Споделена история от На работното място

Жените не са продуктивни
Здравейте

Надявам се админът на този сайт да не изтрие темата, тъй като е доста неудобна за много хора. На работа се
случи нещо доста интересно. Ние сме екип от 9-10 човека, от които аз и още 4-ма сме най-продуктивни. Аз, 2-ма от
моята смяна и 2-ма души от другата. Днес имах спор с една колежка, че съм направил грешка. Грешка, която непрекъснато
бива допускана от почти всички колеги и не е нещо, които излиза скъпо на фирмата. Грешка допускана от всички работници.
Тази колежка така ми се развика, че направо ми идваше да я удуша. Каза ми, че само си взимам заплатата и нищо не правя.
Също така каза, че съм забравил да извърля някакъв тежък товар, който се изхвърля за имам-няма 2-3 минути. Викаше ми "Ти си
мъж, а аз жена". Имайте предвид, че сме на една и съща позиция и се предполага, че трябва да вършим една и съща работа.
Тази кратка случка ми напомни за доста неща, казани ми от бивши колеги и познати. В днешно време изгледа, че доста жени
се опитват да изкарат по-голямата част от мъжете некомпетентни на работното място въпреки, че те са много по-продуктивни.
Това, което се случва на Запад, а и тук, тъй като голяма част от българите приемат Евроатлантическите ценности, е че феинизмът
се насърчава с бурни темпове. До какво довежда това? Ако жените трябва да се конкурират с мъжете в условия на свободен пазар, те
много бързо ще изгубят огромна част от покупателната си способност. Това, което се случва, е че Западният модел създава изкуствени
работните места, най-вече за жените.
Помислете за държавните служители в България като пример. Половината не са ни нужни, но по-голямата част от тези ненужни места са
окупирани от жени. Жени, които освен за магистралата, не стават за нищо друго. В България няма достатъчно качествен човешки капитал.
По-голямата част от най-добрите българските специалисти(95-96% от които са мъже) са извън държавата.
България се опитва да пробутва западна политика за равенство между половете, квоти за работни места, на държава, която
чисто и просто няма ресурсите, времето, а и логистичния капацитет, за да го направи. Поне на запад всичко пада върху раменете
на хетеросексуалните мъже. Тук нямаш достатъчно хора, които да запълват работни места.
Коментирайте, критикувайте. С удоволствие бих отговорил на колкото се може повече коментари.

Човека Дет Праска Маанета.

Коментари

3.   Смени си фирмата приятел. Не ти е виновен запада, че българина има просташко провинциално мислене и се назначават некаъдрни хора на висши позиции, а кадърните и честните дразнят най-много защото са трън в очите на мързеливците.

5.   Жените винаги ще си бъдат слабият пол. Реално в България се назначават на еднакви позиции и еднакво заплащане, мъже и жени. Това за мен не е правилно, тъй като в много случаи от мъжа се очаква, че той ще поеме по-голяма част от работата, особено, ако има физическа дейност. Работил съм като студент в хранителен магазин и там беше нон стоп, ела да пренесеш това, че е тежко, ела, че си по-висок, ела да помогнеш, че дойде доставка и т. н. За което разбира се не получавах и 1 лев отгоре, а да не казвам, че накрая си се превърна все едно е мое задължение да зареждам високо поставените и тежки продукти в сектори, за които аз не отговарях. А за моя сектор на никой не му пукаше и беше да си се оправям сам както мога. Пак през студентските си години работих във фирма за бързо хранене и там нещата бяха по същия начин. Няма складов работник, уж доставките трябва да се приемат от целия екип, но аз и още 1-2 колеги бяхме нон стоп по график на работа по време на доставките, понеже останалите не можели да вдигат тежко, и общо взето си им бях безплатен складов работник, и получавах същите пари, които взимаше леличката на каси, която си клатеше краката

6.   Така е авторе,с тия глупави феминистки идеологии как трябвало да навсякъде да има жени и че те били по-силния пол до там се стигна,пък ходи после им обяснявай на разни кратунчовци че си има професии за мъже,и такива за жени пък нека после те обвиняват в сексизъм!!!

7.   До 5 от автора

"Жените винаги ще си бъдат слабият пол". Не само по-слаб, но и с по-ниски когнетивни умения. Ако питаш мъжете в изклюително трудните специалности(медицина, инженери, програмисти, работници на нефтени платформи, тираджии, заварчици и теници работещи по мащабни газови системи) ще ти кажат, че по-голямата част от жените заемат позииции най-вече по квоти.
Даже малкото жени, които са много добри специалисти, ще ти кажат, същото.

8.   Това отношение което описва #5 е така най-вече заради работодателя. Българския шеф вместо да осигури необходимите инструменти и база, за да могат и двата пола да вършат една работа, създава предпоставка за делене на мъжка и женска работа.
Примерно в западните вериги хипермаркети, стоките на високи рафтове се качват с мотокар и двата пола могат да го управляват. Тук всичко е "кой както свари".
И да - в Европа прокламират равенство м/у половете, но в същото време дават условия за да се осъществи.

9.   Икономиките, които не ползват жените си на пълни обороти, закъсват, освен ако не става въпрос за арабските държави, които точат ресурси, и то само % от населението може да си го позволи. Това е работна ръка, която е необходима за по-голяма производителност. Например е доказано, че жените в пъти по-добре работят под стрес, мислят на няколко нива и посоки, в сравнение с мъжете. Идва от инстинктите им да се грижат за няколко деца и да имат внимание на макс през целия ден. Концентрацията им по-дълго се задържа, от мъжката и т.н. Т.е. ако няма техническа възможност да се изпълнява работата от жени и от мъже, е редно, да се наемат съобразно природните им дадености. Има си тестове, има си анализи, просто си работил във фирми с лош мениджмънт. "Човешки ресурси" не са си свършили работата.

10.   На запад никоя колежка не ме е питала за помощ. Аз го правя доброволно, ако имам време не ми пречи. Има си даже специалности, които не стават за мъже. Учител в детската градина. Не бих си пуснал детето в градина, където учитела е мъж например. Изглежда педофилско. Или медицинска сестра. Или физиотерапефка. Мъж да масажира друг мъж ми изглежда хомосексуално. Ама жена полицай или пожарникар или тираджийка, няма как да е продуктивна.

Чингис Хан

11.   Чингисе защо така заклейми жените тираджийки?
Кое му е непродуктивното? Не се изисква мъжка сила за да въртиш кормилото и натискаш педалите.
А за разтоварването си има други длъжности.
За полицаи пък защо да не стават? Когато трябва да се приложи физическа сила могат да ползват инструменти.

12.   Продължавай да си вярваш, че жените имат по-слаби когнИтивни умения. То се видя колко си зле, авторе.

13.   До 9 от автора

"Например е доказано, че жените в пъти по-добре работят под стрес, мислят на няколко нива и посоки, в сравнение с мъжете."

Защо тогава не изпълняват изключително трудни задачи и не се назначават на позиции, които са трудни и изискват огромна прецизност
и умение?
Погледнете рководните постове на големите компании. В момента, в който се качи жена на високо, започват да се взимат изключително глупави решения. Почти всяка голяма медународна фирма, която назначава жени за директори бива изключително бързо съсипана. Това
е като закон.

"Идва от инстинктите им да се грижат за няколко деца и да имат внимание на макс през целия ден"

Няма нито едно доказано от горните твърдения. 71% от децата убити от родител са убити от майките си, така че няма как да говорим за инстинкт, който да пази децата. Точно обратното е вярно. Ако трябва да сравняваме процентът на престъпници отгледани от самотни майки и този на престъпници отглеждани от самотни бащи ще установим, че процентът на престъпници, които са били отгледани от самотни майки е в пъти по-голям.

14.   До 12 от автора

Смеете ли да се аргументирате?

15.   Повечето жени, които познавам, а в това число и аз, изобщо не искаме да работим. Липсва ми времето вкъщи, спокойствието и грижата за деца. Лошото е, че сме 2022 година и тези ценности вече не са такива. От жените масово се очаква да са конкуренция на мъжа, да правят 101 неща да въртят къща и семейство и за капак работа на поне 8 часа. Иначе “не стават”. За протокола имам добре платена работа и Висше образование, но с удоволствие бих си подала молбата още утре. По-добре се чувствам вкъщи.

16.   До 13 - Не подпрекпям номер 9 в твърденията му, но определено искам да кажа две неща:

Може да има и лоши приемри за жени, на високи постове, но аз се сещам за директорите на AMD, Oracle, YouTube и IBM, които орпеделено движат омпаниите си в правилната посока.

Също така исакм да ти кажа, че ако от всички родители, които са убили децата си, 71% са жени, това не означава, че ВСИЧКИ жени са предразположени, да убият или да НЕ защитават децата си.

17.   Работните места са пълни с некадърници, независимо от пола. Почти навсякъде е така.

18.   11 Въртене на кормилото изглежда само на хора, които гледат от страни и никога не са карали камион. А как си обесняваш две жени полицайки да арестуват и задържат такъв като Бойко например. Нали се сещаш, че дори и да са огромни като сибирски мечки Бойко ще ги направи на пух и прах ала минут. Жената е трябва да се занимава с хуманни и социални професии, а не да бъде ,,Барабар Петко с мъжете,,

Чингис Хан

20.   Авторе, извърташ нещата. Тези 71 процента не знам откъде ги изкара, но със сигурност става дума за аборти, а това е различно от убийството на вече родено дете. В България видяхме баща, който хвърли детето си от мост. Също и баща, който застреля жена си и бебенцето си.
Нормално е процентът на престъпници, отгледани от самотни бащи да е по-малък, по простата причина, че самотните бащи са по-малко от самотните майки.
Номер16 ти е отговорила добре.
Не се залъгвай, че подкрепящи нарането ти его коментари в интернет ще ти намерят нова работа. След като не си способен да се справиш с комуникация в среда, в която работят и жени, ами търси си работа някъде, където няма такива - в автосалон, на строеж, в леарна и т. н. Не е нужно да си в офис.

21.   Много забавно, от къде почна авторът, до къде стигна.
Започна с това, че той е направил грешка, няма значение дали е нещо, което и другите му колеги са бъркали, и накрая, вместо да си признае, че е сбъркал, започна да оплюва колежката си, която е забелязала, че е сгрешил, че дори стигна и по-далеч и направо намекна, че всички жени стават само за работа на магистралата!
Да се смееш ли, да плачеш ли? Все познавах хора с нереално високо самочувствие, ама чак пък толкова.
Смяяххх!

22.   "Ако жените трябва да се конкурират с мъжете в условия на свободен пазар, те
много бързо ще изгубят огромна част от покупателната си способност. "
И това как го реши? Ние се конкурираме с мъжете за работно място. Имаш образование, имаш стаж, показваш какво можеш и те взимат, без оглед на пола. Ако мислиш, че в България има квоти за жени и мъже на 99% от работните места си много в грешка. Ако си жена дори трябва да работиш два пъти повече за да те приемат на сериозно и да ти плащат адекватно. Щото нали мъжът е "главата на семейството".
Има голяма дискриминация по отношение на жените във фертилна възраст. Лично на мен са ми казвали, (след блестящо представяне на изпит и събеседване) :"Много ни допадаш, имаш практически опит и точното образование, ОБАЧЕ на нас ни трябва някой, който няма да ражда и да излиза в болнични и майчинство". И в този ред ми предложиха да подпиша споразумение, че няма да раждам в следващите 7 г. за да ме наемат. Отказах, защото не беше редно. Взеха си мъж, който беше с по-лошо образование от мен, по-малко стаж и който говореше работния език за позицията на по- ниско ниво от мен. Но беше мъж.
Тъй, че не ми говори дали сме на "свободният пазар" или не. 1/2 от труда се полага от жени, повечето от които, освен че работят на равно с мъжете, се занимават и с домакинстването и отглеждането на децата.

24.   Авторе, една луда колежка не означава, че всички жени не са продуктивни. Говориш наизуст и си правиш асумпции, които да оправдаят собственото ти виждане за нещата - това между другото е когнитивно-поведенческо отклонение.
Аз имам колега мъж, който си взима болничен при всеки по-стресов момент, защото му идвало в повече, а работата ни е по-натоварена само в един определен момент от месеца. В допълнение сме предупредени от мениджърите, че трябва да стъпваме на пръсти около този човек, защото бил по-чувствителен. Ти на това как викаш - запълване на квота или ценен служител? И трябва ли заради него да заключа, че всички мъже не издържат на стрес?
Работила съм с много хора и съм стигнала до следния извод - или те бива в нещо, или не те бива, средно няма. Много хора в нищо не ги бива, но няма връзка с пола.
И последно - с кеф бих си седяла вкъщи, бих готвила по 3 пъти на ден, бих чистила и простирала, бих си гледала децата, бих посрещала мъжа ми с нова рецепта всяка вечер. Ти в качеството си на продуктивен мъж би ли могъл да ме подсигуриш финансово да живея по този начин или туко-що рязко се превърнах в меркантилен търтей за теб?

25.   22, абсолютно споделям мнението ти! Говоря английски, руски, испански почти като родни, ползвам още два други езика, имам две висши образования, имам стажове от студентските години в доста реномирани компании, и, въпреки това, преди 10-ина години, когато бях на 26, ме гледаха под лупа и не ме взимаха на работа по същите причини. Вместо да ми избодат очите, ми избодоха веждите - станах специалист със своя частна практика, изкарвам 5-10 000 лв. на месец чисти, след всички данъци и разходи, и си гледам живота. Да, работата е много, има срокове за изпълнение и е страхотен гърч, но какво от това, след като мога да си позволя всичко, за което съм си мечтала. Срещала съм и много мързеливи жени, но на тях просто не им се налага да работят. Ако ти се е налагало сам да се измъкваш от мизерията, изобщо не можеш да си помислиш да не си вършиш работата. Живеем в мъжки свят, много пъти съм била дискриминирана и подценявана заради пола ми, но всъщност това ме е научило на страхотна дисциплина, която ми се е отплатила многократно през годините. А такива комплексари като автора нека си вярват на глупостите, които пишат. На много подобни колеги съм им взела клиентите :) Мачизмът не е полезен в работата.

26.   Номер 24, не е кой знае какво постижение мъж да изкарва толкова пари, че да са достатъчни за издържането на едно домакинство, закупуването на електроуреди и да има какво да се сложи на масата по три пъти на ден. Не би ли следвало целите ти в живота да не се изчерпват само с това, че ти искаш да домакинстваш? Много българки предпочитат да си стоят вкъщи, ако може - без да домакинстват, но задължително да не ходят на работа и да не поемат отговорности. Не мога да разбера с какво това би ги карало да се чувстват по-доволни от себе си.
Ето, номер 25 разказва как е постигнала много в своя живот и сега се чувства толкова добре, че дори може да си позволи да говори с насмешка за други хора, от които отмъква поръчители, както и за мързеливите жени, на които според нея не им се налага да работят. Тя има самочувствие благодарение на парите си и показва нагледно, че стига да пожелае, една жена може да работи здраво и да постига успехи. ю

Обаче повечето заможни жени си позволяват властно командорене и това им изиграва лоша шега, защото заради наличието им се мислят за много специални и незаменими за мъжете, а всъщност един човек е интересен и желан за трайно съжителство, когато е: земен, старателен за другия, постоянен в действията си, умеещ да общува искрено и да се държи уважително и с разбиране.

Много незапознати жени си представят, че животът на домакинята е изпълнен с предимството да гледат по цял ден турски и индийски сериали и разни малоумни предавания, да излизат по кафенета с приятелки, да "висят" по цял ден във фейсбука с наврян в телефона поглед, да си бърборят с часове по телефона, да обикалят из салони за красота и магазини и прочее. Но домакинстването също си има своите нелеки страни, така че също не е за подценяване, ако една жена се раздава като домакиня напълно и в същото време е умна, вярна и с положително излъчване, без да занемарява външния си вид до крайности.

- Кифлоприземител