатия към нея. Това, че е лош работник по никакъв начин не означава, че е лъжкиня, затова хората биха повярвали. Никой не очаква жена да излъже, че са се пробвали да я насилят, това е отвъд всички морални граници. Постепенно отношението на колегите ще се промени. Ако не напуснеш сам, рано или късно ще те уволнят и ще ти лепнат клеймо на насилник. По-добре да си го спестиш.
Разбирам, че съветът ми звучи като "Предай се бързо! ", но всъщност означава- подбирай си внимателно битките и не позволявай на някого да те снишава до нивото си.

8.   Здравей!
По начина, по който пишеш, виждам, че си интелегентен и образован млад човек. Вероятно си започнал работа, за да може да се издържаш по време на следването си, което също е похвално.
Аз съм имал сходно изживяване, макар и доста по-безобидно, даже имам известни съмнения, че става въпрос за същия работодател. Няколко месеца след това напуснах и си намерих нормална работа.
Не се безпокой, това са дребни душици, които иначе нямат качествата и способностите да се издигнат и в подобни места намират подходящата почва да го направят по "втория начин".
Ако имаш тази възможност, съветът ми е да се махаш от там. За колегите ти в момента - не се впрягай, след 1-2 месеца нито ти, нито те ще помнят случката и е силно вероятно да не поддържате връзка.

9.   Сблъсквал съм се с нещо подобно в предишната ми работа в една община. Започнах в една дирекция и поех част от задълженията на една по-отдавнашна и доста по-възрастна служителка. Не бях опитен и не знаех какво да очаквам, но тя явно беше решила, че трябва да започне "война" с мен, за да докаже, че струва повече. Действаше подло, много по-късно разбрах, че пред колеги и дори ходила при кмета да говори колко съм некадърен и как "всички други се оплаквали от мен". Няма да се хваля, че съм най-добрия на света, но направено по този начин си е чиста клевета, а да се счита, че толкова много хора са отишли да се оплакват само при нея е глупаво. Но като излъже сто пъти и останалите ще започнат да го вярват. Още повече, че аз не правя нищо, за да й се противопоставя, защото... не знаех какво става.

Нещо подобно се случва и при теб. Тази твоя колежка се стреми да блесне пред останалите, но не, че е по-добра, а че другите са по-зле. Естествено, дори другите колеги да не са по-зле от нея, тя ще ги изкара такива. Такива паразити си избират жертвите - някой честен, праволинеен човек, който си работи кротко и най-важното: такъв, който не усеща интригите, защото сам не се занимава с такива. Такъв бях и аз. Също така си мислех, че прекия ми началник ще ме защити, но с времето започна да ми се струва, че той нарочно нищо не прави, защото и на него му е по-изгодно подопечните му да се мразят и докладват, с повод или без повод.

Най-добрата защита е атаката. Дори и тя да подаде жалба, много трудно ще докаже, че си се опитал да я изнасилиш съседната стая, докато другите служители са зад вратата. Освен това, има и обратно действие: ако тя не успее да докаже обвиненията си, спокойно можеш да я съдиш за клевета. Имай предвид, че не е невъзможно да е любовница на началника, често такива жени са много отворени, защото са сигурни, че имат гръб. Моят съвет е да разговаряш с началника ти и да му кажеш, че това за изнасилването е лъжа и ако тя не ти се извини публично пред всички, ще потърсиш адвокат, за да започнеш дело за клевета. Такива подлеци като колежката ти са силни само с някакви дребни подлости; ако нещата стигнат до съд, ще се стреснат.

10.   Какъв защитник си на жените като за собствената си невинност си един пълен охлюв? Това ли е мъжество? Да поднимаваш такива неща? Великата справедливост, голямата саможертва, да бъдеш над нещата... дрън-дрън, страх те е от конфронтация и те мързи да си потърсиш правата. Ти си жертва на личното си малодушие тук, така че желая ти съчувствие от останалите.
Изнасилване се доказва супер лесно с един преглед, едно просто медицинско свидетелство трябваше да изискаш чрез прокуратура. Едно бебешко гугъл проучване ли не направи за честта си? Една безплатна онлайн консултация с адвокат-пълно е с такива.
Еми ти сам си решил, че не си заслужаваш усилията.

11.   Ако няма дебели връзки в съдилищата, осъди я! Да ти плаща, докато е жива!

Пиша го като мъж, който е отвратен от лекотата, с която някои жени използват това като средство за манипулация и наказание на неудобните. Това не може да продължава така и вие го знаете, госпожици и госпожи! Както е незаконно да се правиш на дипломиран специалист, така и това е извън нормата. Надявам се някой като автора да ви среже крилцата и да ви върне на местата ви, защото с поведението си хем петните честни хора, хем пречите на истинските жертви, принизявайки ги до вашето ниво /колкото по-популярни стават идеите ви за постигане на желаното, толкова по-трудно някоя жена ще докаже, че е била жертва на опит за или на изнасилване и това ще е заради вашия егоизъм и вашите интереси, драги - дано да можете да живеете с това, защото и да не можете, никой не е длъжен да ви помага/.

12.   Нарцисистите нямат емпатия – точно като психопатите и социопатите. Нямат проблеми да разбият и 5 невинни живота, пращайки ги в затвора, стига това само да им спести, например, едно неприятно изобличаване в лъжа или излагане.

„Извиних й се после, за да спре с простотиите“
Ти си поискал да бъдеш извинен от човек, извършил непровокирано физическо нападение над теб. Не мога да имам съжаление към човек без елементарно достойнство и самоуважение. Не мога да имам съжаление към човек, който дори само говори с непокаяли се престъпници (физическо нападение клевета), камо ли да се гърчи пред тях и да се моли... Sorry. Bye.

13.   Виж, не ѝ прави кефа на тая като напуснеш! Напротив, стой си, бачкай си и се прави, че нищо не е станало. Всяко чудо за три дни, нали знаеш. Добре, че поне си ѝ натрил носа, да не се мисли за много важна. Горе главата, нищо няма да посмее да ти направи!

14.   Плати на адвокат за консултация и да й се обади, като й поговори с точки, алинеи и кодекси и ще млъкне, защото знае, че гащите й са насрани. Отделно кажи на шефа, харесвам си работата, не търся провокации и скандали - това, което казва тя не е истина - за лъжи не смятам да се оправдавам и точка. Няма да напускаш, зашото тя това иска. Долна гад, как само ги търпи такива земята, бе... Вдигни глава, не бъди мишка.

15.   Ако всичко, което казваш е вярно тая е чисто луда! И заради такива тъпи п*тки, които се изкарват жертви, ИСТИНСКИТЕ жертви мълчат от страх и срам! Осъди я!!!! Тя буквално се подиграва с момичетата, които наистина са били насилвани!

16.   Аз пък друго мисля. Да не би да ти е хвърлила око и като не и обръщаш внимание от злоба да ги прави тези циркове. Има много такива жени. Не премълчаваш ли нещо?

17.   Какво стана с историята по-нататък авторе? Работиш ли все още там?

18.   Отново съм аз авторът. За развръзката да пиша. Работя на същото място като се преместих в друг склад (този за месото, така и аз исках, и главните шефове също - сега имам нов началник отдел, а с дамата нямам допирни точки освен ако не трябва някаква връзка да се прави между двата склада, но пак не са пращали все още мен в стария или нея в моя). Истинските приятели останаха, а тези, които вярват на това куку, те си знаят. Като писах бях много афектиран, мина време, не съм имал проблеми.
Иначе малко след като ме посъветвахте я сплаших, че отивам в полицията - пускам жалба и съответно завеждам дело! Ако не се спре. Опита се да ми мрънка, но после наистина се спря. Само с още нещо да ме предизвика ще се съдим. Но реших за сега да няма още драма. Обичам си работата, печеля си добри пари повреме на вируса, сега в новия склад съм си спокоен.
И не знам дали ми е хвърлила око, не е флиртувала с мен, никога не се е държала сякаш ме харесва, но знае ли човек. Може да е избивала агресия затова, че не й обръщам внимание или че не я зачитам като авторитет над мен, защото не е. Не веднъж ми е казвала "от колко години съм тук, а ти дошъл след мен няма да слушаш". Ами мацка, за тия години не си се издигнала и си на същата позиция, а това, че вътрешно искаш да си шефка си е твой проблем. Никъде в договора ми не пише нейното име и дефакто сме равни като длъжност. Не съм премълчал нищо. Благодаря на всички!

19.   Те всички изнасилвачи като ги попиташ, все са чисти и невинни като утринна роса!

20.   19, ти прочете ли случайно, че скъсването на тениската е непосредствено след скандал пред колегите? Как си представяш точно в такъв момент на мъж са му хрумне да изнасилва колежка в битовката? Случаят наистина е за съд. Какво изнасилване на яка жена без медицинско за наранявания? Какво са чули колегите - стонове или крясъци? Едва ли не са се различавали и конкретни фрази.
Към автора: въпреки, че е отшумял проблема, може би не е лошо да пробваш да запишеш "самопризнания". Подготвяш си телефона (микрофон) и внимателно се опитваш с мир да я попиташ защо го е направила. Току виж се изпуснала да си признае. Този запис вяма стойност в български съд, но пред шефовете ти (на 4 или на "6" очи) може да ти бъде полезен, при недай си боже, някое нейно ново амбициране. Или при случаен проблем с някой от останалите й фенове.

21.   Провокирай я да каже истината, че не е така и направи гласов запис как го изрича. Другият ти вариант е да изискаш детектор на лъжата, където всичко ще лъсне.

22.   Аз пък мисля, че автора наистина се е опитал да я изнасили! Може би и друг път го е правил, и ако жертвата си е замълчала, той е останал с убеждението, че винаги ще му се разминава! И сега търси под вола теле, за да се изкара невинен и жертва на обстоятелствата!Опитах се да скъсам тениска и риза, ами, не стана! Голямо дърпане ще да е било!