Споделена история от На работното място

Да взема ли нещо на ръководителката си?
Здравейте!
Пиша ви, защото искам да чуя и мнение от други хора. Аз съм студентка и тази година съм на стаж в една фирма в София. Жената, която ме въведе в работата (научи ме на различни неща, свързани с дейността на фирмата) се отнесе страшно добре с мен. С една дума "човек". Малко съм многословна, за което съжаляавм!;-)

А ето и за какво моля за съвет: Мисля преди да ми приключи стажа да взема на ръководителката си нещо малко, като знак на благодарност, защото не е лесно да се обучи някого. Прочетох на страницата й във Facebook, че харесва Индия. Това ме наведе на мисълта да и купя някакво хубаво индийско слонче за късмет. А освен това ръководителката ми сподели, че в момента със съпруга се канят да се нанесат в новото си жилище.
Моля ви, кажете ми, дали според вас идеята ми е удачна или не!
Предварително ви благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   И според мен трябва да й вземеш нещо в знакна благодарност- цвете например :)

2.   Според мен е подходящо, първо че е израз на благодарност, второ ти така или иначе напускаш стажа и не може да се приеме като подмазвачество-давай напред(но все пак гледай да е нещо скромно! )

3.   Чудесен подарък! :)

4.   Да, хубав жест ще е. Купи и това, което мислиш, че ще и хареса. Ще и сгрееш душата на жената, ще повярва че са останали добри и благодарни хора в тая държава

5.   Според мен ти е добра идеята. Чувала съм, че е хубаво да е с вдигнато хоботче и да се сложи с дупето към вратата :)

6.   Слончето е доста традиционно. Но е хубава идея.
Ако държиш да е сувенир и да носи щастие, би могла да и купиш фигурка на Буда. Има различни като дизайн, размер и материал. Съответно - и като цена.
Фигурката на Буда (особено, ако се смее) носи благополучие. Но трябва да е подарък. Не действа, ако си я купиш сам или си я изпросиш :)).
Наскоро попаднах на много красива поставка за ароматни свещи с молещ се Буда в средата. Е, купих си я :)). Мисля, че струваше 10-12 лв. По-големите фигурки, особено от дърво, са и по-скъпи.
Е, желая ти успешно приключване на стажа! Това е най-важното. С подаръка ще се справиш - щом е от сърце, ще остави приятен спомен! :))
Ел

7.   Много ви благодаря на всички за отделеното време! Благодаря и за съветите!